Eşec usturător pentru România Under 19 la Turul de Elită, 0-3 cu Cehia | Chelaru – titular, Suciu – rezervă în formula „tricolorilor”

Echipa naţională Under 19Romania Under 19 1 a României a păşit cu stângul în Turul de Elită din Austria, eşec categoric 0-3 (0-3) cu reprezentativa Cehiei. În partida disputată pe stadionul Thermen din Bad Waltersdorf, golurile au fost marcate în prima repriză, când s-a decis şi soarta jocului, de Mihalik (5, penalty), Pulkrab (22) şi Trubak (34).

În distribuţia alcătuită de Andrei Spier, Marius Chelaru (Metalurgistul Cugir) a fost integralist, evoluând fundaş stânga, iar portarul unirist Cătălin Suciu a fost rezervă.

Iată şi programul oficial al ”tricolorilor”:
*26.03.2016, ora 16:30 (ora României): România – Austria
*29.03.2016, ora 19:00 (ora României): Slovacia – România

Pentru a se califica la turneul final al EURO 2016, care se va disputa în perioada 11-24 iulie în Germania, România va trebui să ocupe locul 1 la finalul Turului de Elită. Cele şapte câștigătoare ale grupelor din Turul de Elită vor fi prezente în ultima fază a competiției, alături de Germania, ţara organizatoare a EURO U19.

Sursa text-foto: frf.ro

Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj 2-3 (1-0), în ultima rundă a turului în play-out | „Roș-albaștrii”, eșec după ce au condus cu 2-0!!!

Eșec neverosimil pentru Metalurgistul Cugir, 2-3 (1-0) pe propriul teren cu Viitorul Cluj, asta după ce gazdele au condus cu 2-0 și au primit 3 goluri în actul secund în mai puțin de 10 minute În minutul 15, căpitanul gazdelor, Tudor Șaucă a deschis scorul (șut din voleu), iar Vitinha (60, reluare cu capul la […]