Ziarul Unirea

FOTO/VIDEO: Nebunie maximă cu Nightlosers la inaugurarea Goldies Pub, cel mai nou local din Alba Iulia

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Sâmbătă seara a avut loc inaugurarea celui mai nou local din Alba Iulia. Este vorba despre Goldies Pub, un local adresat tuturor categoriilor de vârstă, dar în special celor de anii 30+.  Zeci de albaiulieni au ţinut să ia parte la marea deschidere, pentru a a se distra dar şi pentru a vedea despre ce este vorba.

 Dacă la început atmosfera era una cât se poate de liniştită, cei prezenţi familiarizându-se cu look-ul pub-ului, distracţia s-a ridicat la cote maxime când pe scenă au urcat invitaţii speciali ai serii, membrii trupei Nightlosers, din Cluj-Napoca.  Aceştia au reuşit să-i ridice de la masă şi să-i facă să danseze pe mulţi dintre cei prezenţi. Stilul lor de muzică inconfundabil,  prin care se îmbină tonalităţi tradiţionale ardeleneşti cu blues-ul american, atitudinea şi  “look-ul” de scenă amuzant i-a surprins plăcut pe albaiulieni, distrându-i la maxim.

ELIT

 Goldies Pub este decorat în stil retro, cu tablouri vechi cu actori celebri, precum  Michael Douglas, John Travolta, Johnny Cash sau vechi preşedinţi ai Americii precum Bill Clinton sau George Bush şi alte obiecte decorative în acest sens. Pub-ul va funcţiona de acum înainte, pe timpul zilei sub formă de cafenea, iar de joia până sâmbăta se va transforma într-un retro club, unde vor fi invitate diverse trupe de muzică, stilul abordat fiind jazz, retro, dixieland, rock…

 Pe timp de vară, aşa după cum ne-a declarat Dan Roşu, patronul localului, pe terasa din curtea interioară vor avea loc seri dedicate teatrului, spectacole de stand-up comedy şi concerte open-air. Pub-ul este amenajat în sediul fostului Club al Tineretului din centrul oraşului Alba Iulia, pe strada Teilor – Piaţa Iuliu Maniu.

Vă prezentăm mai jos câteva imagini şi secvenţe video de la eveniment:

Alexandra MATEȘ

Email: ale_mates@yahoo.com
Tel: 0722.661.325

Te-ar putea interesa și:

Show de Revelion oferit de UNTOLD, la Pro TV

UNTOLD pregătește cel mai asteptat party de Revelion pentru întreaga Românie, DAY ONE-ÎNCEPUTUL, ce va fi transmis la PRO TV.… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Untold vă prezintă pe cei patru eroi donatori: un polițist, o asistentă medicală, un măcelar și un șofer RATB au salvat 852 de vieți donând sânge!

Untold și Neversea vă prezintă 4 oameni care spulberă mitul vampirului și salvează vieți prin donarea de sânge. Tărâmul lui… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Headliners Electric Castle 2021: twenty øne piløts, Gorillaz & Deftones

Acolo unde e dorință și pasiune, există speranță. Iar speranța echipei Electric Castle stă într-un 2021 ce va permite revenirea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Neversea 2021 va avea loc între 8-11 iulie | Data festivalului aleasă de fanii din întreaga lume

Fanii celui mai mare festival de pe plajă din România, Neversea, au ales. A patra ediție a festivalului va avea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Untold Odyssey – 5 zile de festival pe un vas de croazieră în Mediterană!

UNTOLD, unul dintre cele mai mari festivaluri de muzică din Europa, lansează un concept nou de entertainment și le propune… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Nicolae Stanciu, internaționalul român, a devenit tată! Andreea, soția lui, a nascut o fetiță perfect sănătoasă

Pentru fotbalistul originar din Alba, Nicolae Stanciu dar și pentru soția lui, Andreea, astăzi este o zi foarte importantă. Cei… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Program Cinema Inspire Alba Mall. Ce filme vor rula în perioada 11 -17 iunie 2021

Programul Inspire Cinema Alba Iulia, pentru perioada 11 – 17 iunie 2021. Ce filme vor rula la cinematograful din centrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Program Cinema Inspire Alba Mall. Ce filme vor rula în perioada 2-8 octombrie 2020

Programul Inspire Cinema Alba Iulia, pentru perioada 2-8 octombrie 2020. Ce filme vor rula la cinematograful din centrul comercial Alba… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

29 Comentarii

dolfi 4 noiembrie 2012 at 19:26

v-ati dat singuri cu tesla-n ouă. Ati dat anunturi ca intrarea e gratuită, când colo ce sa vezi… Buba-n ușa clubului anunta evlavios la intrare ca e gratis doar pentru cine are invitatie!
Iti urez succesuri clubule care esti tu club!

HiHiHi 5 noiembrie 2012 at 12:06

Zgarcomanul de Dan Rosu sa lase intrarea libera ? Eu cred ca nu sti pe ce lume traiesti daca speri la asa ceva… Oricum o seara de c@c@o intr-un club de c@c@o. Cine a fost acolo stie despre ce vorbesc.

jorge costa 4 noiembrie 2012 at 20:54

plin de găini in pozele astea…

Gogomanul 4 noiembrie 2012 at 21:30

Si de prostanaci… Exemplu classic de looseri. Bani IOC, dar fite de fite

nu fiti prosti 5 noiembrie 2012 at 1:34

Va mananca invidia ca nu ati putut intra…Clubul era plin..cel putin asa reiese din poze.Dar..cum orice minune in Alba Iulia tine 3 zile ( 3 luni) vreau sa vad cat de plin mai este in ianuarie…

Deus Ex 5 noiembrie 2012 at 9:31

Ha… Am vazut ca una si-a dus copiii acolo? Intr-un Pub? Inteleg sa-l duci la un concert, dar nu intr-o carciuma si sa-l ti pe copil in fum…

Extrema zilei 5 noiembrie 2012 at 10:12

Ba voi sunteti niste retardati din toate punctele de vedere!1 la mana era inaugurarea si a fost pe baza de invitatie si credeti-ma ca nu au fost numai fite…!2 la mana prima seara era clar ca se aduna o gramada de lume asa ca nu putea sa bage tot satul pt ca nu permitea locul si astfel se ajungea la o harmalaie si la o deteriorare in masa ca asta faceti voi tarani din ziua de azi!Ca erau copii acolo nu a fost mare bai deoarece mama lor nu ia dus in Allegria sau in Stage unde toate zdremtele sunt pe jumate dezbracate!Localul este deschis asa ca acum puteti merge cand vreti fara sa va mai tot plangeti cum o faceti zi de zi…si in fond…doar asta stiti sa faceti !Loserilor!

grammar nazi 5 noiembrie 2012 at 10:34

nu se plange nimeni milogule, problema era ca nu s-a anuntat nicaieri ca intrarea s-a facut pe baza de invitatie.

Horea 5 noiembrie 2012 at 12:59

Si … „3 la mana”?

Sau 3, e doar la picior?

cugirean 7 noiembrie 2012 at 10:02

eu nu am mai vazut un club care la inaugurare sa faca invitatii??? mai ales sa faci publicitate ca se inaugureaza – prima bere la „marea” deschidere!! – si merge si tu ca tot omul cu 30+, sambata seara, bucuros ca exista din acel moment un club si pentru tine si ce se intampla – dai de un barosan la poarta care te intreaba de invitatii – este cumva un club privat???? e cam ciudata treaba

Extrema zilei 5 noiembrie 2012 at 10:17

Inca ceva maturizati-va copiilor si lasati barfele astea de 2 lei…aveti ceva de comentat spunetii la om in fata nu aici unde aveti tupeu!

HiHiHi 5 noiembrie 2012 at 12:08

Bai Rosule… nu te mai da in spectacol ca lumea iti spune acum si aici in fata ce si cum. Sau nu poti sa accepti adevarul ?

Ana 5 noiembrie 2012 at 12:58

In fata la calculator ? Sau in fata cui ? spuneti voi adevarul ? :))) maturizati va si lasati comentariile fara rost. Nu s a dat nimeni in specatacol, toata lumea prezenta s a simtit bine. Nu inteleg de ce va dati atata importanta, mari critici ce sunteti. :))

Goldies Pub 5 noiembrie 2012 at 18:14

Va multumim tuturor atat pentru aprecieri cat si pentru feedback-ul acordat; pe viitor vom incerca sa tinem cont de toate sugestiile primite.
DN

Penciu Ioan 6 noiembrie 2012 at 8:41

Io cred ca maine ploua

COSTEL 6 noiembrie 2012 at 8:47

ba da apa la rajak are clubu? 😉

Penciu Ioan 6 noiembrie 2012 at 8:51

Cum sa fie apa la rajak ? Tu nu sti ca asta-i club batranesc ?…..ni ma . Apa rajak vrei? ca la bloc?

COSTEL 6 noiembrie 2012 at 8:53

a buun..deci apa mineralaaa…

Penciu Ioan 6 noiembrie 2012 at 9:04

NU APA MINERALAAAAA MAAAAAA…Apa rajak ca la bloc

COSTEL 6 noiembrie 2012 at 9:05

asa…si geamu de la bucatarie la ce etaj ii?!

Penciu Ioan 6 noiembrie 2012 at 9:08

Ce geam ce etaj maaaa….ii club batranesc. Aragaz sa-ti ei si o caruta cu lemne…..aaaa si papitza la cutzu.

COSTEL 6 noiembrie 2012 at 9:12

pai cum sa-si aduca lemne…stai un pic sa-ti dau baietu!!

noi, FOCA, noi 6 noiembrie 2012 at 22:49

felicitari pentru club, imi pare rau ca nu am fost si noi , dar din cate se vede in poze a fost superb. nu luati in seama comentarile urate, nu cred ca acele comentari sunt facute de persoane ce au fost prezente. doar invidie, se vede clar.

cugirean 7 noiembrie 2012 at 10:05

stati linistiti, oricum nu puteati intra, faceati drumul in van pana acolo, mai ales ca era frig! sau poate sunteti prieteni fideli si pe voi va lasa? o fi asta un club doar pentru prieteni…

Seicean 6 noiembrie 2012 at 23:07

De ce nu s-a promovat mai intens evenimentul 🙁
chiar imi pare rau ca nu am ajuns…

cugirean 7 noiembrie 2012 at 10:14

s-a promovat si inca cum, dar nu au specificat ca ai nevoie de invitatie pentru a putea participa – nu te necaji, au fost altii si mai rau decat tine, care au avut informatii, dar insuficiente, se pare..

Goldies Pub 7 noiembrie 2012 at 10:16

Din pacate capacitatea localului ne-a impiedicat sa facem o promovare mai intensa a evenimentului legat de inaugurarea clubului. Pe viitor poti urmari toate evenimentele direct pe pagina de facebook http://www.facebook.com/GoldiesPub2012 . Te asteptam saptamana asta cu doua concerte live si un spectacol de magie :).
DN

Mihai C 7 noiembrie 2012 at 20:44

O seara super, super misto, muzica s-a auzit foarte bine, fara fum, o atmosfera superba. Sa o tineti tot asa. Poate sa fie invidia cat de mare, ca noi ne distram in continuare !!!!! Bravo Dane !!!!!!

Andreea 7 noiembrie 2012 at 20:55

Bravo baieti,ati facut o treaba extraordinara! Ne-am simtit foarte bine! Cui nu-i place,sa stea acasa!!!