Muzica populară are viitor în judeţul Alba

 La Liceul de Muzică şi Arte Plastice Alba Iulia a avut loc etapa  judeţeană a Concursului Naţional de Muzică pentru Formaţiile Instrumentale, Corale şi Solişti Vocali din Învăţământul Preuniversitar, la finalul căreia au fost acordate în total 54 de premii şi menţiuni. Iată lista câştigătorilor, comunicată de prof. Daniela Fivi Rus, inspector şcolar la IŞJ Alba.  (R.G.)

NUME elev/formaţie

Şcoala de provenienţă

Secţiunea

Pre

miul

Prof. îndrumător

Orchestra de muzică populară

Şcoala gimnazială Câmpeni

Interpretare Instrumentală folclor

I

Bădău Gheorghe

DUET Cozma Andrei şi Cotişel Răzvan

Şcoala gimnazială Câmpeni

Solist instrumentist, folclor

I

Bădău Gheorghe

Gligor Răzvan Andrei

Şcoala „M. Eminescu” Alba Iulia

Solist instrumentist, folclor

I

Bădău Gheorghe

Tomuş Alex Ciprian

Şcoala gimnazială Câmpeni

Solist instrumentist, folclor

I

Bădău Gheorghe

Danciu Paul Cătălin

Sc. cu cls I-VIII „A: Iancu” Abrud

Solist instrumentist, folclor

I

Danciu Mirela

Sicoe Izabela

Col. Naţ. „A. Iancu” Câmpeni

Solist instrumentist, divertisment

I

Muntea Gelu

Dobra nadia Elena

Sc. cu cls I-VIII „N. Ganea”Bistra

Solist vocal, folclor

I

Cîmpean Laura

Grup vocal TRADIŢII

Grup Şc. „HCC” Abrud

Grup vocal, folclor

I

Danciu Mirela

Grup vocal BELL CANTO

Sc. cu cls I-VIII „A: Iancu” Abrud

Grup vocal, divertisment

I

Danciu Mirela

Tărtău – Bucur Cosmina

Sc. cu cls I-VIII Nr. 3 Cugir

Solist vocal, folclor

I

Popa Ionela

Voina Maria

Sc. cu cls I-VIII Nr. 3 Cugir

Solist vocal, folclor

I

Popa Ionela

Grup vocal MLĂDIŢE CUGIRENE

Sc. cu cls I-VIII Nr. 3 Cugir

Grup vocal, folclor

I

Popa Ionela

Roşian Alexandru

Sc. cu cls I-VIII „O. Hulea” Aiud

Solist vocal, divertisment

I

Scriban Ana

Formaţia de BLOKFLOTE

Sc. cu cls I-VIII „O. Hulea” Aiud

Grup instrumental, divertisment

I

Scriban Ana

Corul ALA -BALA

Sc. cu cls I-VIII „O. Hulea” Aiud

Cor de camera

I

Scriban Ana

Faur Octavian

Sc. cu cls I-VIII „I. Agîrbiceanu” Alba Iulia

Solist vocal, divertisment

I

Bădescu Angela

THE BUTTERFLIES

Sc. cu cls I-VIII „I. Agîrbiceanu” Alba Iulia

Grup vocal –instrumental, divertisment

I

Bădescu Angela

Gal Oscar

Col. Tehnic „Apulum” Alba Iulia

Solist instrumentist, divertisment

I

Rus Daniela

Onea Teodora Maria

Sc. cu cls I-VIII „A. Iancu” Alba Iulia (Oarda)

Solist vocal, folclor

I

Crişan Florentin

Grindean George

Sc. cu cls I-VIII „A. Iancu” Alba Iulia (Oarda)

Solist vocal-instrumental, divertisment

I

Crişan Florentin

Andro Alexandru

Sc. cu cls I-VIII „A. Iancu” Alba Iulia

Solist instrumentist, divertisment

I

Crişan Florentin

Gligor Lungan Vladimir

Sc. cu cls I-VIII „V. Goldiş” Alba Iulia

Solist instrumentist, divertisment

I

Simion Cecilia

Toderaş Daniel

Sc. cu cls I-VIII „O. Hulea” Aiud

Solist instrumentist, divertisment

I

Bubău Berta

Corul FLORI DE MAI

Sc. cu cls I-VIII „V. Goldiş” Alba Iulia

Cor de camera

I

Florea Cristina

Bendea Alina Paula

Şcoala gimnazială Câmpeni

Solist vocal, folclor

II

Bădău Gheorghe

Cozma Andrei

Şcoala gimnazială Câmpeni

Solist instrumentist, folclor

II

Bădău Gheorghe

Cotişel Răzvan

Şcoala gimnazială Câmpeni

Solist instrumentist, folclor

II

Bădău Gheorghe

Culda Nicolae

Şcoala gimnazială Câmpeni

Solist instrumentist, folclor

II

Bădău Gheorghe

Balazsfi Andrei

Şcoala gimnazială Câmpeni

Solist instrumentist, folclor

II

Bădău Gheorghe

Miheţ Ştefan

Şcoala gimnazială Câmpeni

Solist instrumentist, folclor

II

Bădău Gheorghe

Chicidea  Ilie Gabriel

Şcoala gimnazială Câmpeni

Solist instrumentist, folclor

II

Bădău Gheorghe

Chicidea Roxana

Col. Naţ. „A. Iancu” Câmpeni

Solist vocal, divertisment

II

Muntea Gelu

Adam Irina

Sc. cu cls I-VIII „N. Ganea”Bistra

Solist vocal, divertisment

II

Muntea Gelu

Petrea Bianca

Sc. cu cls I-VIII „A: Iancu” Abrud

Solist vocal, folclor

II

Danciu Mirela

Leba Mădălina

Sc. cu cls I-VIII „I. Agîrbiceanu”Alba Iulia

Solist vocal, folclor

II

Bădescu Angela

FLUIERAŞII

Sc. cu cls I-VIII „I. Agîrbiceanu”Alba Iulia

Grup instrumental, dvertisment

II

Bădescu Angela

Rusu Daniel

Sc. cu cls I-VIII „A. Iancu”Alba Iulia

Solo divertisment

II

Crişan Florentin

Duet MELODY

Sc. cu cls I-VIII „N. Ganea”Bistra

Divertisment

III

Muntea Gelu

Chendriş Andrei

Grup Şc. „HCC” Abrud

Solist vocal, folclor

III

Danciu Mirela

Trif Alexandra

Sc. cu cls I-VIII Nr. 3 Cugir

Solist vocal, divertisment

III

Popa Ionela

Duet ANOTIMPURI 1

Sc. cu cls I-VIII Nr. 3 Cugir

grup vocal, divertisment

III

Cebotari Luminiţa

Duet ANOTIMPURI 1I

Sc. cu cls I-VIII Nr. 3 Cugir

grup vocal, divertisment

III

Cebotari Luminiţa

Lasca Emanuela

Sc. cu cls I-VIII „O. Hulea” Aiud

Solist vocal, divertisment

III

Scriban Ana

Dumitru Carina

Sc. cu cls I-VIII „O. Hulea” Aiud

Solist vocal, divertisment

III

Scriban Ana

Cărpinean Iulia

Sc. cu cls I-VIII „A. Iancu”Alba Iulia

Solist instrumental, divertisment

III

Simion Cecilia

Coman Nesia

Sc. cu cls I-VIII „V. Goldiş” Alba Iulia

Solist instrumental, divertisment

III

Bubău Berta

Şuluţiu Georgiana

Sc. cu cls I-VIII „A: Iancu” Abrud

Solist vocal, folclor

M

Danciu Mirela

Corul VESELIA

Sc. cu cls I-VIII „A Iancu” Unirea

Cor de cameră

M

Moldovan Mihai

Trif Bianca

Sc. cu cls I-VIII Nr. 3 Cugir

Solist vocal, divertisment

M

Popa Ionela

Dinu Gabriel

Sc. cu cls I-VIII „I. Agîrbiceanu”Alba Iulia

Solist instrumentist, dvertisment

M

Bădescu Angela

Ştef Mihai

Col. Tehnic „Apulum” Alba Iulia

Solist instrumentist, divertisment

M

Crişan Florentin

Bocşa Ionuţ

Gr. Şc. „Dr.Lazăr Chirilă” Baia de Arieş

Solist vocal, folclor

M


Puiu Maria

Gr. Şc. „Dr.Lazăr Chirilă” Baia de Arieş

Solist vocal, folclor

M


Puiu Marius

Gr. Şc. „Dr.Lazăr Chirilă” Baia de Arieş

Solist vocal, folclor

M


Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Acceptă Mai mult...