Unirea Alba Iulia-Gloria BIstrita p.o.40În cea de a 4-a etapă a play-off-ului juniorilor A, FC Unirea Alba Iulia echipă pregătită de Mihai Dăscălescu a reuşit să câştige primul punct în actualul format al competiţiei. După un joc bun, uniriştii au terminat la egalitate scor 1-1 (1-1) cu Gloria Bistriţa, singurul gol al alb negrilor fiind înscris de Herdea în minutul 3.

Ajutaţi din tribune de mai mulţi spectatori, printre care Ioan Mărginean „Limoniu”, Iulian Nichimiş sau Horea Bărdaş, elevii lui Mihai Dăscălescu au început foarte bine partida şi au deschis repede scorul prin Herdea (3). Cu puţin timp înainte de pauză, uniriştii s-au văzut egalaţi, iar în partea a doua a meciului, jocul a scăzut în intensitate fiind consemnat rezultatul final de 1-1.

Mihai Dăscălescu i-a folosit pe: Podar – Stoica, Costantea, Rus, Matei, Ioani, Buda, Nicola, Lasconi, Herdea, Oană. Au mai jucat: Rahovean (eliminat în minutul 78), Boamfă, Schiau, Iancu şi Culda.

*LPS Sebeş a învins Unirea Alba Iulia cu 2-0 în derby-ul judeţean al juniorilor B

Formaţia din Sebeş a fost foarte aproape de a intra în play-off, însă a ratat calificarea pe ultima sută de metri. Astfel, în etapa a III-a a play-out-ului juniorilor B, LPS Sebeş a trecut de Unirea Alba Iulia, echipă pregătită de Florian Brumaru cu scorul 2-0 prin reuşitele lui Marcu şi Lăcătuş.

[nggallery id=1577]

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena, în 18-21 aprilie Echipa de volei feminin gimnaziu a Colegiului Național „Inochentie Micu Clain” Blaj a câștigat turneul final de la Brăila și a devenit, pentru al doilea […]