Liga a 4-a: Viitorul Sîntimbru s-a impus la Mihalț cu un set la zero | Viitorul Vama Seacă a ținut în șah CS Zlatna!

Viitorul Sîntimbru a câștigat la Mihalț, într-o partidă contând pentru etapa a 6-a a Ligii a 4-a, cu un set la zero!!!

Marcatori: Tănase (34, 45), Dreghiciu (43), B. Ștef (47, 65, 90+2) *În minutul 62, D. Hulea (Viitorul Sîntimbru) a fost eliminat.

Set la zero pentru echipa lui Ștefan Fogoroși, care a câștigat într-o manieră categorică, împotriva unei formații cu o defensivă permeabilă la maximum (medie de aproape șapte goluri primite pe meci)! În actul secund, D. Hulea (Viitorul Sîntimbru) a fost eliminat după o altercație cu Băcilă și B. Mîrza, în care jucătorul vizitator a fost cel agresat de adversari, dar a sfârșit eliminat, fără a avea vreo vină!

Viitorul Vama Seacă – CS Zlatna 1-1 (0-1)

*Marcatori: D. Stanciu (56, penalty), respectiv I. Marian (43) *Bucureștean (78) și Piroșca (81) au fost eliminați.

Nou-promovata a reușit o remiză importantă împotriva unei echipe ce venea după 3 victorii consecutive, deși a terminat confruntarea cu doi oameni mai puțin. Formația lui Radu Andone era considerată favorita întâlnirii, însă amfitrionii au rezistat, remontând de la 0-1, pentru primul egal stagional.

Industria Galda de Jos – CSM Unirea Alba Iulia, un nou derby „de Alba” | CSU Alba Iulia – deplasare la Ungheni, Metalurgistul Cugir, joc acasă

Industria Galda de Jos – CSM Unirea Alba Iulia, un nou derby „de Alba” | CSU Alba Iulia – deplasare la Ungheni, Metalurgistul Cugir, joc acasă O nouă etapă în eșalonul terț, un nou derby „de Alba”, la Galda de Jos, între Industria și CSM Unirea Alba Iulia. Metalurgistul Cugir joacă în fața fanilor cu […]