Liga 4: Javla (Limbenii Limba) – transportat cu ambulanța! CS Ocna Mureș, scor fluviu! Hidro Mecanica – prima victorie din retur, CS Zlatna a predat „lanterna”

Liga 4, etapa a 18-a: Javla (Limbenii Limba) – transportat cu ambulanța! CS Ocna Mureș, scor fluviu! Hidro Mecanica – prima victorie din retur, CS Zlatna a predat „lanterna”

*Adu Academy Șona – CS Zlatna 3-3 (2-2).

Confruntare spectaculoasă, de la 0-1, la 2-1 și 2-3, cu amfitrionii la a treia remiză din primăvară. Cu primul punct din retur, zlătnenii au predat „lanterna roșie”. Duble pentru Macarie (gazde) și Cîmpean (oaspeți)

*FC Lopadea Nouă – CS Ocna Mureș 0-8 (0-2).

„Soda dragă”, scor-fluviu la Lopadea Nouă, cu cel mai clar succes stagional și totodată cea mai drastică înfrângere din campionat pentru gazde. Pentru ocnamureșeni, doble Cociș și Șimandi, triplă Drăgan

*Limbenii Limba – Hidro Mecanica Șugag 1-5 (0-2).

Duelul din familia Morar (Călin – tatăl, la gazde; Filip – fiul, la oaspeți) s-a încheiat cu primul succes repurtat de antrenorul Marius Neagu pe banca vizitatorilor. În prima repriză, după o ciocnire cu un coechipier (Cr. Păcurar), Sergiu Javla (Limbenii) a ajuns în stare de inconștiență, fiind nevoie de intervenția ambulanței care l-a transportat la spital pentru investigații, jocul fiind reluat după 10 minute. La vicitatori, duble Joldeș și Salcău

Semifinalele Cupei României: Viitorul Sântimbru – Hidro Mecanica Șugag și Inter Unirea – Performanța Ighiu

În semifinalele Cupei României, faza județeană, Viitorul Sântimbru va întâlni Hidro Mecanica Șugag și Inter Unirea va juca cu Performanța Ighiu. La sediul AJF Alba au fost prezenți Ovidiu Hulea, Ioan Budin și Cătălin Manciulea (a lipsit reprezentantul formației Inter Unirea), tragerea la sorți a fost efectuată de Maria Ioana Marin (trezorierul AJF Alba), mai […]