VIDEO. Bătaie în trafic la Orăștie: Un șofer din Cugir, care conducea un Mercedes, l-a lăsat ”lat” pe un tânăr după ce i-a dat un pumn în ”figură”
Un șofer din Cugir, județul Alba, i-a aplicat un pumn în zona feței unui tânăr din județul Hunedoara. Cei doi au oprit într-o stație de carburanți după o altercație în trafic, pentru a-și regla conturile.
Șoferul din Cugir conducea un Mercedes alb, cu numărul de înmatriculare AB.55.UGI, iar la finalul altercației din trafic, care a fost filmată, i-a dat un pumn la nivelul feței unui șofer din Hunedoara, care a căzut ”lat”.
”Este vorba de o altercație pe DN7. Cei doi conducători auto au oprit, apoi, într-o stație de carburanți. Din păcate conflictul verbal a degenerat. În urma unei lovituri un tânăr din județul Hunedoara, comuna Beriu, a suferit un traumatism cranio-cerebral”, potrivit polițiștilor hunedoreni.
Prezumtivul autor este un bărbat din Alba, orașul Cugir (N.M. – inițialele numelui).
Acesta a fost oprit în trafic, identificat și audiat în legătură cu acuzațiile care i se aduc. Pe numele său a fost întocmit un dosar penal sub infracțiunea de loviri sau alte violențe.
Tânărul lovit are 21 de ani, a fost transportat la spital, iar potrivit medicilor viața lui nu este pusă în pericol. Cel care a filmat scena strigă către agresor să sune la numărul 112.
UPDATE, IPJ Hunedoara: În data de 19.09.2017, la ora 16:27, Poliţia Municipiului Orăștie a fost sesizată despre faptul că, în incinta unei staţii de alimentare cu carburanți din localitate, a avut loc o altercaţie între doi bărbaţi.
În urma sesizării, de urgenţă la fața locului s-a deplasat o patrulă de ordine publică, în urma cercetărilor poliţiştii stabilind că un tânăr în vârstă de 21 de ani, din comuna Beriu, a fost lovit în zona capului de către un bărbat de 42 de ani, din judeţul Alba. Conflictul dintre cei doi ar fi pornit de la o șicanare în trafic, pe DN 7, cei doi oprind autoturismele pe care le conduceau în incinta staţiei de carburanţi pentru a avea o discuție, care, din păcate, a degenerat.
Tânărul în vârstă de 21 de ani a fost transportat cu o ambulanță la U.P.U. Orăștie, în vederea acordării îngrijirilor medicale, iar prezumtivul agresor, care a părăsit locul faptei înainte de sosirea echipajului de ordine publică, a fost identificat la scurt timp în trafic, pe o stradă din municipiul Orăştie, cu sprijinul unui echipaj de poliţie rutieră şi condus la sediul subunităţii de poliţie, pentru cercetări.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de loviri sau alte violenţe, poliţiştii continuând cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor comiterii faptei.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Ştirea zilei
Directorul general și directorul economic de la Fabrica de Arme Cugir, în preaviz de 60 de zile. Consiliul de administrație pregătește numirea unor directori interimari. Ce se întâmplă cu salariile muncitorilor
Directorul general și directorul economic de la Fabrica de Arme Cugir, în preaviz de 60 de zile. Consiliul de administrație pregătește numirea unor directori interimari. Ce se întâmplă cu salariile muncitorilor Consiliul de Administrație al Fabricii de Arme Cugir a luat act în ședința de marți, 23 iunie 2026, de demisia directorului general, Radu Coroamă, […]
Revoluție pe harta transportului din Alba: Consiliul Județean „redesenează” traseele și orarele de autobuz pentru zeci de mii de călători
Revoluție pe harta transportului din Alba: Consiliul Județean „redesenează” traseele și orarele de autobuz pentru zeci de mii de călători O nouă reorganizare a transportului public județean intră în linie dreaptă în Alba. Consiliul Județean pregătește o amplă actualizare a programului de transport de persoane, care aduce modificări ale traseelor, stațiilor și orarelor de circulație. […]
STP Alba Iulia: „Am aflat din presă că am fost amendați”. Sancțiune de 30.000 de lei, necomunicată încă operatorului de transport
STP Alba Iulia: „Am aflat din presă că am fost amendați”. Sancțiune de 30.000 de lei, necomunicată încă operatorului de transport O nouă controversă apare în conflictul dintre operatorul de transport public STP Alba Iulia și autoritățile locale. Deși Poliția Locală a aplicat o amendă de 30.000 de lei pentru neefectuarea serviciului de transport public, […]








