FOTO ȘTIREA TA| RALIURI în Sebeș, organizate de șoferii teribiliști: „Devine deranjat să auzi câte un retardat care nu are ce face acasă”
RALIURI în Sebeș, organizate de șoferii teribiliști: „Devine deranjat să auzi câte un retardat care nu are ce face acasă”
Locuitorii unei străzi din municipiul Sebeș au ajuns la capătul răbdării din cauza șoferilor teribiliști, care aleg să organizeze curse de mașini frecvent, în cursul nopților, deranjând astfel locatarii.
Un cititor ziarulunirea.ro a trimis pe adresa redacției o serie de informații referitoare la tinerii care au dus la disperare cetățenii care locuiesc pe strada Dorin Pavel din oraș, atât din cauza întrecerilor organizate de aceștia, precum și a accidentelor provocate din nepăsare.
„În fiecare seară după orele 20-21 se aud nebunii ,,cu mașini șmechere” cum fac raliuri pe această stradă care mai de care și mai poluează și fonic cu țevile de eșapament modificate sau chiar la motoare. Devine deranjat să auzi într-o seară rupt de oboseală câte un retardat care nu are ce face acasă și se gândește să deranjeze oamenii de pe străzi.
Pe lângă asta se mai depășesc și unul pe celălalt. Și bine-nțeles că se anunță unul pe celălalt când poliția iasă să-i prindă în flagrant. Sunt convins că mai mulți de pe strada respectivă sau chiar toți sunt sătui de nebunii așa zișii șoferi care pun în pericol cu nepăsare pe ceilalți de pe marginea drumului sau de pe trotuare.”, au fost declarațiile cititorului, deranjat de evenimentele care se petrec frecvent pe această stradă.
Reamintim că, în cursul dimineții de joi, 17 noiembrie, pe aceeași stradă, un bărbat de 40 de ani, din Sebeș, în timp ce conducea un autoturism, a acroșat o tânără de 18 ani, din comuna Săsciori, care era angajată în traversarea străzii, pe trecerea de pietoni.
În urma accidentului, tânăra a suferit leziuni corporale ușoare, fără a rămâne internată în spital.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea Ta
Accident rutier în Alba Iulia: Două mașini s-au ciocnit pe Calea Moților Un accident rutier soldat cu pagube materiale a avut loc vineri dimineața, în Alba Iulia, pe Calea Moților. Două mașini s-au ciocnit, după ce nu și-au dat prioritate. Citește și: UPDATE | ACCIDENT MORTAL la Cisteiu de Târnavă: Un bărbat de 46 de […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)