Ziarul Unirea

Adrian Bogdan, salută declaraţia d-lui Mircea Hava privind desemnarea lui Dorin Nistor drept candidat la fotoliul de primar al Municipiului Sebeş

TECHNOVA - Înlocuiește-ți centrala

*Preşedintele organizaţiei PDL Sebeş, Adrian Bogdan, salută declaraţia d-lui Mircea Hava privind desemnarea lui Dorin Nistor drept candidat la fotoliul de primar al Municipiului Sebeş

 “Salutăm decizia preşedintelui PDL Alba, domnul Mircea Hava, care a anunţat public că, la Sebeş, Dorin Nistor se va bate pentru poziţia de primar. Atât PDL Sebeş cât şi eu personal credem că Dorin Nistor este alegerea potrivită pentru această luptă. Aveam nevoie de un om tânăr, activ şi muncitor, care să se dedice Sebeşului şi nu afacerilor personale. Dorin Nistor va reda Sebeşul oamenilor, indiferent de categorie socială sau de pregătire. Nu ne mai trebuie un primar arogant care să uite a doua zi după alegeri pentru ce l-au pus acolo alegătorii. Avem încredere în Dorin Nistor, un economist competent şi un expert în fondurile europene care va reuşi cu siguranţă ceea ce actualul primar nu a putut să facă: să aducă în Sebeş bani europeni pentru infrastructura oraşului. Nistor va avea tot sprijinul nostru şi suntem siguri că toţi locuitorii din municipiul Sebeş, Lancrăm, Petreşti şi Răhău vor veni lângă noi.”

ELIT

Adrian BOGDAN, viceprimarul municipiului Sebeş, preşedintele Organizaţiei PDL Sebeş

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

18 Comentarii

Sara 19 martie 2012 at 13:14

Bine ca in sfarsit v-ati hotarat
Cel mai bun lucru este ca ati reusit sa-l aruncati la cosul de gunoi pe Gainarul de primar Sarbu Galbenel , traseist nenorocit care auzi , candideaza independent , dupa ce caricatura asta nenorocita a fost pe la 3 partide (poate il mai ia si PNL :)))
In rest … SUCCES !

sebesanul 19 martie 2012 at 13:20

Adi de data asta ai mizat pe o carte necastigatoare, dar fiecare e dator sa incerce sa isi pastreze fotoliul…

marius 19 martie 2012 at 14:51

Eu zic ca omul e bun…mai bun decat galbenel,mai bun decat Dancila(cere se pricepe la ce??? cam la nimic…).E timpul ca sebesenii,daca stiu ce le e bine ,sa se pronunte pentru unul care aduce bani la Sebes,nu DUCE din Sebes,sau care isi aranjeaza afacerile din primarie…

Costel* 19 martie 2012 at 13:25

Va doresc multe succesuri la acea carte asa zisa necastigatoare.

Fane 19 martie 2012 at 13:30

Daca vine de pe zona fondurilor europene este un mare gastig , cu toate ca era bine sa riscati cu Bogdan (doar o parere)
Bucuria mare este ca in sfarsit v-ati convins de caracterul mizerabil al acestui Gainar Sarbu , grandomanul grandomanilor , care nu a facut nimic singur toata viata lui , ci numai mintind si inseland cand pe unii cand pe altii
Na , ca ti sa infundat LIGHIOANA si sa vedem cine te mai accepta ? Poate liberalii ? Nu cred , pt ca sunt …liberali nu TRADATORI si traseisti ca tine primar Gainar Sarbu Galbenel Ouator
Vai , ce o sa te mai pocnim cu … oua clocite de-ti „zboara fulgii”

Lulu 19 martie 2012 at 13:41

Nea Mircea Hava , mai bun era Adi dar daca asa ati hotarat o sa muncim ca sa castige Dorin
Bine ca ati pus piciorul in prag si bine ca au fost de acord si Dumitrel si Peres sa va scapati in sfarsit de „balastul” asta nenorocit in persana Gainarului TRADATOR si TRASEIST de Sarbu Galbenel Pinochio

?? 19 martie 2012 at 13:45

iar a ramas clement negrut pe dinafara……nu a ajuns ministru (desi zice ca i s-au propus doua ministere, valoare mare domnule….sa fii competent pentru doua ministere dupa ce ai vandut salata in piata este ceva) si acum nici candidat de primar nu este…….
Bietul Clement……

Costel* 19 martie 2012 at 14:01

Domnul Clement va fi angajat „cu ziua” … „purtator de cuvant”.

Gogomanul 19 martie 2012 at 14:01

L-ar vinde cioclu de Bogdan si pe tacsu doar sa-l pastreze sefii pe pozitie.
Sa-l vedem peste cateva luni fara funcite….

Albu M 19 martie 2012 at 14:39

Securistule nu te mai obosi sa mai scri la comanda lui Gainat Sarbu si a lui Secu de Dutu Feneser ca … pute

adrian 19 martie 2012 at 15:13

Nu-l mai criticati pe Mugurel Sirbu pentru ca tot el o sa cistige !!! Daca tot il pomeniti pe domnul Hava de ce nu-l intrebati ca mai face ” nepotul ” din Spring !!!

gilu 19 martie 2012 at 16:58

Gogule ,nistor ,asta , isi face noaptea banere la copy kit,pe care le platesc agentii economici…prostul daca nu-i fudul nu-i, prost destul

gilu 19 martie 2012 at 16:59

gogule lucrez schimbul 3….

ADIO 19 martie 2012 at 19:26

ADIO si PA ! In sfarsit, scapam de voi !
Nici Mafalda nu ar mai putea castiga Sebesul dupa cioflingeala cu ouatorul.

Gogomanul 19 martie 2012 at 21:30

La comanda stie sa execute Bogdan, ca a fost chelner la Feneser si a invatat ce inseamna o comanda.
Sa scrie la comanda se descurcat Bogdan, dar doar cuvinte simple, ca de scoala putina….

gilu 20 martie 2012 at 4:55

nistor o sa se ocupe de afacerile lui niky,elis, tobi,etc ,pt.ca afacerile personale au falimentat sau functiioneaza sub acoperire…..

Gogu 20 martie 2012 at 7:14

Mai gilu , tu nu ai somn !!! La ora aia te apuci de scris ??? Se vede de la o posta ca ai CONSTIINTA incarcata .
Hmm , sa nu dormi noaptea ca sa scrii …

VARUJAN 20 martie 2012 at 10:00

Este putin hilar acest articol.Oda lui Bogdan Adrian catre dictatorul atotstapanitor.Miscarea a fost buna si este facuta pentru a se asigura liniste marelui edil dinspre Sebes . Apare totul ca o noua tradare fata de oras , cine stie , poate mai vrem sa fim viceprimar . Oare ce a facut in 4 ani ? Nimic…da si el vina pe primarul Sarbu , dar cum e turcul asa si pistolul .Nu ma stiu prea bine la statut dar , oare Hava trebuia sa desemneze candidatul de primar la Sebes ?Votati ochiul