Calificări la Campionatul naţional de haltere pentru juniori I
În perioada 28 februarie-4 martie s-au desfăşurat la Bucureşti calificările pentru Campionatul naţional de haltere pentru juniori I şi Cupa României, o competiţie importantă cuprinsă în calendarul halterelor autohtone. Sportivii de la CS Unirea Alba Iulia şi LPS Alba Iulia, pregătiţi de antrenorul Ioan Frăţilă au reuşit calificarea pentru finală şi implicit rezultate notabile, care au permis selecţionerilor loturilor naţionale să-i coopteze în diverse loturi pentru a reprezenta România în întrecerile internaţionale aflate în agenda Federaţiei Române de Haltere în anul 2011.
Dar iată rezultatele înregistrate: *feminin: Larisa Simionescu (LPS Alba Iulia) – calificată la categoria 53 kilograme, Liliana Atudorei (LPS Alba Iulia) – calificată la categoria 53 kg, Diana Şilinca (CS Unirea Alba Iulia) – locul 6 şi calificată la categoria 53 kg, Alexandra Avram (CS Unirea Alba Iulia) – locul doi şi calificată la categoria 75 kg, Ana Maria Sturza (CS Unirea Alba Iulia) – locul doi şi calificată la categoria +75 kg, Carmen Pârva (LPS Alba Iulia) – locul cinci şi calificată la categoria +75 kg; *Daniel Ioan Ordean (LPS Alba Iulia) – locul patru şi calificat la categoria 105 kg, Vlad Popa (LPS Alba Iulia, foto) – locul trei şi calificat la categoria +105 kg, Ion Dan Turuş (LPS Alba Iulia) – locul cinci şi calificat la categoria +105 kg. (H.D.M.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)