Turneu caritabil de volei pentru o fetiță bolnavă, la Iași
În acest an, în perioada 5-6 mai, ediția a doua a turneului caritabil de volei „Dream Iași” este destinată strângerii de fonduri pentru o fetiță bolnavă de 14 ani. Competiția se adresează amatorilor de volei de orice vârstă, care pot participa astfel la strângerea de fonduri pentru a o ajuta pe Ana-Maria.
Asociaţia DREAM BY DREAM intenţionează să strângă fonduri pentru a o ajuta pe Ana-Maria B., o fetiță de 14 ani, ce suferă de neuropatie ereditară senzorială motorie, picior varus equin congenital bilateral, scolioză dorso-lombară pentru care este necesară o intervenție chirurgicală.
Asociaţia DREAM BY DREAM în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Iaşi, Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi” din Iaşi, Colegiul “Richard Wrumbrand” și Asociația Studenților Chimiști “CHEMIS” organizează în perioada 5-6 mai 2018, în municipiul Iaşi, competiţia sportivă intitulată: „Turneul caritabil de volei DREAM – IAŞI” ediția a II-a.
Iubitorii jocului de volei, care vor să doneze pentru intervenţia chirurgicală de care are nevoie Ana-Maria își pot forma o echipă cu maxim 12 componenți pe foaia oficială, care trebuie să aibă cel puțin 2 jucătoare în terenul de joc. Nu sunt acceptaţi jucătorii care sunt sau au fost legitimaţi la un club sportiv de volei, în ultimii doi ani.
Taxa de înscriere este de 35 de lei/persoană, fondurile urmând a fi donate în contul Anei. Termenul limită de înscriere este până la data de 30 aprilie 2018. Înscrierile se fac pe adresa [email protected].
Taxa de înscriere, precum și eventualele donații vor fi direcţionate în contul: RO98RZBR0000060020153677 deschis la Raiffeisen BANK cu menţiunea – „donaţie turneu caritabil de volei Asociaţia Dream by dream” şi numele echipei. Mai multe informaţii actualizate se găsesc pe adresa de Facebook: „Turneul caritabil DREAM ediţia a II-a”, dar şi la numerele de telefon ale organizatorilor: Andrei Gubaş 0757681843 sau Radu Tănăsan 0740304908.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
FOTO: CSM Unirea Alba Iulia – FC Ittihad Kalba 1-2 (0-2), în meci amical în Slovenia | Golul „alb-negrilor” marcat de Fetița
Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari