Volei Alba Blaj a câștigat al 4-lea meci din actuala ediție a Diviziei A1, scor 3-0 (25-23, 25-17, 25-14), cu „U” NTT Daja Cluj, la a doua apariție stagională în Sala „Timotei Cipariu”, în fața propriilor suporteri, într-un meci ce a durat puțin peste 60 de minute, iar antrenorul Darko Zakoc a mizat pe doar 10 jucătoare

Setul inaugural a fost unul cu emoții pentru gazde, în condițile în care au preluat conducerea la 18-17, după ce, până în acel moment clujencele s-au aflat în avantaj, cu 4-5 puncte în față

După un prim set în care studentele au ținut piept mult mai valoroaselor oponente (Adina Stanciu, fosta echipieră a gazdelor, cele mai multe puncte, 11, din distribuția oaspetelor), echipa din „Mica Romă” a reușit să le câștige de o manieră mult mai clară pe următoarele două, acumulând maximum de puncte după 4 runde în care a cedat un singur set. Să mai precizăm că pentru „U” Cluj au evoluat alte două foste jucătoare ale Blajului, Ioana Vodă și Andreea Tămaș.

Volei Alba Blaj, antrenor Darko Zakoč: Aleksandra Cirović  3 puncte – Bianka Buša – 7 p, Maja Aleksić – 10 p, Ioana Baciu (cpt.) – 16 p, Ramona Rus – 11 p, Nađa Ninković – 10  p- Silvija Popović (libero); a mai jucat: Sanja Gamma – două puncte, Sanja Gommans, Femke Stoltenborg. În etapa viitoare, echipa din „Mica Romă” se va deplasa în capitală, pentru meciul cu Rapid București.

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena, în 18-21 aprilie Echipa de volei feminin gimnaziu a Colegiului Național „Inochentie Micu Clain” Blaj a câștigat turneul final de la Brăila și a devenit, pentru al doilea […]