În derby-ul aiudean, Olimpia a învins Metalu, scor 2-1, producându-i primul eșec din 2018 | Golgheterul Vali Drăgan, „careu” la Stremț!

În derby-ul aiudean, Olimpia Aiud a învins Metalu Aiud, scor 2-1 (1-1), producând primul eșec din 2018 pentru concitadina condusă de Rareș Gînscă și Paul Muntean, pe „Aiudelul” fiind aproximativ 300 de spectatori. În tur, Metalu s-a impus la limită, scor 1-0.

În alt joc al rundei, la Stremț, am consemnat „careul” altui aiudean, golgheterul Vali Drăgan, ce înscris de 4 ori pentru CS Ocna Mureș, ajungând la 34 de goluri stagionale, mai bine de jumătate din realizările propriei echipe.

Rezultate: Olimpia Aiud – Metalu Aiud 2-1 (1-1): D. Vlad (10), Ilea (51), respectiv I. Marian (9)

Cuprirom Abrud – Viitorul Spicul Daia Română 3-3 (3-2): Nemeș (5), Miheț (15), Mucea (22), respectiv Ad. Hăprian (28), Hada (31, 90). În criză de efectiv dăienii au egalat în ultimul minut, după ce au fost conduși cu 3-0 în minutul 22 și l-au avut între buturi pe Horea Ciucă.

Voinţa Stremţ – CS Ocna Mureş 2-6 (1-3): Marcatori: Oprița (34), Șerbu (77), respectiv Val. Drăgan (2, penalty, 39, 53, 56), T. Cristea (42), M. Domșa (90)

CS Zlatna – Energia Săsciori 3-1 (1-1): Kiraly (34), A. Cîmpean (73, 88), respectiv Fîntână (3), Nazarie (65, penalty).

*duminică, 29 aprilie, ora 17.00: Sportul Petreşti – CIL Blaj (0-0), Fortuna Lunca Mureşului – Euro Şpring (5-1), Viitorul Sîntimbru – Transalpina Şugag (1-2), Arieşul Apuseni Baia de Arieș și Rapid CFR Teiuş s-au retras.

FOTO Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo

Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo Sportivii CS Unirea Alba Iulia au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la taekwondo, desfășurat în 19-21 aprilie la București. CS Unirea Alba Iulia a participat la […]