Ziarul Unirea

WEEK-END LA TV

Vineri
l12.30: Biatlon, CM la Hochfilzen, masculin, sprint; 15.30, feminin, sprint, la Eurosport.
l19.00: Hochei, Liga Mol, MISKOLCI – HSC MIERCUREA CIUC, la
Sport 1.
l19.00: Sărituri cu schiurile, CM la Harrachov, calificări, la Eurosport.
l21.00: Snooker, Campionatul Britanic Telford în Regatul Unit, semifinale, la Eurosport.
l21.45: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, QUEENS PARK RANGERS – WATFORD, la Sport 1.
l21.45: Handbal feminin, CE, NORVEGIA – UNGARIA, la Dolce Sport.
Sâmbătă
l11.00: Volei masculin, STEAUA – ŞTIINŢA BAIA MARE, la Digi Sport Plus; 15.00, DINAMO – UNIREA DEJ, la Digi Sport.
l11.15: Schi alpin, CM la Val d’ Isere, masculin, slalom uriaş, manşa întâi; 14.30, manşa a doua, la Eurosport.
l11.45: Biatlon, CM la Hochfilzen, masculin, pursuit; 15.00, feminin, ştafetă, la Eurosport.
l12.00: Polo, STEAUA – RAPID, la TVR 3.
l12.30: Schi alpin, CM la St Moritz, feminin, Super-G, la Eurosport.
l13.45: Schi fond, CM la Davos, feminin, 10 km, clasic; 16.30, masculin, 15 km, clasic, la Eurosport.
l14.45: Fotbal, Scoţia, INVERNESS – RANGERS, la Sport 1.
l16.00: Rugby, Challenge Cup, STEJARII BUCUREŞTI – STADE FRANCAIS PARIS, la GSP TV.
l17.00: Fotbal, Anglia, WEST HAM – MANCHESTER CITY, la Digi Sport.
l17.00: Fotbal, Anglia, ASTON VILLA – WEST BROMWICH, la Digi Sport Plus.
l17.00: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, LEICESTER CITY – DONCASTER, la Sport 1.
l17.00: Sărituri cu schiurile, CM la Harrachov, la Eurosport.
l18.00: Baschet masculin, CSM ORADEA – ELBA TIMIŞOARA, la TVR 3.
l18.45: Curling, Campionatul European Champery, masculin, finala, la Eurosport.
l19.00: Fotbal, Italia, UDINESE – FIORENTINA, la Digi Sport.
l19.00: Polo, CSM ORADEA – DINAMO, la Digi Sport Plus.
l19.15: Handbal feminin, Campionatul European, ROMÂNIA – SERBIA, la TVR 2.
l21.00: Fotbal, Spania, SEVILLA – ALMERIA; 23.00, ATLETICO MADRID – LA CORUNA, la Digi Sport Plus.
l21.00: Snooker, Campionatul Britanic Telford în Regatul Unit, semifinale, la Eurosport.
l21.00: Fotbal, Belgia, STANDARD LIEGE – ST TRUIDEN, la Sport Klub.
l21.45: Fotbal, Italia, GENOA – NAPOLI, la Digi Sport.
l21.45: Handbal feminin, CE, SPANIA – DANEMARCA, la Dolce Sport.
l21.45: Fotbal, Olanda, DE GRAAFSCHAP – PSV EINDHOVEN, la
Sport 1.
l23.00: Lupte, Local Kombat, „Visul românesc”, gala de la Yokohama, finala K1, cu românul Daniel Ghiţă, la Pro TV.
l2.00: Sanie, CM la Calgary, masculin, manşa a 2-a, la Eurosport.
Duminică
l10.15: Schi alpin, CM la St Moritz, feminin, slalom uriaş, manşa întâi; 13.30, manşa a doua, la Eurosport.
l11.00: Polo, CSM ORADEA – DINAMO, la Digi Sport Plus.
l11.15: Schi alpin, CM la Val d’Isere, masculin, slalom, manşa întâi; 14.15m manşa a doua, la Eurosport.
l12.00: Polo, STEAUA – RAPID, la TVR 3.
l12.00: Biatlon, CM la Hochfilzen, masculin, ştafetă, la Eurosport.
l13.30: Fotbal, Italia, BOLOGNA – AC MILAN, la Digi Sport.
l13.30: Fotbal, Olanda, VITESSE – AJAX AMSTERDAM, la Sport 1.
l15.00: Sărituri cu schiurile, CM la Harrachov, la Eurosport.
l15.30: Fotbal, Anglia, BOLTON – BLACKBURN, la Digi Sport Plus.
l16.00: Fotbal, Italia, AS ROMA – BARI, la Digi Sport.
l16.45: Schi fond, CM la Davos, masculin şi feminin, sprint, procedeul liber, la Eurosport.
l17.30 şi 21.00: Snooker, Campionatul Britanic Telford în Regatul Unit, finale, la Eurosport.
l18.00: Fotbal, Anglia, TOTTENHAM – CHELSEA, la Digi Sport.
l18.00: Fotbal, Franţa, LYON – TOULOUSE, la Digi Sport Plus.
l18.00: Baschet masculin, CSU PLOIEŞTI – BCMUS PITEŞTI, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, Belgia, ANDERLECHT – LOKEREN, la Sport Klub.
l20.00: Fotbal, Spania, ZARAGOZA – REAL MADRID; 22.00, CF BARCELONA – SOCIEDAD, la Digi Sport.
l21.45: Fotbal, Italia, JUVENTUS TORINO – LAZIO, la Digi Sport Plus.
l23.15: Fotbal american, NFL, SAN DIEGO – KANSAS CITY, la Sport 1.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

ADEZIUNE PLUS ALBA

Te-ar putea interesa și:

FOTO: CS Ocna Mureș – Unirea Ungheni 1-0 (0-0), în etapa a 15-a a Ligii a 3-a | Cioară, goluri de trei puncte

CS Ocna Mureş a învins, sâmbătă după amiază, cu 1-0 (0-0), pe teren propriu, pe Unirea Ungheni, în etapa a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Ovidiu Pănăzan (powerlifting), pentru al șaselea an consecutiv desemnat cel mai bun antrenor din Alba la secțiunea sporturi neolimpice

Gala Sportului Județean 2020, una derulată doar în mediul online, din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus, i-a adus… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro