FOTO | Imagini ȘOCANTE într-o localitate din România: Copil de 9 ani, snopit în bătaie de un adolescent de 17 ani, într-un parc. Tânărul a fost reținut
Imagini ȘOCANTE într-o localitate din România: Copil de 9 ani, snopit în bătaie de un adolescent de 17 ani, într-un parc. Tânărul a fost reținut
O filmare șocantă, în care un copil de 9 ani este bătut cu sălbăticie de un adolescent de 17 ani, într-un parc, au fost distribuite de internauți în mediul online.
Imaginile au devenit virale la scurt timp, postarea fiind distribuită de mii de ori. Videoclipul a ajuns și la polițiști care identificat persoanele implicate.
Potrivit acestora, incidentul a avut loc în Ștei pe data de 25 martie. Din imagini se poate observa cum un tânăr, la vârsta adolescenței lovește cu pumnii și picioarele un copil, cu mult mai mic.

Adolescentul îi aplică mai multe lovituri cu picioarele atât în abdomen, cap, cât și la picioare, cel mic cade, dar se ridică la loc la vorbele celui care filmează. Ultimele lovituri au fost decisive pentru cel mic, acesta căzând de mai multe ori după care se așează pe betonul scărilor unde începe să plângă iar filmarea de încheie.
Polițiștii s-au autosesizat
Polițiștii s-au autosesizat, la data 4 aprilie, în urma apariției în spațiul public a unui videoclip, care a surprins agresarea unui minor, de către un tânăr.
Din cercetările efectuate de polițiști a rezultat că, la data de 25 martie a.c., în jurul orei 16.30, pe strada Independenței din localitatea Ștei, județul Bihor, un tânăr, de 17 ani, ar fi agresat un minor, de 9 ani, din localitatea Ștei, prin aceea că l-ar fi lovit, cu pumnii și picioarele, la nivelul capului și corpului.
La data de 6 aprilie a.c., în urma administrării probatoriului, polițiștii din cadrul Poliției orașului Ștei au dispus reținerea, pentru 24 de ore, față de un tânăr, de 17 ani, din comuna Mădăras, județul Bihor, domiciliat fără forme legale în localitatea Vașcău, județul Bihor, cercetat pentru comiterea infracțiunii de lovire sau alte violențe.
Acesta a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Bihor.
La data de 7 aprilie a.c., polițiștii Poliției orașului Ștei îl vor prezenta pe tânărul, în vârstă de 17 ani, Parchetului de pe lângă Judecătoria Beiuș, în vederea dispunerii de măsuri legale.
În aceeași cauză, un alt tânăr, de 15 ani, din localitatea Ștei, este cercetat de polițiști, pentru că ar fi îndemnat la săvârșirea agresiunii.
Polițiștii din cadrul Poliției orașului Ștei continuă cercetările în cadrul dosarului penal, sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Beiuș.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Ştirea zilei
Directorul general și directorul economic de la Fabrica de Arme Cugir, în preaviz de 60 de zile. Consiliul de administrație pregătește numirea unor directori interimari. Ce se întâmplă cu salariile muncitorilor
Directorul general și directorul economic de la Fabrica de Arme Cugir, în preaviz de 60 de zile. Consiliul de administrație pregătește numirea unor directori interimari. Ce se întâmplă cu salariile muncitorilor Consiliul de Administrație al Fabricii de Arme Cugir a luat act în ședința de marți, 23 iunie 2026, de demisia directorului general, Radu Coroamă, […]
Revoluție pe harta transportului din Alba: Consiliul Județean „redesenează” traseele și orarele de autobuz pentru zeci de mii de călători
Revoluție pe harta transportului din Alba: Consiliul Județean „redesenează” traseele și orarele de autobuz pentru zeci de mii de călători O nouă reorganizare a transportului public județean intră în linie dreaptă în Alba. Consiliul Județean pregătește o amplă actualizare a programului de transport de persoane, care aduce modificări ale traseelor, stațiilor și orarelor de circulație. […]
STP Alba Iulia: „Am aflat din presă că am fost amendați”. Sancțiune de 30.000 de lei, necomunicată încă operatorului de transport
STP Alba Iulia: „Am aflat din presă că am fost amendați”. Sancțiune de 30.000 de lei, necomunicată încă operatorului de transport O nouă controversă apare în conflictul dintre operatorul de transport public STP Alba Iulia și autoritățile locale. Deși Poliția Locală a aplicat o amendă de 30.000 de lei pentru neefectuarea serviciului de transport public, […]









