Liga a IV-a, etapa a 13-a: Rapid CFR Teiuş – Energia Săsciori 3-1. Marcel Domșa, omul meciului, a înscris două goluri

Dragoş Suciu

Rapid CFR Teiuș s-a impus cu scorul de 3-1 (1-0 la pauză) în fața Energiei Săsciori în primul meci al zilei de duminică din Liga a IV-a de fotbal.

Muresul Vintu de Jos-Rapid CFR Teius36Meciul, care a început la ora 11.00, s-a disputat în fața a 150 de spectatori și s-a desfășurat fără probleme.

Marcel Domșa, omul meciului, a adus victoria gazdelor marcând două goluri, (min. 16, 68) ambele din acțiune.

Costea Georgian, jucător introdus după pauză, a marcat al treilea gol (min. 82) al gazdelor. Reușita sa a venit după o suspendare, el primind un cartonaș roșu.

Golul de onoare al oaspeților a fost înscris de Avram, din penalty, în minutul 88.

Nu au fost probleme de arbitraj.

Arbitri: L. Maier, Fl. Potora (ambii Ocna Mureş), Ad. Mărginean (Aiud). Observator Al. Rojneai (Alba Iulia)

Rapid CFR: Macarie – R. Puia, Dâscă, G. Cerghedean, N. Pop, R. Domșa, Goangă, Drăgoi (Popa min 79), M. Domșa (D. Lazăr 88), Juncan, C. Cristea (Costea 74). Antrenor Radu Andone.

Energia: Al. Lazăr – Șt. Bogdan, B Cerghedean, I Bodea, Medrea (Jula 46), I. Avram, Cioca (Boromiz 64), Apreotesei (Bănățan 79), Cioroga (Chișbac 69), Nazarie, David. D.

foto arhivă

Ziua Familiei, organizată de AJF Alba, în 19 mai, în Piața Cetății

Ziua Familiei, organizată de AJF Alba, în 19 mai, în Piața Cetății din Alba Iulia   A 3-a ediție a atractivului turneu fotbalistic „Ziua familiei” va avea loc duminică, 19 mai. Turneul de fotbal 3 vs 3 (tata, mama și copilul) este organizat în Piața Cetății din Alba Iulia (în fața Universității „1 Decembrie 1918”) […]