PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Derby de derby în sferturile Cupei României: Viitorul Sântimbru – Şurianu Sebeş!

AUR - Alegeri Locale 2024

Viitorul SântiSurianu Sebes - FC Hermannstadt 1mbru şi Şurianu Sebeş, două protagoniste ale luptei pentru promovarea în Liga a 3-a vor disputa derby-ul sferturilor de finală ale Cupei României, faza judeţeană, ediţia 2016-2017, programate miercuri, 6 aprilie, la ora 16.30.

Semifinalele Cupei României vor avea loc în data de 25 mai 2016, urmând ca finala să se dispute în data de 11 iunie 2016.

AJF Alba transmite programul jocurilor din cadrul fazei județene a „Cupei României”, interesantă fiind şi confruntarea dintre ASC Pianu şi Mureşul Vinţu de Jos.

Dar iată ţintarul: Hidromecanica Şugag (singura din Liga a V-a) – Euro Şpring, ASC Pianu – Mureşul Vinţu de Jos, AFC Unirea 1924 Alba Iulia – Rapid CFR Teiuş şi Viitorul Sântimbru – Şurianu 1945 Sebeş.

Jocurile se desfășoară într-o singură manșă, pe terenul primei echipe, considerate a fi organizatoare de joc. Cele patru partide se vor desfășura miercuri -06.04.2016- de la ora 16:30, pe terenul primelor echipe extrase din urnă.

Liga 4 | Scorul campionatului, la Blaj: Daniel Tătar, antrenor, dar și… jucător

Liga 4 | Scorul campionatului, la Blaj Virtual campioană a Ligii 4 din Alba, CIL Blaj a mai stabilit un record stagional: scorul campionatului. Partida CIL Blaj – CS Zlatna, uvertura rundei a 26-a, s-a încheiat cu scorul de 13-0 (5-0) în favoarea amfitrionilor, vineri seară, pe Stadionul „CIL-Veza”. Șușu a marcat patru goluri, iar […]