În Cupa României, Șurianu Sebeș – Inter Ciugud 2-0 (1-0) | Liderul Ligii a IV-a, prima echipă calificată în semifinale! La Ciugud, primul „stranier” din istoria clubului

În prima partidă din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României, faza județeană, Șurianu Sebeș a învins Inter Ciugud, scor 2-0 (1-0).

Scorul a fost deschis de Ludwig (8), fiidn majorat în minutul 73 de R. Trif (din penalty).

Î distribuția oaspeților consemându-se apariția primului „stranier” din istoria Interului, mijlocașul Awwad Tamar (jucător născut în 1998). Acesta este palestinian și student la Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia.

Liderul Ligii a IV-a Alba este prima echipă calificată în semifinale, restul jocurilor disputându-se joi.

Start de sezon în trombă la mountain bike pentru Miruna și Radu Măda

Miruna și Radu Măda, start de sezon în trombă la mountain bike Pentru Miruna și Radu Măda, supervizați de antrenorul Alexandru Avram și preparatorul fizic Lucian Nicolescu, sezonul de mountain bike a început în acest an în afara țării, cu un concurs în Serbia. Weekend-ul trecut, sportivii din Alba legitimați la CSM Mediaș și-au reprezentat […]