PSD Alba - Alegeri Locale 2024

În Cupa României, scor fluviu pe „Cetate”: Unirea Alba Iulia – Navobi Alba Iulia 14-0 (5-0) *Festival de goluri al junilor uniriști

AUR - Alegeri Locale 2024

Unirea - Gloria Bistrita juniori23FC Unirea Alba Iulia, echipă ce s-a înscris în Liga a V-a a făcut scor la primul meciu oficial: 14-0 (5-0), în primul tur al Cupei României, faza județeană, cu Navobi Alba Iulia.A fost un meci în care nu mă bucură atât victoria categorică, cât mai ales faptul că am folosit 5 jucători născuţi în anul 1998. Este un nou început pentru Unirea„, a declarat antrenorul Mihai Dăscălescu, ce a mizat pe Căt. Suciu – Rodean, Costantea, N. Rus, Matei – Şandru, Marcu, Joldeş, Rahovean – Lăsconi, A. Ianc; au mai intrat Ştef, Dup, Boancă, Varga, N. Opriţa. N-au fost utilizaţi, din pricina faptului că nu au putut fi legitimaţi Cl. Oara, D. Iancu şi Culda. Golurile au fost înscrise de Rodean – două, Costantea, Rahovean – două, Şandru, A. Ianc – două, Ştef – două, Dup – două, Boancă şi I. Matei (penalty). La scorul de 13-0 A. Ianc a mai ratat un penalty.

Sâmbăta viitoare, 30 august, în prima etapă a campionatelor naţionale de juniori, Unirea Alba Iulia va întâlni pe „Cetate, Liceul Tehnologic Reghin (ora 12.00 juniorii; ora 14.00 juniorii B), iar LPS Sebeş va evolua în Arini cu FC Braşov.

FOTO-VIDEO: CSM Unirea Alba Iulia, performanță extraordinară: calificare în semifinale la Under 19! „Alb-negrii” au eliminat CSM Reșița, campioana de anul trecut

CSM Unirea Alba Iulia a reușit o performanță extraordinară: calificarea în semifinalele Campionatului Under 19! În sferturile de finală, pe terenul 2 al Stadionului „Cetate”, uniriștii au învins, scor 1-0 (0-0), pe CSM Reșița, campioana de anul trecut (3-0 în finală cu Kinder Constanța). Unicul gol a fost marcat în minutul 79 de D. Nistor, […]