Ştirea zilei

VIDEO | Nicușor Stanciu, căpitanul României, a primit placheta de onoare a ISU Alba: ”Sunt mândru și onorat să mă aflu aici! Nu vă zic cel mai bun să câștige, pentru că toți sunteți învingători”

Ioana Oprean

Publicat

în

ALBA FEST 2026

Nicușor Stanciu, căpitanul României, a primit placheta de onoare a ISU Alba: ”Sunt mândru și onorat să mă aflu aici! Nu vă zic cel mai bun să câștige, pentru că toți sunteți învingători”

Nicolae Stanciu, căpoitanul României, a participat joi, 25 iulie 2024, la deschiderea concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, etapa zonală, de la Alba Iulia.

Internaționalul român a primit cu această ocazie placheta de onoare a Inspectoratului pentru Situații de Uregență ”Unirea” a județului Alba, înmânată de către Inspectorul șef Colonel Ovidiu Costea, în semn de apreciere pentru activitatea sportivă desfășurată, dar și pentru performanțele obținute la echipa națională.

Citește și: VIDEO: Nicolae Stanciu, căpitanul României, bucurie pentru sute de copii albaiulieni la Biserica „Sfântul Nectarie”!

 

”Astăzi, pe stadionul unde a debutat în urmă cu 14 ani în fotbalul mare într-un meci de Liga I între Unirea Alba Iulia și Steaua București, un meci câștigat de echipa noastră, îl avem pe Nicușor Stanciu. Vreau să îi mulțumesc pe această cale și să îi urez succes în tot ceea ce face de acum încolo. Era păcat să nu ne bucurăm de prezența lui și mai ales să îl rog să deschidă această ediție a concursurilor profesioniste”, a spus Inspectorul șef Colonel Ovidiu Costea.

”Vreau să vă mulțumesc că ați reușit să ajungeți în orașul nostru și sper să vă simțiți bine. Sunt mândru și onorat să mă aflu aici. Vă apreciez mult, la fel și munca pe care o depuneți și ceea ce faceți. Am mari emoții și cred că mă descurc mai bine dacă vorbesc în vestiar în fața colegilor, dar voiam să știți cât vă apreciez și știu câtă muncă depuneți și, indiferent cine va lua locul I la acest concurs, să fiți mândri de ceea ce faceți și cum ne ajutați mereu. Nu vă zic cel mai bun să câștige, pentru că toți sunteți învingători și vă felicit!”, a declarat Nicușor Stanciu în deschiderea competiției.

Căpitanul echipei naționale de fotbal a României s-a fotografiat alături de fanii care îl așteptau pe Stadionul Cetate, dar și cu concurenții și a dat autografe, spre bucuria celor mici mai ales.

Nicușor Stanciu a participat în scurta vacanța petrecută în Alba după Euro 2024, la mai multe acțiuni de suflet, recent fiind prezent la întâlniri cu copiii din Craiva sau Șard și a adus bucurie la sute de copii din Alba Iulia, fiind prezent ore bune alături de aceștia la un eveniment găzduit de Biserica „Sfântul Nectarie” din Micești (preot Liviu Marius Popa).


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Știri recente din categoria Ştirea zilei

Ştirea zilei

FOTO | Prețuri AlbaFest 2026: Cât costă mâncarea și băutura la cel mai așteptat festival de muzică din Alba Iulia

Bogdan Ilea

Publicat

în

Prețuri AlbaFest 2026: Cât costă mâncarea și băutura la cel mai așteptat festival de muzică din Alba Iulia Alba Iulia găzduiește în acest weekend, 13-14 iunie 2026, unul dintre cele mai așteptate evenimente muzicale ale verii – Festivalul AlbaFest 2026. Pe scena din Piața Cetății vor urca cei mai în vogă artiști ai momentului din […]

Citește mai mult

Ştirea zilei

FOTO | PERCHEZIȚII BCCO și DIICOT Alba Iulia, în două dosare de trafic de droguri de risc și droguri de mare risc. Doi bărbați reținuți. Ce au descoperit anchetatorii

Ioana Oprean

Publicat

în

PERCHEZIȚII BCCO și DIICOT Alba Iulia, în două dosare de trafic de droguri de risc și droguri de mare risc. Doi bărbați reținuți. Ce au descoperit anchetatorii Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Alba Iulia, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Serviciul Teritorial Alba Iulia au […]

Citește mai mult

Ştirea zilei

ACCIDENT rutier pe o stradă din Alba Iulia: Un șofer BĂUT a intrat cu o autoutilitară într-o balustradă metalică și două tablouri electrice după ce i-a explodat o anvelopă

Bogdan Ilea

Publicat

în

ACCIDENT rutier pe o stradă din Alba Iulia: Un șofer BĂUT a intrat cu o autoutilitară într-o balustradă metalică și două tablouri electrice după ce i-a explodat o anvelopă Un accident rutier s-a produs pe strada Alexandru Ioan Cuza din Alba Iulia, după ce un bărbat de 37 de ani, aflat la volanul unei autoutilitare, […]

Citește mai mult