Volei Alba Blaj invită spectatorii să vină cu jucării de pluș la ultimul meci al anului din Alba Blaj Arena

La ultimul meci al anului de pe teren propriu, programat miercuri 13 decembrie, de la ora 18:00, Volei Alba Blaj invită spectatorii să vină la Alba Blaj Arena însoțiți de una sau multe jucării de pluș.

Jucăriile vor fi colectate înaintea meciului cu CSO Voluntari, din Cupa României și vor fi oferite de CSM Volei Alba Blaj, de Crăciun, copiilor din centrele sociale și din grădinițele Blajului.

Campioana României își propune să inaugureze, cu această ocazie, o tradiție prin care, în fiecare an, la ultimul meci de pe teren propriu, spectatorii să intre în rolul lui „Moș Crăciun” și să aducă bucurii de Sărbători!

O astfel de acțiune a fost realizată cu succes (foto), în 19 decembrie 2018, la un meci de Cupa CEV, găzduit de Volei Alba Blaj în Sala Transilvania din Sibiu, una dintre sălile în care campioana României își disputa, până în acest an, meciurile europene de pe teren propriu.

Vino cu plușul la meci și fă o bucurie copiilor din centrele sociale și din grădinițele Blajului!