WEEK-END LA TV

TECHNOVA - Înlocuiește-ți centrala

Vineri
l12.30: Biatlon, CM la Hochfilzen, masculin, sprint; 15.30, feminin, sprint, la Eurosport.
l19.00: Hochei, Liga Mol, MISKOLCI – HSC MIERCUREA CIUC, la
Sport 1.
l19.00: Sărituri cu schiurile, CM la Harrachov, calificări, la Eurosport.
l21.00: Snooker, Campionatul Britanic Telford în Regatul Unit, semifinale, la Eurosport.
l21.45: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, QUEENS PARK RANGERS – WATFORD, la Sport 1.
l21.45: Handbal feminin, CE, NORVEGIA – UNGARIA, la Dolce Sport.
Sâmbătă
l11.00: Volei masculin, STEAUA – ŞTIINŢA BAIA MARE, la Digi Sport Plus; 15.00, DINAMO – UNIREA DEJ, la Digi Sport.
l11.15: Schi alpin, CM la Val d’ Isere, masculin, slalom uriaş, manşa întâi; 14.30, manşa a doua, la Eurosport.
l11.45: Biatlon, CM la Hochfilzen, masculin, pursuit; 15.00, feminin, ştafetă, la Eurosport.
l12.00: Polo, STEAUA – RAPID, la TVR 3.
l12.30: Schi alpin, CM la St Moritz, feminin, Super-G, la Eurosport.
l13.45: Schi fond, CM la Davos, feminin, 10 km, clasic; 16.30, masculin, 15 km, clasic, la Eurosport.
l14.45: Fotbal, Scoţia, INVERNESS – RANGERS, la Sport 1.
l16.00: Rugby, Challenge Cup, STEJARII BUCUREŞTI – STADE FRANCAIS PARIS, la GSP TV.
l17.00: Fotbal, Anglia, WEST HAM – MANCHESTER CITY, la Digi Sport.
l17.00: Fotbal, Anglia, ASTON VILLA – WEST BROMWICH, la Digi Sport Plus.
l17.00: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, LEICESTER CITY – DONCASTER, la Sport 1.
l17.00: Sărituri cu schiurile, CM la Harrachov, la Eurosport.
l18.00: Baschet masculin, CSM ORADEA – ELBA TIMIŞOARA, la TVR 3.
l18.45: Curling, Campionatul European Champery, masculin, finala, la Eurosport.
l19.00: Fotbal, Italia, UDINESE – FIORENTINA, la Digi Sport.
l19.00: Polo, CSM ORADEA – DINAMO, la Digi Sport Plus.
l19.15: Handbal feminin, Campionatul European, ROMÂNIA – SERBIA, la TVR 2.
l21.00: Fotbal, Spania, SEVILLA – ALMERIA; 23.00, ATLETICO MADRID – LA CORUNA, la Digi Sport Plus.
l21.00: Snooker, Campionatul Britanic Telford în Regatul Unit, semifinale, la Eurosport.
l21.00: Fotbal, Belgia, STANDARD LIEGE – ST TRUIDEN, la Sport Klub.
l21.45: Fotbal, Italia, GENOA – NAPOLI, la Digi Sport.
l21.45: Handbal feminin, CE, SPANIA – DANEMARCA, la Dolce Sport.
l21.45: Fotbal, Olanda, DE GRAAFSCHAP – PSV EINDHOVEN, la
Sport 1.
l23.00: Lupte, Local Kombat, „Visul românesc”, gala de la Yokohama, finala K1, cu românul Daniel Ghiţă, la Pro TV.
l2.00: Sanie, CM la Calgary, masculin, manşa a 2-a, la Eurosport.
Duminică
l10.15: Schi alpin, CM la St Moritz, feminin, slalom uriaş, manşa întâi; 13.30, manşa a doua, la Eurosport.
l11.00: Polo, CSM ORADEA – DINAMO, la Digi Sport Plus.
l11.15: Schi alpin, CM la Val d’Isere, masculin, slalom, manşa întâi; 14.15m manşa a doua, la Eurosport.
l12.00: Polo, STEAUA – RAPID, la TVR 3.
l12.00: Biatlon, CM la Hochfilzen, masculin, ştafetă, la Eurosport.
l13.30: Fotbal, Italia, BOLOGNA – AC MILAN, la Digi Sport.
l13.30: Fotbal, Olanda, VITESSE – AJAX AMSTERDAM, la Sport 1.
l15.00: Sărituri cu schiurile, CM la Harrachov, la Eurosport.
l15.30: Fotbal, Anglia, BOLTON – BLACKBURN, la Digi Sport Plus.
l16.00: Fotbal, Italia, AS ROMA – BARI, la Digi Sport.
l16.45: Schi fond, CM la Davos, masculin şi feminin, sprint, procedeul liber, la Eurosport.
l17.30 şi 21.00: Snooker, Campionatul Britanic Telford în Regatul Unit, finale, la Eurosport.
l18.00: Fotbal, Anglia, TOTTENHAM – CHELSEA, la Digi Sport.
l18.00: Fotbal, Franţa, LYON – TOULOUSE, la Digi Sport Plus.
l18.00: Baschet masculin, CSU PLOIEŞTI – BCMUS PITEŞTI, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, Belgia, ANDERLECHT – LOKEREN, la Sport Klub.
l20.00: Fotbal, Spania, ZARAGOZA – REAL MADRID; 22.00, CF BARCELONA – SOCIEDAD, la Digi Sport.
l21.45: Fotbal, Italia, JUVENTUS TORINO – LAZIO, la Digi Sport Plus.
l23.15: Fotbal american, NFL, SAN DIEGO – KANSAS CITY, la Sport 1.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419