FC Unirea Alba Iulia a fost eliminată din Cupa României, miercuri, de Industria Galda de Jos, după ce a fost învinsă la penalty-uri (4-2), cele 90, respectiv 120 de minute de joc terminându-se la egalitate, scor 1-1.

Unirea Alba Iulia a pierdut, pe Stadionul ”Cetate”, la penalty-uri meciul din cadrul fazei a 3-a din Cupa României, fiind învinsă de Industria Galda de Jos, echipă cu care se află în aceeași serie din Liga a III-a.

ELIT

După cele 90 de minute tabela arăta 1-1, golul alb-negrilor fiind marcat în prima repriză de către Claudiu Davidaș. Industria Galda de Jos a a egalat prin Silviu Mureșan în a doua repriză. Bogdan Rodean, de la Galda de Jos, a fost eliminat în a doua repriză de joc, iar căpitanul echipei, Andrei Cernea a văzut și el roșu în a doua repriză de prelungiri. Un minut mai târziu a fost trimis la vestiare și Alex Man, de la Unirea Alba Iulia.

La meci au asistat circa 1.000 de suporteri.

FC Unirea Alba Iulia: Cătălin Suciu, Cornel Boboia, Ionuț Grozav, Alex Man, Adrian Matei, Sorin Fulea, Cipri Selagea (cpt.), Filip Morar, Claudiu Davidaș, Daniel Lasconi, Silviu Turuș (Au mai intrat: Andrei Petric, Narcis Rus, Andrei David, Daniel Tat, Bogdan Ștef, Darius Schiau, Cristi Păcurar).

ADEZIUNE PLUS ALBA

Industria Galda de Jos: Cătălin Ștef, Florin Schiau, George Olar, Bogdan Rodean, Ionuț Boancă, Daniel Lupșan, Denis Dup, George Goronea, Andrei Cernea (cpt.), Flaviu Baghiu, Silviu Mureșan (Au mai intrat: Vasile Iancău, Kiby Gombocz, Raul Buligă, Cristian Vonya, Adrian Costea, Alecu Alexandru, Răzvan Trif).

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Ultimele repetiții pentru conjudețene înaintea startului sezonului: amicale pentru cele 4 reprezentante ale Albei

Este weekend-ul ultimelor partide de verificare pentru cele 4 reprezentante ale județului Alba în Seria a 9-a a Ligii a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Ovidiu Pănăzan (powerlifting), pentru al șaselea an consecutiv desemnat cel mai bun antrenor din Alba la secțiunea sporturi neolimpice

Gala Sportului Județean 2020, una derulată doar în mediul online, din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus, i-a adus… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro