Alexandra Mărginean este o boboacă realistă, sensibilă şi optimistă. Vezi ce pasiuni are

Câştigătoarea titlului de Miss Boboc 2012 al Balului Bobocilor de la Colegiul Naţional ” David Prodan” Cugir – Alexandra Mărginean are 15 ani si este elevă în clasa a IX-a, profil  filologie. Se declară o persoană realistă, sensibilă şi optimistă, are simţul umorului dar devine serioasă atunci când este nevoie. Se implică în diverse activităţi ale liceului şi nu numai. Este o fire competitivă şi îi place să participe la diverse concursuri cum a fost şi Balul Bobocilor. Iubeşte animalele (în special câinii) şi  îi place să iasă în oraş cu prietenii. Printre pasiunile ei se numără dansul, pictura, cititul şi muzica. Alexandra spune că participarea ei la bal a fost influenţată de dorinţa de a-şi deschide oarecum porţile spre viaţa socială de licean.

 Dacă doriţi ca Alexandra să câştige premiul oferit de Ziarul Unirea şi Vodafone – un smartphone Nokia Lumia 610, apăsaţi butonul „Recomandă” de la începutul acestui articol.

ELIT

ADEZIUNE PLUS ALBA
Alexandra MATEȘ

Email: ale_mates@yahoo.com
Tel: 0722.661.325

Te-ar putea interesa și:

Program Cinema Inspire Alba Mall. Ce filme vor rula în perioada 2-8 octombrie 2020

Programul Inspire Cinema Alba Iulia, pentru perioada 2-8 octombrie 2020. Ce filme vor rula la cinematograful din centrul comercial Alba… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Neversea 2021 va avea loc între 8-11 iulie | Data festivalului aleasă de fanii din întreaga lume

Fanii celui mai mare festival de pe plajă din România, Neversea, au ales. A patra ediție a festivalului va avea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Headliners Electric Castle 2021: twenty øne piløts, Gorillaz & Deftones

Acolo unde e dorință și pasiune, există speranță. Iar speranța echipei Electric Castle stă într-un 2021 ce va permite revenirea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Program Cinema Inspire Alba Mall. Ce filme vor rula în perioada 9-15 octombrie 2020

Programul Inspire Cinema Alba Iulia, pentru perioada 9 – 15 octombrie 2020. Ce filme vor rula la cinematograful din centrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Show de Revelion oferit de UNTOLD, la Pro TV

UNTOLD pregătește cel mai asteptat party de Revelion pentru întreaga Românie, DAY ONE-ÎNCEPUTUL, ce va fi transmis la PRO TV.… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Nicolae Stanciu, internaționalul român, a devenit tată! Andreea, soția lui, a nascut o fetiță perfect sănătoasă

Pentru fotbalistul originar din Alba, Nicolae Stanciu dar și pentru soția lui, Andreea, astăzi este o zi foarte importantă. Cei… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Untold Odyssey – 5 zile de festival pe un vas de croazieră în Mediterană!

UNTOLD, unul dintre cele mai mari festivaluri de muzică din Europa, lansează un concept nou de entertainment și le propune… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Neversea a anunțat primul val de artiști pentru ediția din 2021

Tyga, Dimitri Vegas & Like Mike, Black Eyed Peas, Don Diablo, Nicky Romero și mulți alții anunță show-uri de excepție… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

14 Comentarii

Ioana 8 decembrie 2012 at 13:15

A uitat sa mentioneze ca e fata secretarei de la CNDP ! Nu merita acest premiu !!!

Adi 10 decembrie 2012 at 18:00

Ma ioana scz ca te corectez, dar nu conteaza ce esti atata timp cat inveti si esti intro vedere buna a profesorilor. Eu ,unul, o sustin pe Alexandra mai departe chiar daca castiga sau nu. Acum fiecare isi face viata cu mana sa. Si tu nu ar trebui sa te iei de familia ei…

cineva 8 decembrie 2012 at 13:35

invidia are si ea dreptul ei la replica!

nedumerire 8 decembrie 2012 at 13:41

Nu are nici o legatura acest lucru,intr adevar este o fata frumoasa,sensibila,a terminat gimnaziul cu media 10 in clasele V-VIII,a participat la foarte multe concursuri de matematica,engleza,limba si literatura romana si nu numai ,asa ca nu fi invidioasa,este foarte competenta si capabila la orice disciplina si crede ma ca merita acest premiu din plin.O cunosc foarte bine,am apreciat o mereu.Este un copil exemplar din toate punctele de vedere.Se vede ca nu o cunosti si de aceea ai facut acest comentariu.

Ioana 9 decembrie 2012 at 12:21

Au fost fete mult mai frumoase ca ea care au tratat cu seriozitate acest bal, nu au avut de la inceput premise de genul „oricum eu ies miss asa ca nu ma mai stresez ” !!

true. 8 decembrie 2012 at 16:28

A meritat premiul? Sa fim seriosi! Au fost alte fele mult,mult mai bune decat ea la concurs! Pe langa ca a fost jalnica pe scena,a mai si castigat. Plus ca a fost prima data in istoria balurilor de la CNDP cand s-a huiduit in momentul in care s-a anuntat miss-ul,asa ca nu-i mai tineti partea. Ca prieteni,va inteleg,dar toata lumea e de aceasi parere cu mine.

Faux 8 decembrie 2012 at 22:57

Cum spuneau cei de mai sus,NU merita sa castige titlul de MISS.Am vizionat balul si nu s-a descurcat foarte bine la probe,a fost de nivel mediu.Premiul acesta i se datoreaza mamei ei datorita functiei pe care o ocupa la CNDP.Fara ea,era ultima.Se si vede,ca nu e in stare sa stranga si ea niste recomandari..PRAF de ea.

P.S:Sunt baiat,nu sunt fata,deci nu e vorba de invidie.

ciudat. 9 decembrie 2012 at 3:14

Haters gonna’ hate.

Luminita Bara 9 decembrie 2012 at 9:55

Fara discutie toti elevii care au participat la acest concurs au fost deosebiti din punct de vedere fizic, aptitudinal, moral.Cred totusi cu tarie ceva… daca Alexandra ar fi aparut pe scena imbracata intr-o tinuta „tip club”, daca s-ar fi unduit lasciv in timpul dansului, daca nu era fata secretarei, cu siguranta nu mai existau aceste comentarii usor rautacioase din partea unora. Asta este viata! Unii au ” ghinionul” de a avea mama secretara, de a invata foarte bine, de a nu frecventa cluburile, discotecile si barurile din Cugir.Si pentru toate astea trebuie pusi la zid? De ce marea majoritate a voastra aveti tendinta de a filtra pe toata lumea prin felul vostru de a fi? Alexandra mergi mai departe asa cum te stiu! Nu un premiu de miss boboc iti asigura viitorul si nici comentariile rautacioase! Esti exact copilul pe care orice parinte si l-ar dori!
Nu vreau sa se creda ca omit intentionat ceva: si eu sunt deasemenea secretara si sunt foarte fericita si mandra de Alexandra care este finuta mea!

Ioana 9 decembrie 2012 at 12:20

Daca au fost unele care au dansat lasciv si s-au facut de ras pe scena nu inseamna ca toate sunt la fel, au fost si fete foarte frumoase care chiar meritau acest premiu, sa fim seriosi , TOATA LUMEA spune asta si asa si este NU MERITA ACEST PREMIU ! Toata lumea din scoala a fost dezamagita cand a auzit cine este MISS BOBOC 2012 ! Si apropo , daca nu merge pe pile de ce tocmai nasa ei o lauda ?:))

ciudat. 10 decembrie 2012 at 0:04

Vad ca te cam afecteaza treaba asta, esti singura care face valva pe aici. Cum a comentat cineva mai sus, invidia isi are si ea dreptul la replica. Dar tu duci treaba asta la extrem. Ali a aratat ca se poate si altfel, pe langa faptul ca arata bine, are si creier, se pare ca tu cam duci lipsa de asa ceva. Nu are nimic de-a face cu faptul ca este fiica secretarei. A meritat titlul acesta. Si sunt sigur ca nu sunt singurul care gandeste asa. Acum un sfat prietenesc, in loc sa iti strofoci ligamentele alea pe care le numesti tu creier punand commuri de genu, mai bine dute pana la frigider, si suge un morcov.

fosta eleva 10 decembrie 2012 at 10:18

Cred ca elevii si juriul de la CNDP s-au saturat sa alega „miss” gasculite fara minte !
Felicitari copii mei ! Sa speram ca e un bun inceput !
Cat despre Ioana, stiu cine este si intr-o zi o voi opri pe strada sa- pun doua intrbari. Doar doua, ATAT !!!

HandsomeAssNigga 10 decembrie 2012 at 20:22

Tu Ioana?e tarziu dute si culca-te, nu avem nevoie de critici.Sau ce? duci lipsa de telefon? hai ca-ti dau eu doua conserve legate cu ata.

HandsomeAssNigga 10 decembrie 2012 at 20:24

AMIN