Industria Galda de Jos – FENOMENALĂ *A 10-a victorie consecutivă pentru Alin Hancăş şi compania

Catalogată drept principala favorită pentru câştigarea Ligii a IV-a, înainte de începerea sezonului, Performanţa Alba Iulia se află într-un regres total. Elevii lui Paul Ciucă au pierdut astăzi partida de pe teren propriu programată în compania echipei Industria Galda de Jos.

Trupa lui Alin Hancăş a reuşit a 10-a victorie consecutivă şi continuă marşul de regularitate şi se menţine pe prima poziţie a clasamentului Ligii a IV-a, cu 30 de puncte, 4 mai mult decât Arena Alba Iulia, ce are un joc mai puţin.

[nggallery id=639]

Iată rezultatele:

* Performanţa Alba Iulia – Industria Galda de Jos 0-1 (0-0): Baghiu (78).

* Energia Săsciori – CS Ocna Mureş 0-0 (0-0)

Remiză albă în derby-ul suferinţei, un punct câştigat de către ambele formaţii care în fond nu ajută pe niciuna dintre echipele aflate în subsolul clasamentului.

* Arena Alba Iulia – Olimpia Aiud 2-1 (1-1): Găldean (9, 55) / Cotoară (14).

* Cuprirom Abrud – Viitorul Sântimbru 3-2 (3-1): R. David (17, 22, 35) / Drăghiciu (23), Oară (51).

* Metalul Aiud – Mureşul Vinţu de Jos 3-2 (2-1): Vaida (5), R. Andone (41), B. Cristea (88, penalty) / Sârbu (26), Fleacă (61).