PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Liga a 4-a, etapa inaugurală: Inter Unirea – scor fluviu cu Navobi! Victorii pentru alte două nou-venite, CS Universitatea Alba Iulia și CS Ocna Mureș

AUR - Alegeri Locale 2024

Prima rundă a noii stagiunii a fost una de bun augur pentru cele trei formații nou-venite, toate obținând victorii. Se remarcă scorul fluviu reușit de Inter Unirea, 11-0 cu Navobi Alba Iulia, în plus și CS Universitatea Alba Iulia și CS Ocna Mureș (retrogradată din Liga a 3-a) au pășit cu dreptul în campionat (Performanța Ighiu a stat). Un alt rezultat notabil a fost succesul repurtat în „Mica Romă” de Viitorul Sântimbru, la primul joc sub comanda lui Sorin Mărginean.

Rezultate:

CS Universitatea Alba Iulia – Viitorul Vama Seacă 2–1 (1 – 0)

Marcatori: Andrea (30 – autogol), Roșu (80)/ Ed. Crișan (67)

Viitorul Spicul Daia Română – Voința Stremț 3–3 (2-1)

Marcatori: G. Scheau (34, 40, 79 – ultimul din penalty)/ Trifa (4 – penalty), R. Muntean (67), Epure (68). Cătălina şi Catană (ambii de la Spicul) au fost eliminați.

CIL Blaj – Viitorul Sântimbru 2–4 (1-3)

Marcatori: Voic (19), Ciugudean (89)/ R. Morar (21 – penalty, 45), Cernea (34, 63). Portarul gazdelor, Radu Damian, a fost eliminat în minutul 49 pentru cumul de cartonaşe galbene

Nicolae Linca Cergău – CS Ocna Mureş 2-6 (2-2)

Marcatori: B. Găldean (8), C. Diaconu (44), respectiv T. Cristea (16), Cl. Marcu (20), I. Cociş (48, 59), Hoca (86), H. Kiss (87) *B. Găldean (Nicolae Linca Cergău) a fost eliminat în minutul 75 pentru cumul de cartonaşe galbene.

Energia Săsciori – Olimpia Aiud 1-1 (0-0)

*Marcatori: Gavriluţă (89), respectiv Ilea (52).

În minutul 90+3 mingea trimisă de Ilea a lovit transversala şi a căzut pe linia porţii adverse.

AFC Miceşti – CS Zlatna 5-2 (2-2)

Marcatori: Mucea (34, 42), Iul. Herepean (54), R. Tripşa (55), T. Varga (90+1), respectiv Al. Popa (22), Corcheş (28).

Navobi Alba Iulia – Inter Unirea 0-11 (0-5)

*Marcatori: V. Marc (1, 10, 16), Căt. Ivaşcu (20), Prodan (39), A. Gherman (52, 65, 80), Al. Gabor (73), A. Sas (78), R. Popa (88).

Etapa a 2-a: *sâmbtătă, 31 august, ora 18.00: CS Zlatna – Navobi Alba Iulia, CS Ocna Mureș – AFC Micești, Voința Stremț – CS Universitatea Alba Iulia, Olimpia Aiud – Spicul Daia Română, Inter Unirea – CIL Blaj; *duminică, 1 septembrie, ora 11.00: Performanța Ighiu – Energia Săsciori, ora 17.00: Viitorul Vama Seacă – Nicolae Linca Cergău, Viitorul Sântimbru – stă.

Sursa foto: CS Ocna Mureș

Liga 4 | Scorul campionatului, la Blaj: Daniel Tătar, antrenor, dar și… jucător

Liga 4 | Scorul campionatului, la Blaj Virtual campioană a Ligii 4 din Alba, CIL Blaj a mai stabilit un record stagional: scorul campionatului. Partida CIL Blaj – CS Zlatna, uvertura rundei a 26-a, s-a încheiat cu scorul de 13-0 (5-0) în favoarea amfitrionilor, vineri seară, pe Stadionul „CIL-Veza”. Șușu a marcat patru goluri, iar […]