Daruri de Crăciun, pentru copii şi familiile sărace
Prin grija Primăriei comunei Stremţ, elevii şi preşcolarii din localitate au primit daruri, 300 de pachete cu dulciuri, fiecare în valoare de 20 lei. Elevii şcolilor din Geomal, Geagiu şi Stremţ au prezentat spectacole cu colinde şi obiceiuri tradiţionale de Crăciun, iar apoi Moş Crăciun le-a dăruit dulciuri. Potrivit declaraţiei primarului comunei Stremţ, Traian Ştefan Popa, alte 25 de pachete au ajuns la familiile sărace din zonă, fiecare pachet având valoarea de 50 lei. „Chiar dacă pe fiecare dintre noi ne-a afectat criza, nu am putut să-i uităm pe copii, cei care aşteaptă în fiecare an cu bucurie Crăciunul şi nici familiile sărace, care au nevoie de sprijinul nostru pentru a aştepta aşa cum se cuvine Sfânta Sărbătoare a Crăciunului. Fiecare dintre noi trebuie să fim mai buni şi mai iubitori acum, să aşteptăm cu sufletul curat Naşterea Mântuitorului Iisus Hristos”, ne-a declarat Traian Ştefan Popa, primarul comunei Stremţ. Domnia sa ne-a asigurat că acţiunea organizată de primărie nu ar fi fost posibilă fără sprijinul unor importanţi sponsori, oameni cu suflet mare: Baumit România – Cariera Geomal, director Sorin Drăghiciu, SC Laurenţiu H, director Horaţiu Laurenţiu, SC Montblanc SRL, director Virgil Hagea, Eglia SRL, director Lucian Iacob, Maranatha SRL Aiud, administrator Beniamin Docea, PFA Rusu Simion Stremţ şi Ghepardul SRL, director Gheorghe Miclea. (A.D.T.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Penitenciarul Aiud caută oportunități de muncă pentru persoanele private de libertate: Care sunt avantajele muncii cu deținuți
Penitenciarul Aiud caută oportunități de muncă pentru persoanele private de libertate: Care sunt avantajele muncii cu deținuți Vineri, 26 iulie 2024, la Penitenciarul Aiud a avut loc întâlnirea între reprezentanții Penitenciarului și operatorii economici/angajatori, potențiali beneficiari ai forței de muncă oferite de persoanele private de liberate. Cu ocazia acestei întâlniri au fost prezentate de către […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)