Liga a 4-a, AFC Micești – Nicolae Linca Cergău 2-1 (1-1) | Gazdele au câștigat în inferioritate numerică

În ultimul joc al etapei a 13-a a Ligii a 4-a, AFC Micești a învins Nicolae Linca Cergău cu scorul de 2-1 (1-1), ultimul gol fiind marcat de gazde în inferioritate numerică. Scorul a fost deschis în minutul 37 de vizitatori, ce au punctat prin Cr. Popa, egalarea fiind reușită în minutul 44 de Ispas. Miceștenii au rămas în inferioritate numerică în minutul 87, când a fost eliminat Al. Moldovan, însă au punctat în minutul 90 prin Mucea, deși jucau în „10”. După joc, oaspetii au înaintat o contestatie legata de faptul ca în teren a intrat, la gazde, Adrian Herepean, suspendat 4 luni, si pot cuceri punctele la masa verde!

Echipa lui Alexandru Kalanyos a urcat pe poziția a 8-a, cu 16 puncte, iar vizitatorii rămân pe penultima poziție, cu trei puncte, fără victorie în acest tur

Cupa Satelor 2024, faza a doua, la Lunca Mureșului și Daia Română, duminică, 24 martie | Vezi echipele calificate

Cupa Satelor 2024 își derulează faza a doua a grupelor, la Lunca Mureșului și Daia Română, duminică, 24 martie Cupa Satelor 2024, întrecere organizată de Asociația Județeană de Fotbal Alba și rezervată jucătorilor Under 13, născuți în anul 2011 și mai tineri (fete din 2009 și mai tinere), și-a derulat faza întâi a grupelor. La […]