Bogdan Medrea (VIDEO): ”Oamenii vor veni la referendum și vor vota pentru demiterea lui Traian Băsescu”

PRO ROMÂNIA - Alegeri parlamentare 2020

Cu prilejul conferinței de presă săptămânale desfășurate la sediul PSD din Alba Iulia, liderii social-democrați ai organizației județene au ținut să-i transmită președintelui Băsescu un mesaj.

”De ce îi este frică nu o să scape. Oamenii vor veni la referendum și vor vota pentru demiterea lui Traian Băsescu”, a spus președintele TSD Bogdan Medrea. Acesta este de părere că Băsescu se teme de oameni, se teme că ei îl vor sancționa pentru salariile și pensiile tăiate și de aceea nu îi va chema la vot la referendumul din 29 iulie.

USR - Alegeri parlamentare 2020

PMP - Alegeri parlamentare 2020

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

17 Comentarii

Alin 18 iulie 2012 at 14:53

Dute si ascundete, nesimtitule! Ori esti prost ori esti misel!

michelangelo 18 iulie 2012 at 15:00

fugi bai shrek de-aici si lasa-ne in pace. de n-ar fi taticu ai fi vai si amar de capul tau.

bacila 18 iulie 2012 at 15:43

Lasa-l ma ca stie citi! Uita-te la interviu.
Asta e o realizare pentru alianta..ideea e sa stie sa dezvolte ce a citit.
Aseara am vazut la tv ca americanii intr-un orasel au un primar un motan..si le merge bine.Chiar nu e nevoie sa ai cap…”tre sa stie citi”!!! 🙂

Deleanu 18 iulie 2012 at 16:00

Măi tu ăla cu burta mare , tu nu o să crezi niciodată omul flămând ! Ce social democraţie ne învăţaţi voi , când ştiţi că de fapt salariile milioanelor de oameni obişnuiţi şi cei cu pensii modeste nu au fost afectate până acum când aţi venit voi socialiştii cu burta mare…De ce aş renunţa la unul de-al nostru pentru a le da apă la moară celor deja obezi , mincinoşi , penabili , penibili chiar???????

m-am saturat de voi!!! 18 iulie 2012 at 16:39

uitati-va bine la el !!! el e propunera miseleasca a USL pentru viceprimar , doamne ce penibil e!!!
Mai bombonel 2 ce a facut COPY_PONTA? a incalcat legile tari, a dus euro in cel mai alarmant mod, a plagiat, in alba iulia nicodata comunisti de la USL!!!

Status Quo 18 iulie 2012 at 16:50

Macar e de apreciat ceva la USL. Sunt perseverenti, mai frate! Haita perseverenta.

Nici o clipa n*-au pregetat sa se comporte ca o haita care ataca incontinuu prada doar-doar or ajunge la halcile de carne. Foamea-i maaare! Au traversat o iarna grea si li s-a lipit stomacu’ de spate.

caposu 18 iulie 2012 at 17:36

Sa-l cheme cineva pe „dottore” sa-l opereze si sa-i scoata prostia si viceprimaria din „capatana”.Intrebare de 100 de puncte-cat cotizeaza asta la psd de-l propun ca vice,oare nu vede nimeni ca saracu n-are nimic in „bolovan””?

tremontini 18 iulie 2012 at 19:04

cine e bogdan medrea? nu stiu… in fine… ar trebui sa slabeasca, are cred ca peste 100 de kile. oricum, nu ma duc la nici un vot. pa !

opriti circul ! 18 iulie 2012 at 22:53

Oricati bani o fi bagat ponderalul la partid, nu mai insistati in ridicolul si penibilul in care va instalati cu un asa personaj !
Nu uitati ca in Alba, cei care nu pot tine o familie si zboara din floare in floare, nu reprezinta valori ce pot fi acceptate !
Banii nu pot tine sus morala !!!!!

Status Quo 18 iulie 2012 at 23:09

Ei lasa… ca la PSD ‘aptitudinile’ rotofeiului descrise mai sus nu reprezinta vreun impediment. Ba din contra!

Circul va continua! Cine crede ca astia or sa se dea batuti daca Basescu se intoarce la Cotroceni se inseala amarnic.

Au totusi o problema. Ce-i mai pot face in continuare ca si-au epuizat cam toate variantele?

La toamna or sa-si ia partea a doua si or sa treaca (cel putin unu din partide) in opozitie. Care o fi oare?

vrea_sa_scap_de_voi 19 iulie 2012 at 5:26

vreau sa scap de voi toti … USL,PNL psd…PDL care mai sunteti … nici nu ma intereseza…vreau sa am o viata buna in tara mea…. HOTILOR de la PNL, PSD , PNL , PDL , UDMR , PP-DD si alte partide care nu fac nici un ban , toti niste inculti si hoti… problema e ca daca ar disparea aceste partide( mi-ar placea ) …. oamenii ar ramane… deci aceasi oameni … aceleasi practici…

da..da.. 19 iulie 2012 at 11:05

cata invidie…cata rautate…

1. „Alin-ule”: tu esti nesimtit ( pentru ca-l faci prost ori misel, nici macar nu esti sigur..clasic pentru cei buni si frumosi si destepti si profesionisti si democrati si cinstiti si albi si albastrii si portocalii si violeti si verzi si in curand mov)
2.”Michelangelo”: nu picta ce nu vezi ( taticu chiar nu are nici o legatura )
3. „Ciobanila” pardon ” Bacila”: nu mai toarce atata, mai bine citesti decat sa vorbesti idiotenii non stop ( asa ca sefu’ tau de la B). Presupun ca tu vb liber in fata camerei video..Garfield ce esti tu !
4.”Deleanu” – tu voteaza fotomodelele din partidul tau in frunte cu Subtirel (adica Dumitrel)…iar cu pensiile, salariile, mincinosii, penabilii si penibilii las-o mai usor…iti recomand „Visine” !
5.’Te-ai saturat de….” – unde Dumnezeu vezi tu misei si comunisti ?! La fel recomandarea doctorului „Visine” !!
6.”Status Quo”- tu nu ai nici o legatura cu nick name-ul tau …hai pa ! In schimb esti foarte activ in comment-uri drept pentru care iti sugerez sa schimbi cu „Slim Boy”.
7.”Caposu’ ” – dupa cum vezi am pus eu accentul pe limba romana pentru tine…reciteste-ti comment-ul: „bolovan”, „capatana”, „prostie”,”operatie” iti recomand cu caldura..Caposu’
8.”Tremontini” – pentru tine o punga de seminte, daca oricum nu te duci la vot.
9.”Opriti Circul” – 3 fraze 3 ineptii..Noapte Buna !
10.”Vrea sa scap de voi” – calmeaza-te..nu are rost sa-ti faci rau. Un pahar cu apa rece eventual un tratament de specialitate, un concediu la bai toate astea ajuta…succes !

In rest…Toate Bune va doresc !

@da..da.. 19 iulie 2012 at 22:14

Du-te i-ati pastilele ca poate iti trec durerile si stim de la „prostanacu”,camaradul vostru, cum doare prostia!

m-am saturat de voi de tot 20 iulie 2012 at 10:56

nu e nici invidie nici rautate, nu votam nici fotomodele, iar tu„da da ,, nu esti in masura sa dai sfaturi de moralitate si viata, cand vad cum gandesti chiar ma doare capul ,iar rau mai mare cum a facut USL nu are cine sa faca, ce a facut ma PONTA-COPY si CRINISOR de cand sunt la putere? tu ai bunul simt sa mergi cu un asemenea premier pe strada? sa stai la o masa cu personalitati? cand toata lumea stie ca e un hot!!!, iar BOMBONEL2 asta din imagine vrea sa fie noua generatie de intelectuali ai USL, hahahah citeste interviul de pe foaie, vai de voi, m-am satutat de voi, RUSINE SA VA FIE!!!!
PS: numai maine nu-i poimane si scapam de voi!!! dupa 29 COPY@CRIN sunt istorie!!!
NU PE 29!!

Stareta 20 iulie 2012 at 11:07

Am mai precizat ,desi toate comentariile mele au fost sterse ,ca acest tinerel este baietelul mamei. Fara ea nici ciorapi nu-si cumpara.Dar nu aceasta este problema. Durerea cea mare este ca astfel de persoane sunt impinse in fata din diferite interese, nu au nici un pic de experienta, nici coloana vertebrala, dar ajung in functii de conducere.Si astfel de persoane ajung sa ia decizii pentru binele nostru. Cum? Poate ca in firma parintilor lui este compatibil, dar in aceasta functie deloc.

da..da.. 20 iulie 2012 at 11:09

Prieteni….se pare ca pe voi va trec durerile…

Eu nu sunt in masura sa sa dau sfaturi de moralitate si viata !? Sa inteleg ca tu esti ! Sau ma cunosti si stii tu, ca eu nu sunt in masura sau nu am dreptul sa dau sfaturi !
Altceva mai inteligent si mai concret in afara de Copy, Crinel, Bombonel, Sa va fie rusine, Prostanac, si alte apelative nu mai aveti?

Astept….mult si bine…Ne vedem pe 29…sau nu , ca voi stati la umbra !!

m-am saturat de voi de tot!!! 20 iulie 2012 at 13:27

astea sunt realitatile ce vrei sa zic? si sunt convinsc ca romani si in special albaiuleni sunt oameni care judeca, stiu cel mai bine ce e de facut, iar cand apar in fata asa oameni nici nu mai are rost de comentari, azi sa dat verdictul a plagiat, daca are onoare DEMISIA, iar USL vrea miting azi la 19 , ce penibili, cu un asa membru USL+premier mi-ar fi rusine sa mai ies din casa decum sa port sigla USL, alti rod coatele pe bancile scoli sa obtina diplome si mastere iar acelst PLAGIATOR sfideaza toti inelectuali din roamania, tu poti sa-l mai votezi cand sti ca a furat?