42 de echipe din Liga a V-a, în primul tur al Cupei României, faza judeţeană, programat în 22 septembrie

Performanta Ighiu  1Cele 42 de echipe componente ale Ligii a V-a vor disputa duminică, 22 septembrie, de la ora 16.30, partidele contând pentru prima etapă a Cupei României, faza judeţeană, sezonul 2014-2015. AJF Alba a stabilit ţintarul, iar jocurile se desfăşoară într-o singură manşă, pe terenul primelor echipe, considerate a fi organizatoare de joc. Trofeul actual este deţinut de Performanţa Alba Iulia, ce a învins în finală pe Cuprirom Abrud, scor 3-0, iar ulterior a fost eliminată de Sănătatea Cluj.

AS LIMBENII LIMBA – AS ACTIV SPORT CIUGUD

În situaţia în care, după consumarea celor 90 de minute de joc regulamentare rezultatul este egal, jocul se va prelungi cu două reprize a 15 minute fiecare, fără pauză între ele, dar cu o pauză de 5 minute între sfârşitul jocului şi prima repriză a prelungirilor. Dacă dupa reprizele de prelungire egalitatea se mentine , echipa învingătoare va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare. Echipele sunt obligate să folosească 4 jucători născuți după 01.01.1988. pe tot parcursul jocului. Împerecherea echipelor s-a efectuat ţinându-se cont de criteriul valoric și geografic .

Liga 3, etapa a 4-a, play-out, eșecuri externe pentru Metalurgistul Cugir, 0-4 cu ACS Tg. Mureș și Industria Galda, 0-2 cu Viitorul Cluj!

În play-out-ul Seriei 9 din Liga 3, Metalurgistul Cugir și Industria Galda de Jos au pierdut, fără a înscrie, în deplasările de la Târgu Mureș și respectiv Cluj-Napoca. *ACS Tg. Mureș – Metalurgistul Cugir  4-0 (0-0) Soarta jocului s-a decis în actul secund, când mureșenii au punctat prin An. Pop (56) și Greu (78, din […]