Volei Alba Blaj – Medicina Tg. Mureş 3-0 (2-0 la general în finala mică) *Un singur hop până la medalia de bronz

Tudor Stan

Volei Alba Blaj-Medicina Tg. Mures18După prima victorie din finala mică reuşită ieri, scor 3-0 în faţa Medicinei Tg. Mureş, Volei Alba Blaj a reuşit acelaşi rezultat şi în Ziua Floriilor. Branko Gajic şi fetele sale au avut o prestaţie reuşită şi în această seară, scor 3-0 (25-20, 25-18, 25-16) iar până la prima medalie din istoria clubului din Blaj mai este un singur hop… o victorie la Târgu Mureş.

Sărbătoare mare în „Mica Romă”. Mândria municipiului de pe Târnavă a reuşit cea de a doua victorie în finala mică, scor 3-0, după acelaşi rezultat înregistrat sâmbătă în faţa propriilor suporteri. În primul set Volei Alba Blaj a reuşit să se impună cu 25-20, iar în cel de al doilea voleibalistele din „Mica Romă” s-au desprins mai devreme de adversarele din Mureş, reuşind să câştige cu 25-18. În ultima parte, sportivele lui Branko Gajic au împlinit o simplă formalitate câştigând setul cu 25-16 astfel stabilind scorul final de 3-0, şi 2-0 la general în finala pentru medalia de bronz. „Am mai făcut un pas, dar nu e suficient. Astăzi Medicina a jucat mai determinat decât ieri, însă în final diferenţa s-a făcut clar în favoarea noastră. Avem acum două săptamâni să pregătim următorul meci şi sper să ne întoarcem de la Târgu-Mureş cu medalii la gât pentru blajenii noştri” a declarat Branko Gajic imediat după terminarea partide.

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena, în 18-21 aprilie Echipa de volei feminin gimnaziu a Colegiului Național „Inochentie Micu Clain” Blaj a câștigat turneul final de la Brăila și a devenit, pentru al doilea […]