Tudor Stan

Industria Galda de Jos a câştigat meciul programat astăzi împotriva echipei Viitorul Sântimbru cu scorul de 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de M. Chirilă în minutul 62, din lovitură liberă. Oaspeţii au evoluat cu doi oameni în minus, M. Lupşan şi A. Samoilă văzând cartonaşele roşii în minutele 36, respectiv 62.

La Galda de Jos, sub privirile a peste 300 de spectatori, Industria a primit vizita puternicei echipe Viitorul Sântimbru. Meciul a fost de la un capăt la celălalt dinamizat şi condimentat cu toate ingredientele necesare unui spectacol. Deşi au lipsit golurile multe, ambele formaţii au avut ocazii, însă Industria Galda de Jos a tratat cu superficialitate fazele din atac. Cu toate că a fost învins în minutul 62 de Chirilă din lovitură liberă, Daniel Stănilă, portarul Sântimbrului a avut numeroase intervenţii salutare de-a lungul partidei. Cu acestă victorie Industria Galda de Jos a acumulat 21 de puncte şi a revenit pe prima treaptă a Ligii a IV-a. Singura înfrângere suferită de Alin Hancăş a fost în faţa experimentatului Fane Fogoroşi, în prima etapă, atunci când Arena s-a impus cu scorul de 1-0.

[nggallery id=492]

Metalurgistul Cugir – Industria Galda 2-2 (0-1), în derby „de Alba” | „Lanterna roșie”, remiză dar și retrogradare matematică

Metalurgistul Cugir remizează în derby „de Alba” cu Industria Galda de Jos, scor 2-2 (0-1), după o confruntare spectaculoasă în care vizitatorii au condus la pauză, „roș-albaștrii” au întors scorul, dar Frențiu, în prelungiri (90+3) a restabilit egalitatea. O remiză venită după 6 înfrângeri la rând pentru ultima clasată, una cu gust amar, întrucât la […]