În ultima partidă a zonei juniorilor A1, CS Ocna Mureș – Victoria Carei 7-6 (1-0, 2-2), după loviturile de departajare *Echipa lui Radu Coroiu a terminat pe locul secund

În ultima partidă disputată la turneul de zonă a juniorilor A1 de la Beiuș, CS OcCS Ocna Mures juniori A1 fotbal 1na Mureș a remizat 2-2 (1-0) cu Victoria Carei, impunându-se apoi la loviturile de departajare (criteriu impus de organizatori).

Echipa din Alba a condus cu 1-0, reușită semnată de R. Lepșa (15), iar adversarii au egalat în minutul 50.

Nou intratul P. Crișan a adus avantajul pentru CS Ocna Mureș, printr-un gol înscris în minutul 80, dar două minute mai târziu, oponenții au egalat iarăși, dintr-o lovitură de pedeaspsă.

Antrenorul Radu Coroiu a mizat pe formula: Mirea – D. Goga, Vasinc, Spînu, Brie, Iosza (Palko), D. Popa, Lepșa (P. Crișan), Dandoș (Mihaly), A. Mureșan , I. Cociș; rezerve Bordean, Vintila,  Cr. Stoica, S. Marton.

La loviturile de departajare, pentru CS Ocna Mureș au înscris Palko, Mihaly, Spînu, Cociș și A. Mureșan, iar adversarii au ratat o execuție.

În acest turneu, CS Ocna Mureș a reușit o victorie (3-1 cu Barcău Nușfalău), un egal (2-2 cu Victoria Carei) – care înseamnă două puncte și un eșec (1-4 cu Bihorul Beiuș, echipa calificată în finală.

A fost un turneu reușit, iar dacă eram mai puțin mai atenți puteam să ajungem în finală. Arbitrajul a tras pentru echipa gazdă. Noi am făcut o propagandă bună fotbalului ocnamureșean. Am demonstrat că avem potențial și o echipă foarte frumoasă, care poate însemna mult în viitor, dacă vom reuși să o creștem„, a precizat antrenorul Coroiu

Viitorul Sântimbru a urcat pe locul secund în Liga 4, după etapa a 24-a. Spicul Daia a scorul etapei cu CSM Unirea Alba Iulia, golgheterul Greapcă, hat-trick pentru Energia. *CIL Blaj – CS Ocna Mureș 3-1 (2-0) Echipa din „Mica Romă” a câștigat derby-ul rundei și este foarte aproape să devină campioana celui de-al 4-lea […]