FOTO ACL Alba a început campania stradală. Iohannis inspiră sobrietate

ACL Alba03Echipa de tineret a Alianței Creștin-Liberale Alba a început campania electorală cu o jumătate de oră mai târziu decât startul propriu-zis.

În 3 octombrie, la ora 00.30 aproximativ 20 de membri s-au împărțit în echipe de câte 4-5 persoane și au ”colindat” cartierele unde Primăria Alba Iulia a stabilit locurile pentru afișaj electoral.

Pe un fundal albastru, Klaus Iohannis inspiră sobrietate, imaginea fiind total diferită de a contracandidatului său Victor Ponta, care zâmbește nestingherit.

Surprinzător sau nu, de pe afișe lipsește prenumele candidatului (Klaus), fiind inscripționat doar numele (Iohannis). Se poate observa foarte bine și sloganul, ”România lucrului bine făcut”, scris cu albastru, pe alb, culorile specifice ACL. Nu lipsește nici sigla, PNL + PDL, partide care deși au fuzionat nu-și uită originea.

 Iohannis este al doilea candidat pe buletinul de vot, la alegerile din 2 noiembrie.

[Gallery not found]

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

17 Comentarii

MLG 3 octombrie 2014 at 13:53

Gen „sa traiti bine” pe stomacul gol!!

HH 4 octombrie 2014 at 21:53

AFISUL CU JOHANNIS ARATA DESTUL DE BINE, SOBRU, ELEGANT, DAR PONTA ARE CELE MAI PROASTE AFISE CU CARE S-A PREZENTAT PESEDEUL LA PREZIDENTIALE ( BINE SI CANDIDATUL E CEL MAI SLAB DE PANA ACUM- MULT IN URMA LUI GEOANA IN 2009 ) !

j 3 octombrie 2014 at 13:55

Jonannis aduce cu Frankenstein in pozele de pe afise ! Bleah…

Un Sas in Sase Case 3 octombrie 2014 at 14:32

Klaus Verner von Munhhausen este candidatul PDL-ului, se observa asta din ultimele lui luari de pozitie , PNL -ul se confrunta cu tensiuni interne datorita incompatibilitatii lui Verner. PNL ezita sa bage bani in campania unuia care poate fii scos din joc. Vosganian spune ca PMP-ul lui Udrea este asteptat in ACL si in momentul acela Udrea va deveni candidatul ACL sustinut si de Basescu.
Dupa alegeri cind PNL va fi scos pe tusa vom asista la disparitia ultimului partid istoric, partea mai luminata va trece la adevaratii liberali.

Adrian SIMION 3 octombrie 2014 at 16:18

Cat poate sa fie un om de … ca sa debiteze astfel de prostii? Eu credeam ca si stupiditatea are o limita, dar se pare ca m-am inselat.

Bula 3 octombrie 2014 at 17:10

Scuipati fratilor pe acest Munhhausen si pe echipa lui numita „echipa lucrului bine facut” compusa din cei mai mari mafioti PDL-isti:
– Videanu, Blaga, Olteanu, Berceanu, Ialomiteanu, Predoiu, Peres, Hava, Boc si cu bunavointa dumneavoastra Guvernatoru Bashinescu care in guvernarea lor au produs cele mai mari realizari din istoria moderna si contemporana a Romaniei.
+ Au taiat salariile si pensiile.
+ Au taiat toate ajutoarele pentru persoanele cu handicap irecuperabil.
+ Au last o datorie de 20 de miliarde de euro luata ca sa se puna bine Basinescu cu FMI-ul.

m 3 octombrie 2014 at 17:24

Simioane tata in cazul tau prostia nu are limite. Drept dovada stau (chiar si in acest site) nenumaratele comunicate de presa pe care le-ai scris si care parca ar fi redactate de un semianalbafet si nu de un profesor care se prezinta ca fiind purtatorul de cuvant al PNL. Esti jenant ! Hai pa !

Un Sas in Sase Case 3 octombrie 2014 at 17:47

Daca nu ai inteles cum stau lucrurile mai spun:
Nici Antonescu (kkrau) nu il sustine pe Munhhausen la presedintie, iata ce declara: „În anumite momente am sentimentul că văd candidatul PDL, şi nu PNL, candidatul PDL aşa cum l-am văzut în toată epoca Băsescu”.
PNL-ul din Alba este in cardasie cu PDL de multa vreme, dovada stau numeroasele aranjamente pentru pastrarea unor membrii de partid pe anumite functii.
Deci dupa alegeri PNL se va desfiinta, o parte va trece la adevaratii liberali iar cealalta parte la PDL+PMP Udrea.
Daca ai ceva de spus comenteaza la subiect nu pe langa.

Lenutza 3 octombrie 2014 at 14:43

Si care va fi recompensa pentru tinerele de moravuri usoare care apar in poze pentru ca au lipit afise ? Le-a promis si astora piticul (pardon) limbricul atomic ca le va face directoare daca va castiga Munchausen ? Ce tara de kkt… avem daca lipirea de afise te califica sa devi director !

pilu 3 octombrie 2014 at 15:47

Mai Lenuto, la PSD asa este. Daca implementeaza si astia aceeiasi tarasenie (90% da ) ?. Rezerva de cadre de la APA CTTA este in bloc starturi.
Si acumm legat de startul campaniei electorale, astia de la PSD in orasul de jos au fost mai vigilenti.

j 3 octombrie 2014 at 17:31

Hai sa fim seriosi ca peste tot este asa… Ajung toate c*****e si toti sobolanii care lipesc afise sa fie rasplatiti cu posturi de conducere bine platite si oamenii care au facut scoala pe bune si care ar putea face ceva pentru orasul sau tara asta sunt marginalizati de societate si considerati „neadaptati”. Va puteti kaka linistiti atat pe Klaus cat si pe Ponta ca pentru marea masa a prostilor nu se va schimba nimic in bine… Poate in mai rau DA !

un ardelean 3 octombrie 2014 at 18:08

@Un Sas in Sase Case – „analiza” ta este corecta si exacta ! Da`…eu inca nu incetez sa ma mir de „ratarile in lant” ale lui Antonescu ! Omu` asta si-a ratat absolut ilogic toate „posibilitatile”! In plus si-a obligat tot partidul sa devina traseist, abandonand ideologia liberala pt….ceva ce nimeni nu poate defini ! Treaba cu nevasta pusa vicepres la PPE nu prea tine…. pt ca D-na Valean face politica europeana de mult timp. L-o fi „prins” Base` cu ceva-cumva-pe undeva ???? Mai degraba ! Si cu toate astea, Antonescu nu-i ramane dator sasului si spune ca nu-l va sustine a presedintia tarii „pt ca nu l-a convins” !

j 3 octombrie 2014 at 19:00

Mai tine minte cineva cand in dezbaterea de la Cluj din 2009 inainte de turul I Basescu i-a aruncat lui Antonescu pastila cum ca si-ar fi impins sotia bolnava de cancer de la balcon ? Ei ? Poate ca cine stie… bolnavul de la Cotroceni are si filmarea si i-ar fi aratat-o.

ionel 3 octombrie 2014 at 22:19

ati taiat salariile . ce mai vreti acuma ?

DECLARAȚII DE AVERE 4 octombrie 2014 at 22:43

Intrați pe site-ul ANI și citiți declarațiile de avere!

Iohannis are 6 case (3 case +3 apartamente). Nu are terenuri, NU are mașini, NU are credite la bancăi. A incasat in 2013 43.802 ron in calitate de primar al Sibiului, iar sotia sa a castigat 26.247 in calitate de profesor. Totodata, a mai incasat 114.066 ron din inchirierea unui imobil.

Ponta are O CASĂ in satul Baia de Fier, comuna Baia de Fier, jud. Gorj, si 3 apartamente in Bucuresti. El mai detine un teren intravilan cu suprafata de 1371 mp in satul Baia de Fier, 2 autoturisme, marca Citroen si Fiat, are un credit prin BCR Leasing, contractat in 2012 si scadent in 2017, in valoare de 30.370,15 euro, un venit anual de 74.208 ron in calitate de prim-ministru, iar sotia sa Daciana Sarbu castiga anual 74.408,64 euro din functia de europarlamentar.

La astea se adaugă bunurile soției (mașini, terenuri, case) pe care V Ponta nu le-a mai declarat. Oare de ce?

Ca să nu mai vorbim despre Tăriceanu, Udrea și toți ceilalți cu mașini, terenuri etc. etc. etc.

un ardelean 5 octombrie 2014 at 20:50

@DECLARATII…. Asa o fi…ca prea le zici cu foc ! Da`…Ponta e un om normal, crestin ortodox cu nevasta si doi copii. Are cui sa-si lase aici in Romania casele declarate la „draguta de ANI” ! Da`sasu`….sasu` cui isi lasa „agoniseala” facuta cu multa munca (recte…meditatii !!!) cinstita depusa ca primar de Sibiu ? Sau ca sofer…..la aia care „faceau” adoptii ? Haaaa…????

DECLARAȚII DE AVERE 5 octombrie 2014 at 21:38

No, gata, ardeleanule, m-ai lămurit cum stau lucrurile. Adică românii sunt îngrijorați că n-are Iohannis cui să-și lase averea!!!!!!!!! Mda, mare problemă!
Mai am niște nelămuriri, dacă nu-i cu supărare:
1 Am înțeles, din ce zici, că un om NORMAL trebuie să fie creștin ortodox cu nevastă și doi copii. Ce n-am înțeles este dacă cei doi copii trebuie să fie numai fete, numai băieți sau fată și băiat (pentru ultima variantă contează care-i mai mare?).
2 Și femeile trebuie să fie creștin ortodoxe și să aibă nevastă, ca să fie normale, sau e destul să aibă doi copii?
3 Oamenii cu un copil sau cu 3-4 copii nu-s normali? Numai ăia cu 2?
4 Crezi că mormintele ortodocșilor sunt mai confortabile decât ale catolicilor sau ale protestanților? La asta chiar mi-ar plăcea un răspuns.