Liga a IV-a, etapa a 11-a, CIL Blaj – Olimpia Aiud 2-0 (0-0) | Din pricina terenului impracticabil, partida Transalpina Şugag – Inter Ciugud a fost amânată

cil-blaj-fortuna-lunca-muresului-4Într-o partidă contând pentru etapa a 11-a a Ligii a IV-a, CIL Blaj – Olimpia Aiud 2-0 (0-0).

Primul gol a fost marcat de Ţene (70), după o execuţie superbă a unei lovituri libere de la 25 de metri, iar în minutul 79, Dan Bucur a transformat un penalty, obţinut tot de Ţene (MVP-ul întâlnirii).

ELIT

În minutul 87, oaspeţii au ratat un penalty, prin Şuşman, portarul Radu Damian respingând în corner.

Prima repriză a fost dominată de gazde, care au ratat numeroase ocazii, portarul Alexa intervenind salutar în câteva rânduri, iar Tudoroiu a lovit bara (18). La reluare, terenul greu şi-a spus cuvântul, soarta celor trei puncte fiind decisă practic de „eurogolul” lui Ţene.

Partida Transalpina Şugag – Inter Ciugud nu se va mai disputa în această după-amiază, din pricina terenului impracticabil (acoperit de zăpadă şi apă), urmând a fi reprogramată zilele viitoare de AJF Alba.

Te-ar putea interesa și:

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

În barajul de salvare: CS Ocna Mureș și Industria Galda

CS Ocna Mureș și Industria Galda de Jos și-au aflat adversarii din barajele de menținere/ promovare, ce vor avea loc… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Industria Galda de Jos – șanse minime de a primi finanțare de la consilierii locali în acest an | Divizionara terță, foarte aproape de abandonul competițional, după aproape 7 ani!

Se prefigurează o iarnă amară pentru Industria Galda de Jos! Conform unor informații neoficiale deocamdată, aleșii locali nu intenționează să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro