FOTO: Campionatul Universitar de Fotbal Alba Iulia, editia 2012-2013. Pe podium:“Carolina Café”, “Anonimii” și “Politia Locală”
Joi, 22 noiembrie a avut loc la baza sportivă “Winer’s Club Țălnar”, premierea câștigătorilor Campionatul Universitar de Fotbal Alba Iulia, editia 2012-2013. Cu această ocazie a fost organizat și un meci demonstrativ între câștigătoareale locurilor I și III ale competiției, respectiv studenții Facultății de Sport a Universității “1 Decembrie 1918” constituiți în echipa “Carolina Café” și echipa Poliției Locale Alba Iulia.
La eveniment au fost prezenți și Ioan Vodă, șeful Poliției Locale din Alba Iulia și Marius Rece din cadrul aceleeași instituții. Aceștia și-au încurajat colegii aflați pe teren, fiind ulterior premiați și pupați cordial de asistenta echipei de premiere.
Nouă echipe au luat startul în acest campionat, iar primele 3 locuri au fost premiate cu diplome, medalii si bani.
Locul 1: Carolina Cafe
Locul 2: Anonimii
Locul 3: Politia Locală
Premii speciale: Dreghiciu Alexandru a primit diploma pentru cel mai tehnic jucator al campionatului, iar Tiboc Eneie pentru cel mai bun portar.
Au fost premiate si restul echipelor cu cate o diploma de participare pentru fiecare jucator în parte.
Meciurile au fost arbitrate de Costea Catalin, arbitru si de Leba Corado, student in anul II la EFS.
Campionatul Universitar de Fotbal editia 2012-2013 a fost realizat cu sprijinul Consiliului Judetean Alba, A.J.F. Alba, Carolina Café si Obiectiv Sport.
Potrivit organixatorilor, in semestrul 2 al anului universitar urmează să fie organizate 2 noi evenimente sportive – Cupa Universitatii și Supercupa.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Curier Județean
VIDEO | Exercițiu de amploare pentru Salvamont Alba în Apuseni: Intervenție simulată pentru salvarea unei victime din canionul Oșelu
Exercițiu de amploare pentru Salvamont Alba în Apuseni: Intervenție simulată pentru salvarea unei victime din canionul Oșelu Salvamontiștii din Alba au participat, alături de colegii lor din Bihor și cadre medicale SMURD, la un amplu exercițiu de salvare într-unul dintre cele mai complexe și periculoase canioane din România. În perioada 06-07 iunie 2026, personalul profesionist […]
FSIE: Grevă japoneză în școli, în timpul Evaluării Naționale și a Bacalaureatului. Motivele pentru care profesorii din Alba și alte 10 județe protestează
FSIE: Grevă japoneză în școli, în timpul Evaluării Naționale și a Bacalaureatului. Motivele pentru care profesorii din Alba și alte 10 județe protestează Federația Sindicatelor Independente din Educație – FSIE, federație Reprezentativă la nivel de unități diferite, a declanșat Greva Japoneză pe perioada Examenelor Naționale de Evaluare cls. a VIII-a și a Examenului de Bacalaureat […]
FOTO | Școala din Câlnic intră în era eficienței energetice: Investiție de 9,4 milioane de lei. A fost lansată pentru modernizarea completă a clădirii
Școala din Câlnic intră în era eficienței energetice: Investiție de 9,4 milioane de lei. A fost lansată pentru modernizarea completă a clădirii Comuna Câlnic face unul dintre cei mai importanți pași din ultimii ani în infrastructura educațională locală. După obținerea unei finanțări europene în valoare de peste 9,4 milioane de lei, administrația locală a lansat […]
