Liderii au câştigat pe linie
lSeria 1: Langentahl Valea Lungă – Viitorul Biia 2-6, CIL Blaj – AS Crăciunelu de Jos 3-0, Lendület Petrisat – AS Pănade 1-3, Partizanii Sânmiclăuş – AS Cetatea 2-0, Viitorul II Sântimbru – Spicul Bucerdea 3-0, Avântul Sâncel şi Progresul Fărău – au stat.
În clasament: 1. AS PĂNADE 35 (61-9), 2. Viitorul Biia 32 (60-19), 3. CIL Blaj 31 (42-12), 4. Viitorul II Sântimbru 25 (34-24), 5. Progresul Fărău 23 (47-30).
Etapa viitoare (duminică, 27 martie, ora 16.00): AS Cetatea – Avântul Sâncel, AS Pănade – CIL Blaj, Viitorul Biia – Lendület Petrisat, AS Crăciunelu – Viitorul II Sântimbru, Spicul Bucerdea – Partizanii Sânmiclăuş, Langentahl Valea Lungă şi Progresul Fărău – stau.
lSeria a 2-a: Flamura Roşie Rădeşti – Del Dodo Alba Iulia 4-0, FC Lopadea Nouă – Inter Ciugud 0-8, Sportul Livezile – Iezerul Ighiel 1-1, Voinţa Beldiu – Decebal Cricău 4-2, Şoimii Ciumbrud – Olimpic Berghin 2-2, Fortuna Lunca Mureşului – Andreas Alba Iulia 2-0, Mureşul Gâmbaş – a stat.
În clasament: 1. FLAMURA ROŞIE RĂDEŞTI 40 (57-6), 2. Inter Ciugud 38 (48-13), 3. Andreas A. Iulia 30 (41-20), 4. Iezerul Ighiel 23 (22-17).
Etapa viitoare (duminică, 27 martie, ora 16.00): Olimpic Berghin – Mureşul Gâmbaş (sâmbătă, 26 martie, ora 16.00), Del Dodo Alba Iulia – Voinţa Beldiu, Inter Ciugud – Fortuna Lunca Mureşului, Andreas Alba Iulia – Sportul Livezile, Decebal Cricău – FC Lopadea Nouă, Iezerul Ighiel – Şoimii Ciumbrud, Flamura Roşie Rădeşti – stă.
lSeria a 3-a: AS Pianu de Sus – Colorado Şpring 1-5, Independenţa Cut – Viitorul Tărtăria 5-1, Sportul Sebeş – AS Balomir-Şibot 5-1, Mureşul Săliştea – Orient Blandiana 3-0, Hidromecanica Şugag – Energia Săsciori 1-1, Sportul Pianu – Energy Cetatea Câlnic 1-2, Mureşul Vinţu de Jos – a stat.
În clasament: 1. SPORTUL SEBEŞ 38 (57-2), 2. Colorado Şpring 32 (54-15), 3. Mureşul Vinţu 32 (40-10), 4. Energy Câlnic 29 (35-25).
lEtapa viitoare (duminică, 27 martie, ora 16.00): Energy Cetatea Câlnic – Hidromecanica Şugag (ora 11.00), AS Balomir Şibot – Independenţa Cut, Energia Săsciori – Sportul Sebeş, Colorado Şpring – Mureşul Săliştea, Orient Blandiana – Mureşul Vinţu de Jos, Viitorul Tărtăria – AS Pianu de Sus, Sportul Pianu – stă.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
FOTO: CSO Voluntari, noua campioană a României la volei feminin, titlu adjudecat în „Alba Blaj” Arena!
CSO Voluntari este noua campioană a României la volei feminin, titlu adjudecat în „Alba Blaj” Arena, după a 3-a victorie din tot atâtea dueluri în finala Diviziei A1. Dezamăgire pentru „mândria Albei”, care nu a reușit să oprească sărbătoarea formației din Voluntari, care a cucerit laurii în mimimum de partide. Nu a fost nici măcar […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Ce nume se sărbătoresc de SFÂNTUL GHEORGHE 2024: Peste 900.000 de români își serbează onomastica în 23 aprilie
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Floriile 2024. Duminica Floriilor Ortodoxe și Catolice 2025, 2026. Obiceiuri, tradiții și superstiții
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
MESAJE de Sfântul Gheorghe 2024. SMS-uri, urări şi felicitări pe care le poţi transmite celor care îşi sărbătoresc onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Legendele Sfântului Gheorghe. Cum l-a înfrânt pe balaur şi de ce nu este bine să dormim în această zi
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Cui îi spunem „La mulți ani!” de Sfântul Gheorghe: Nume care se serbează în ziua Sfântului Mare Mucenic, purtătorul de biruință
-
Curier Județeanacum 4 zile
MESAJE de Sfântul Gheorghe 2024: URARI și FELICITARI pentru cei dragi care își sărbătoresc onomastica