Șocant! Un bărbat din Aiud și-a ucis brutal fosta prietenă iar apoi s-a spânzurat într-o pădure

Mircea Trifu - Primar Alba Iulia

Luni, la orele 23.40, poliţiştii Secţiei 3 Poliţie Rurală Aiud au fost sesizaţi de către un bărbat din comuna Hopîtra, cu privire la faptul că, fiica sa, în vârstă de 26 de ani, a fost găsită în stare de inconştienţă, pe drumul principal din localitatea Hopîrta, la aproximativ 250 de metri de locuinţă, prezentând mai multe răni în zona gâtului.

Potrivit IPJ Alba, „la faţa locului s-au deplasat poliţişti din cadrul Poliţiei Municipiului Aiud şi două echipaje SMURD, care au constatat că tânăra era în stare de inconştienţă, prezentând plăgi tăiate în zona gâtului, a toracelui, a spatelui şi membrelor superioare.

Pro România - Ține cu ALBA
ELIT

După epuizarea manevrelor de resuscitare, la orele 01.18, a fost declarat decesul lui T.L.

PMP - Alegeri Locale 2020
USR-Plus - Oameni ca tine schimbă Alba în bine

Pentru cercetarea evenimentului, a fost constituită o echipă complexă, formată din poliţişti din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale, Serviciului Criminalistic şi ai Poliţiei Municipiului Aiud, coordonată de un procuror criminalist din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Alba.

Din primele cercetări efectuate a  rezultat că tânăra a fost agresată de Marius Iulian O., de 29 de ani, din municipiul Aiud, cu care anterior, avusese o relaţie de prietenie.

Marius Iulian O. i-a aplicat victimei mai multe lovituri de cuţit, în timp ce se aflau în autoturismul tatălui victimei iar după comiterea agresiunii a aruncat-o din autoturism şi a părăsit cu acesta locul faptei.

Poliţiştii au luat măsuri pentru identificarea agresorului iar în cursul acestei dimineţi, în jurul orelor 6,00, Marius Iulian O. a fost găsit spânzurat, într-o pădure din apropierea localităţii Hopîrta.

Dosarul penal întocmit în cauză a fost declinat în favoarea Parchetului de pe lângă Tribunalul Alba, în vederea continuării cercetărilor sub aspectul comiterii infracțiunii de omor.”

Bogdan PRESECAN

Email:bogdanpresecan@yahoo.com
Tel: 0734.771.136

Must de Jidvei

16 Comentarii

Horea 10 iunie 2014 at 12:41

Trist!

Era poate mai util pentru societate, si nu numai, ca al doilea gest al „bărbatului din Aiud” să se fi savarşit … primul!

Marius 11 iunie 2014 at 11:53

Si sa ramana vie tampita?

andrei 14 iunie 2014 at 0:15

marius mai tampit ca tine nu cred ca exista om,mare pacat ca mai esti in viata,dute si tu la padure si fa ce o facut criminalul ala…..

profa 10 iunie 2014 at 14:32

Mare pacat! N/am sa te uit niciodata. Din pacate nu stiu cum as putea sa/ti mangai parintii..nu exista mangaiere ptr ei. Dumnezeu sa te aiba in paza lui!

Alexandru 10 iunie 2014 at 14:43

Il cunosc pe el, dadea bani cu camata.

@Alexandru 10 iunie 2014 at 15:17

Pfff…. cred ca e chef la cei care imprumutasera bani!

Observator 10 iunie 2014 at 15:25

Pentru Alexandru si @Alexandru

Doar asta ati retinut voi din articolul de mai sus?
Despre caracterul si fapta abominabila a respectivului, nimic de spus?
Putin va duce capul!

soimul de munte 10 iunie 2014 at 16:47

cum ”si-a ucis brutal”- putea ucide si bland?

Ghita 10 iunie 2014 at 22:28

„Dosarul penal întocmit în cauză a fost declinat în favoarea Parchetului de pe lângă Tribunalul Alba, în vederea continuării cercetărilor sub aspectul comiterii infracțiunii de omor!”

Propun ca spanzuratul sa fie adus la audieri si proces!
Daca tot ii clar, victima ii decedata, si agresorul spanzurat, de ce nu se inchide dosarul?

Nicu 11 iunie 2014 at 11:51

As putea fi catalog de altii un om rau sau nebun da bine a facut ca a omorat-o.Nu poti stii ce a fost intre ei si cat a suferit saracul om.Nu ca vreau sa-l compatimesc poate chiar a meritat.Din dragoste s-au intamplat multe si se vor mai intampla.Femeile din ziua de azi sunt cauza din pacate!

andrei 14 iunie 2014 at 0:19

atunci mai nicule hai sa le omoram pe toate ca sunteti voi neputinciosi,mare prostie mai e pe lumea asta iar gandire ca a ta….lasa de dorit,pai mai frate daca nu merge treaba,gaseste-ti alta fata mai desteptule,cine te crezi tu s-o omori?parintii ei s-au chinuit s-o creasca ca s-o omoare un bolnav psihic?faceti-va un control la cap mai baieti….

Pă – rere 11 iunie 2014 at 12:30

@ DIICOT – Luati-l fratilor si pe Nicu, asta dupa cum srcie e in stare si el de o fapta asemanatoare, mai ales ca se pare ca si el are o deceptie in dragoste – „Femeile din ziua de azi sunt cauza din pacate!”

Marius 11 iunie 2014 at 15:11

De unde stii ca ea nu i-a facut ceva mai rau decat atat, de a fost in stare omu sa se sinucida?Multi mai sunteti aici care comentati degeaba!

andrei 14 iunie 2014 at 0:25

da mai marius,saracutul de el,criminalul,dupa ce o bagat cutitul in ea de nenumarate ori s-a sinucis saracutul de el,ba da bolnav mintal mai esti si tu,pai s-a sinucis ca a fost las si daca nu facea asta iti spun sigur ca era linsat de mult,mai prietene si cand omori un porc il omori cu o lovitura,nu cu zeci de lovituri,deci trage concluzia mai idiotule….si cine va credeti voi mai obositilor sa luati voi viata la om?te crezi cumva dumnezeu sau cum?

Popica popicaru 12 iunie 2014 at 23:09

Ai auzit si tu de DIICOT si acuma dai indicatii desi nu stii cu ce se ocupa! Ce istet esti si ce comentariu pertinent ai facut – fix pe subiect!

Ghita 11 iunie 2014 at 12:54

Libertatea femei, economic si legal, a luat-o inaintea educatiei patriarhale, a romanului, sustinuta si de biserica. Lucrurile sunt chiar dramatice in comunitatile izolate, sau in comunitatile de rromi. Se pare ca ne comfundam cu acelasi fenomen ca in Porto Rico! Portro Rico, un stat asociat SUA, are legile SUA, privind libertatea femei, dar traditia si educatia patriarhala, si catolica a portoricanilor, face ca fapta de a fii palmuit de o femeie, sa fie pedepsita cu moartea, asa ca anual „dispar fara urma” o multime de femei. Daca tot se vrea sa se incrimineze educatia romanului, incriminati si Biserica, ca si biserica are mult de spus in educatia familiara(chiar daca majoritate „educatorilor religiosi”, sunt poponari)!