Liga a 4-a: liderul CS Ocna Mureș a început în trombă returul, 9-0 cu Nicolae Linca Cergău și „manita” pentru T. Cristea | AFC Micești, surpriza rundei – victorie la Zlatna!

Liderul a pornit în trombă returul, cu o victorie zdrobitoare, într-un meci cu latură caritabilă și mărțișoare pentru reprezentantele sexului frumos din tribune. Se remarcă „manita” reușită de Tudor Cristea – căpitanul gazdelor.

AFC Micești a furnizat surpriza rundei, 2-1 în deplasare cu CS Zlatna, în vreme ce Voința Stremț a urcat pe locul al treilea. Meciuri spectaculoase s-au derulat și la Stremț și la Aiud.

*CS Ocna Mureș – Nicolae Linca Cergău 9-0 (6-0): T. Cristea (3, 18, 35, 39, 45) – “manita” pentru căpitanul gazdelor, ce a marcat de 5 ori în prima repriză – Chișu (15), Csegoldi (65, 79), Pintea (85).

*Voința Stremț – Spicul Daia Română 3-2 (1-1): Cerghedean (18), Trifa (65), M. Cristea (76), respectiv D. Necreală (41, penalty), Brînză (74). Partidă spectaculosă, cu gazdele mereu în avantaj, dăienii reușind să egaleze în două rânduri. Voința a urcat pe treapta a treia a podiumului, profitând de fapul că Performanța Ighiu a stat.

*Olimpia Aiud – Energia Săsciori 4-3 (1-1): Mardale (35), C. Diaconu (51, 57), I. Lăcătuș (71), respectiv Sava (15), Manolache (73, 88). Întâlnire pe muchie de cuțit, în care oaspeții au condsus cu 1-0, Olimpia a ajuns la 4-1 (trei goluri marcate de nou-veniți), scorul strângându-se în final.

*CS Zlatna – AFC Micești 1-2 (1-1): A. Câmpean (11), respectiv C. Necreală (15), V. Barna (57). Surpriza rundei pe “Minaur”, un succes neașteptat al vizitatorilor…

Performanța Ighiu – a stat.

Partidele Viitorul Vama Seacă – CS Universitatea Alba Iulia, Viitorul Sântimbru – CIL Blaj și Inter Unirea – Navobi Alba Iulia se dispută mâine,