Blăjeanul Tudor Iuga a devenit campion național la beach volei, speranțe, competiție disputată la Arad, care a reunit 9 echipe la masculin și alte 12 la feminin.

Voleibalistul legitimat la CSȘ Blaj și pregătit de Silvia Marcu a evoluat pentru CSM București, în componența căruia s-a mai aflat Rareș Radu. Antrenorul formației care a cucerit titlul este Tibi Simu (originar din Blaj, CSM București).

Campioana a câștigat 4 meciuri, iar în finală a învins, scor 2-0, formația CS Ocna Mureș (antrenor Lucian Victoratos, jucători Vladimir Victoratos și Matei Urian). A fost un succes dedicat lui Antonio Dancu, accidentat la turneul final de cadeți, perspectivă.

De altfel, Tudor trebuia să facă echipă cu Antonio Dancu, dar după câștigarea competiției de volei pe plajă i-a dedicat succesul, printr-un tricou cu un mesaj sugestiv: „victorie pentru Tony

În Vinerea Mare, etapă în cel de-al 3-lea eșalon | Vezi programul conjudețenelor

În Vinerea Mare, 3 mai, de la ora 18.00, se dispută o nouă etapă în eșalonul terț, două dintre conjudețene evoluând acasă (CSU Alba Iulia și Industria Galda de Jos), iar celelalte două pe terenuri străine (CSM Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir). *CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 34 de puncte) – ACS Mediaș […]