Rămâi conectat

Actualitate

FOTO Klaus Iohannis a primit, la Blaj, un tablou cu portretul său de la o elevă a Colegiului ”Titu Maiorescu” din Aiud

Dragoş Suciu

Publicat

în

URS Construct

Președintele Klaus Iohannis a primit sâmbătă, la Blaj, un tablou cu portretul său, din partea elevei Ștefania Munteanu, de la Colegiul Național ”Titu Maiorescu” din Aiud.

Iohannis, la Blaj02Șeful statului a fost întâmpinat la Bosch Innovation Days cu aplauze, dar și cu un mic dar din partea unei tinere pasionate de desen, care realizează portrete ale personalităților, mai cu seamă din lumea filmului sau a muzicii.

Președintele a primit cadoul și i-a mulțumit tinerei.

Ștefania Munteanu a declarat a terminat, de curând, desenul și s-a arătat foarte încântată când a aflat că ar putea avea ocazia să-l înmâneze personal președintelui pentru care poartă o admirație deosebită.

Citește și Klaus Iohannis, primit cu aplauze, la Blaj, la Bosch Innovation Days: Atragerea de investiții străine este o prioritate 

Ea a spus că s-a simțit onorată să se afle în preajma președintelui, să-l salute și să-i ureze bun venit și i-a făcut plăcere să vadă bucuria acestuia la primirea cadoului. Eleva speră, totodată, că această întâlnire îi va purta noroc în viitoarea carieră de artist plastic pentru care se pregătește.

Citește și Baie de mulțime și selfie-uri cu Iohannis, în centrul Blajului. Președintele a vorbit în Catedrală despre jertfa episcopilor martiri sub regimul comunist

Președintele României a participat, la Blaj, la Bosch Innovation Days și la un Te-Deum, la Catedrala „Sfânta Treime” a Bisericii Române Unite cu Roma – Greco-Catolică, unde a rostit o alocuțiune. Iohannis și-a încheiat vizita din ”Mica Romă” după o întâlnire privată, de aproximativ 30 de minute, cu reprezentaţii Bisericii Arhipiescopiei Majore a Bisericii Române Unite cu Roma – Greco-Catolică.

[nggallery id=616]


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Știri recente din categoria Actualitate

Actualitate

Fenomen astronomic rar, la sfârșit de februarie 2025, ultimul până în 2040: Toate cele șapte planete se vor alinia vizibil pe cerul nopții, în același timp

Ziarul Unirea

Publicat

în

Fenomen astronomic rar, la sfârșit de februarie 2025, ultimul până în 2040: Toate cele șapte planete se vor alinia vizibil pe cerul nopții, în același timp Șapte planete din sistemul nostru solar – Marte, Jupiter, Uranus, Venus, Neptun, Mercur și Saturn – își vor face apariția pe cerul nopții în data de 28 februarie 2025, […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Copyright © 2004 - 2025 Ziarul Unirea