Ziarul Unirea

FOTO/VIDEO/ Referendum pentru familia tradițională 2018/ Președintele PSD Alba, Ioan Dîrzu: ”M-am prezentat la vot și am votat pentru normalitate”

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Președintele PSD Alba, Ioan Dîrzu, a votat la Referendumul pentru familia tradițională, sâmbătă, la ora 10.00, împreună cu soția sa, la secția din incinta Centrului de zi pentru vârstnici din Alba Iulia.

ELIT

”M-am prezentat la vot și am votat pentru normalitate. Am votat ”da” deoarece în spatele acestui referendum stau peste 3,5 milioane de români care își doresc ca normalitatea să continue în România. Estre un vot important și cred că toți românii ar fi nevoie să se prezinte la acest vot important”, a declarat Ioan Dîrzu.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă| Proiect ambiţios al candidatului PNL Cristian Oniciu: Turismul – un angajament pentru Ciuruleasa (P)

Aşezarea geografică a comunei Ciuruleasa ne oferă o şansă în plus pentru dezvoltare, în special pentru ceea înseamnă partea de… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

13 Comentarii

Maria 6 octombrie 2018 at 14:25

Felicitări domnule Dîrzu, să dea Dumnezeu ca oamenii să consțientizeze importanța acestui vot , pentru noi ca si popor creștin și pentru urmașii nostri.

Elena 6 octombrie 2018 at 14:25

Felicitări domnule deputat!
Ar trebui ca toti români să prea aceasta inițiativă civică și să îsi exercite acest drept!

ilie 6 octombrie 2018 at 14:26

Felicitări! Viitorul româniei nu stă acasă, merge la vot!

Gheo 6 octombrie 2018 at 14:31

Mă bucur pentru faptul că nu se uită valorile si tradițiile românesti și nu în ultimul rând normalitatea!

Mihai 6 octombrie 2018 at 17:03

Dacă suntem creștini haideti la vot. SUNTEM O TARA MINUNATA.

Mihaela 6 octombrie 2018 at 18:18

Da cine stie sa spuna ce este normalitatea? Pt multi normalitatea este egala cu majoritatea…dar nu cred ca este corect sa etichetam lucrurile dupa majoritate

mike 7 octombrie 2018 at 5:41

Institutia numita casatorie nu e formata de (majoritate) ci de Dumnezeu –Adam si Eva– de atunci pina azi a ramas neschimbat rolul — dar sunt in lume niste scrintiti la minte si vor si ei drepturi care sunt impotriva vointei Lui Dumnezeu si impotriva a tot ceace e -normal — E normal sa avem oaie si berbec altfel nu mai mincam carne, lapte brinza si nici haine — –e normal sa fie gaina si cocos altfel nema oua ,carne si supa de taitei— e normal sa avem tauri si vaci altfel nema produse si nici cine sa traga la jug– si exemplele pot urma– Dar nici societatea umana nu sar procreia ,daca ignoram legile Lui Dumnezeu si ne facem de cap— asa ca, mihaela mai rumega problema

mizeria 6 octombrie 2018 at 19:26

Daca familia traditionala este cea a sefului care se afla la a doua familie, ce poti numi normalitate ? Alt acolit se afla la a cincea familie si ce sa mai creada prostimea ?

marius 7 octombrie 2018 at 8:35

Ma mizerie, tu nu pricepi ca chiar daca se afla la a doua sau la cincea casatorie, tot intre un barbat si o femeie este. Asa ca ori ai limba prea raschetata ori torsul prea batatorit ca sa mai proti judeca logic, ca voi asatia nu judecati decat cu limba sau cu c.. ul.

Dirzule, vei vota si anormalitatea! 8 octombrie 2018 at 23:18

Ministrul psd delegat pentru Afaceri Europene, Victor Negrescu, a informat luni că săptămâna viitoare va fi depus la Parlament un proiect de lege privind parteneriatul civil. Iar Dirzu, disciplinat psd-ist, va vota si legea anormalitatii. Doar ca nu se va mai lauda in presa cu asta..

ciclop 10 octombrie 2018 at 8:59

pentru psd-isti :

ABSENTEISMUL LA VOT S-A DATORAT PREZENTEI MARELUI „FAMILIST TRADITIONAL ” dragnea , SA FIE CLAR ACEST LUCRU!!!
A FOST UN „VOT ” IMPOTRIVA MARELUI „FAMILIST TRADITIONAL ” dragnea !!!

ciclop 10 octombrie 2018 at 10:05

pentru cel care semneaza Darzu-psd-ist :

absenta la vot are o singura cauza : „normalitatea ” dragnea -un puscarias care asteapta a doua condamnare – la multi ani !!! 7 i-ar fi deajuns – aflat in fruntea psd si alta „normalitate psd-ista ” aflat in fruntea camerei deputatilor .

CU UN PUSCARIAS IN FRUNTE VETI AVEA ESECURI MULTE !!!!

PENTRU psd- ESTE VALABILA ZICALA : CINE SE ASEMANA SE ADUNA !!!

NU CENZURZTI !!!

ciclop 10 octombrie 2018 at 16:42

la recursul lui dragnea judecatorii ar trebui sa nu mai fie asa de stransi la punga cu ani, sa-i dea si lui mai mult , asa , sa aiba si el, sa fie mai generosi , 7 ani i-ar fi de ajuns .

despre psd-isti : cine se asemana se aduna cu dragnea puscariasul sau
spune-mi cu cine te insotesti , cu dragnea penalul puscarcarias ,ca sa -ti spun cine esti,