WEEK-END Sportiv

Mircea Trifu - Primar Alba Iulia

Vineri
l12.45: Schi alpin, CM la Altenmarkt-Zauchensee, feminin, coborâre, la Eurosport.
l13.30: Tenis, turneul ATP la Chennai, sferturi de finală, la Sport 1.
l20.30 şi 21.45: Darts, CM Frimley Green în Regatul Unit, sferturi de finală, la Eurosport.
l3.00: Baschet, NBA, ORLANDO – HOUSTON, la Dolce Sport.
Sâmbătă
l11.00: Combinata Nordică, CM la Schonach, sărituri; 15.15, Gundersen, la Eurosport.
l13.00: Schi alpin, CM la Altenmarkt-Zauchensee, feminin, coborâre, la Eurosport.
l13.00: Handbal feminin, OLTCHIM RM VÂLCEA – HC ZALĂU, la Digi Sport.
l13.30: Tenis, turneul ATP la Chennai, semifinală, la Sport 1.
l13.45: Schi fond, Turul de schi Val di Fiemme, masculin, 20 km, procedeul clasic, start în bloc; feminin, 10 km, la Eurosport.
l14.30: Schi alpin, CM la Adelboden, masculin, slalom uriaş, manşa a doua, la Eurosport.
l14.45: Fotbal, Cupa Angliei, ARSENAL – LEEDS, la Sport Klub.
l17.00: Sărituri cu schiurile, CM la Harrachov, la Eurosport.
l19.00: Fotbal, Spania, MALAGA – BILBAO; 21.00, SOCIEDAD – SEVILLA, la Digi Sport.
l21.15: Fotbal, Portugalia, FC PORTO – MARITIMO, la Dolce Sport.
l21.45: Fotbal, Cupa Franţei, PSG – LENS, la Digi Sport Plus.
l23.00: Fotbal, Spania, LA CORUNA – CF BARCELONA, la Digi Sport.
l23.15: Fotbal american, NFL, SEATTLE – NEW ORLEANS; 2.45, INDIANAPOLIS – NY JETS, wild card weekend, la Sport 1.
Duminică
l11.00: Combinata Nordică, CM la Schonach, sărituri, la Eurosport.
l12.00: Handbal feminin, TOMIS CONSTANŢA – HCM BAIA MARE, la Digi Sport.
l13.30: Fotbal, Italia, SAMPDORIA – AS ROMA; 16.00, AC MILAN – UDINESE, la Digi Sport.
l13.30: Tenis, turneul ATP la Chennai, finale, la Sport 1.
l13.45: Schi alpin, CM la Altenmarkt-Zauchensee, feminin, Super-G, la Eurosport.
l15.30: Fotbal, Cupa Angliei, MANCHESTER UNITED – LIVEPOOL; 18.00, LEICESTER CITY – MANCHESTER CITY, la Sport Klub.
l16.00: Fotbal, Italia, FIORENTINA – BRESCIA, la Digi Sport Plus.
l17.15 şi 22.15: Snooker, Mastersul de la Londra, la Eurosport.
l18.45: Fotbal, Cupa Franţei, RENNES – CANNES; 21.45, EVIAN – MARSEILLE, la Digi Sport Plus.
l19.45: Fotbal american, NFL, KANSAS CITY – BALTIMORE; 23.15, PHILADELPHIA – GREEN BAY, wild card weekend, la Sport 1.
l20.00: Fotbal, Spania, REAL MADRID – VILLARREAL, la Digi Sport.
l20.00: Darts, CM Frimley Green în Regatul Unit, finala, la Eurosport.
l21.45: Fotbal, Italia, NAPOLI – JUVENTUS TORINO, la Digi Sport.
l22.15: Fotbal, Portugalia, LEIRIA – BENFICA LISABONA, la Dolce Sport.

Pro România - Ține cu ALBA
ELIT
PMP - Alegeri Locale 2020
USR-Plus - Oameni ca tine schimbă Alba în bine

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419