Ziarul Unirea

Tinerii PDL din Alba, generoşi cu copiii nevoiaşi

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Tinerii democrat-liberali au fost, la sfârşitul anului care tocmai s-a încheiat, generoşi cu cei cu care soarta a fost mai puţin darnică. Organizaţia de Tineret PDL Alba Iulia, condusă de Sergiu Negrea-Oprean, a oferit cadouri şi dulciuri pentru 25 de copii ale căror familii nu şi-au permis să le facă bucurii de Sărbătorile de iarnă. De asemenea, tinerii democrat-liberali au făcut cadou unei familli mono-parentale cu trei copii un calculator complet echipat, donat de organizaţie, prin prim-vicepreşedintele George Scambloschi, pentru a-i ajuta pe copii la lecţii. (N.L.)

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Alba Iulia REVINE la SCENARIUL ROȘU. Incidența de infectare a ajuns la 3 cazuri/1000 de locuitori

Deși carantinarea Municipiului Alba Iulia a „dat roade” în ceea ce privește scăderea numărului de persoane infectate, orașul nostru a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

14 Comentarii

HH 6 ianuarie 2011 at 9:14

DACA E VORBA DE CALCULATORUL DIN IMAGINE , ACELA E UN JAF ORDINAR VECHI DE CEL PUTIN 7-8 ANI DE CARE S-AU DEBARASAT IERI CA SA NU MAI ASTEPTE PANA SAMBATA CAND E ZIUA COLECTARII D.E.-URILOR. ACEEASI MANIERA DE COMPORTAMENT CA SI „PARINTII LOR PORTOCALII „

H.Adolph 6 ianuarie 2011 at 10:19

o daa,… ce ma bucur cand aud astfel de stiri, am chiar orgasm.
Politicienii lu’ peste prajit, acu cativa ani la fel, doar ca era vorba de pesedei… La fel de gunoaie, au donat… tot gunoaie ca si PDL.
Bai monitorul ala e vechi de cel putin 10 ani, si contribuie la distrugerea vederii copiilor alora. Mai bine le dadeati bani nu calculatoare casate ce sunt oricum depasite.
Donatiile si binefacerile se fac discret, nu in gura mare!

Cu scarba si greata, din Rromania,
H.A

admin 6 ianuarie 2011 at 11:15

domnu’ adolph… mai usurel cu animalele, ca… se interpreteaza!

Ion din Romania 6 ianuarie 2011 at 17:42

Nenea Adolph H., daca ti-e asa de greata de Tara noastra …. dute tata in GERMANIA si spala pahare……. :p

Andrei 6 ianuarie 2011 at 10:45

Nesimtirea de care da dovada cei de la PDL e una, m-am obijnuit de mult cu ei, dar mie nu mi se pare ok modul in care trateaza ziarul unirea acest subiect, da dovada de ziar pdelist/basist (cum ar spune badea). Asta mi se pare mai grav decat gestul facut de PDL, pentru ca multe persoana „inocente” pun botu la asemenea articole

sorin 6 ianuarie 2011 at 11:30

Sincere felicitari celor din organizatia de tineret, ca au reusit sa stranga cateva cadouri si pentru nevoiasii orasului Alba Iulia, din cea ce altora nu lea mai trebuit….
Macar au facut ceva in timp ce greii partidului aveau grave probleme ca declaratile de avere sa iasa cat de cat bine si sa nu bata la ochi sau cu cumparaturile de sarbatori. Mai oameni buni, nu de pomenile voastre au copii nevoie ci de un loc de munca sigur si bine platit pentru parintii lor de o scoala si profesori performanti de doctori si spitale in care sa nu mergi cu totul de acasa si de ceva pe care incercati sa ne faceti sa uitam si anume Mandria de a fii Romani!!!!

GiGi Contra 6 ianuarie 2011 at 17:12

Daca am vorbi mai putin si am face mai mult, ar fii mai bine pt multa lume in tara asta. Este de laudat initiativa si gestul TENERILOR fie ei si din PDL. Daca 1 din 10 romani ar face un gest cel purin de aceeasi amploare situatia s-ar schimba pt multa lume. DAR ce ne place noua sa facem mai mult …… s-ai barfim pe alti..
inloc sa punem umarul sau mana de la mana sa facem ceva ….

Al vostru GIGI , Gigi Contra 😀

George 6 ianuarie 2011 at 17:32

hmmmm m-am saturat te ipocrizie….. Faceti voi mai bine… d-nilor „Sorin” & Co… Vreau sa vad miine in ziar 2-3 gesturi caritabile din partea voastra…..
Dar cu siguranta nu o sa vad asa ceva… e mai simplu sa ii improsti pe alti cu noroi ….
CAND o sa vedem mai multa implicare din partea unora in tara asta ?!?!?!

sorin 6 ianuarie 2011 at 23:21

Stati linistit domnule George, am facut si nu am aparut cu poza in ziar, si nici nu am facut tam tam pentru asta. O zi superba sa aveti!

pt george 6 ianuarie 2011 at 17:50

o sa vedeti mai multa implicare cand o sa aiba lumea o stare materiala care sa permita sa daruiasca, adica la Sfantu Asteapta, cu PDL la putere ne ducem cu totii in jos, atat material cat si spiritual!
nimeni nu se implica in nimic, numai se critica in continuu!!! albaiulienii in special sunt o specie de lenesi si de ciudosi care pun mana numai daca sunt interesati, altfel fereasca Dumnezeu sa ridice o hartie de pe jos!

Ion din Romania 6 ianuarie 2011 at 18:46

Atitudinea si implicarea nu se schimba in functie de partidul politic.
Daca vrei sa faci cava FACI . Poate sa fie partidul X sau Y la guvernare, daca vrei sa faci ceva, sa te implici in ceva o faci. Atita timp cat oameni se implica in comunitate lucrurile vor merge spre bine, daca asteptam ca cineva din exterior sa se implice, vom merge spre bine la Sf Asteapta.
Din acest punct de vedere salut Initiativa Tinerilor Democrati.

George S. 6 ianuarie 2011 at 20:09

Aici nu discutam despre politica de dragul de a discuta. Discutam doar de o actiune prin care cateva zeci de famili au avut SARBOTORILE de IARNA mai FERICITE si asta datorita unor TINERII care sau implicat si au vrut sa faca CEVA.
Faptele vorbesc
Important e sa te implici si sa dai ceva Inapoi COMUNITATI .
PS. Fiecare Natiune isi merita Conducatorii

HH 7 ianuarie 2011 at 0:17

Ar trebui să se bucure oamenii nevoiaşi de orice le este aruncat de unii care o mai fac şi cu presa după ei ?!

zuzu 7 ianuarie 2011 at 21:21

Din cate stiu eu laudarosenia este si ea un pacat.