PSD Alba - Alegeri Locale 2024

„Importantă este calificarea”, a declarat Miroslav Popov după ce CSU Alba Iulia a acces în sferturile Cupei României

AUR - Alegeri Locale 2024

Prezentare CSU Alba Iulia24Nouă victorie categorică și calificare mai departe în Cupa României pentru CSU Alba Iulia, care a începus cu dreptul sezonul. Echipa universitară a învins miercuri după-amiază, scor 104-64, în deplasare, pe Nova Vita Tg. Mureș, într-o partidă care a contat pentru manșa retur a optimilor Cupei României la baschet feminin. Astfel, după ce și în tur a trecut de mureșence categoric, cu scorul de 97-56, trupa lui Popov avansează în competiție și va întâlni în sferturi pe CSM Satu Mare.  ” Cel mai important este că ne-am calificat. Primul meci a fost așa și așa, dar acesta din retur m-a mulțumit, am jucat mai bine în apărare, iar în ofensivă mingea a circulat excelent. Toată lumea a jucat și văd că o fac din ce în ce mai bine meci după meci, sper să continue astfel. Vreau să îmi felicit jucătoarele pentru că au practicat un baschet adevărat chiar dacă adversarul nu a fost unul dificil”, a explicat antrenorul Miroslav Popov

Sâmbătă, studentele vor întâlni acasă, în Sala Universităţii „1 Decembrie 1918” pe Phoenix Galaţi, în prima etapă a Ligi Naţionale de baschet feminin.

Liga 3, etapa a 9-a, se apropie vacanța: jocuri interne pentru Metalurgistul Cugir și Industria Galda, deplasări pentru albaiuliene

Liga 3, etapa a 9-a, se apropie vacanța: jocuri interne pentru Metalurgistul Cugir și Industria Galda, ultimele apariții în fața fanilor, și deplasări pentru albaiuliene. CSU Alba Iulia va intra în vacanță după acest duel de la Mediaș. Se apropie vacanța pentru conjudețenele care activează în Seria 9 din eșalonul terț. În etapa a 9-a […]