Senatorul de Alba Teodor Atanasiu: ALDE și UNPR, două tomberoane politice

Teodor Atanasiu01Prim-vicepreședintele PNL, senatorul de Alba Teodor Atanasiu susține că PSD a creat „două tomberoane politice în Parlament”, ALDE și UNPR.

”PSD este un partid puternic și care, de fiecare dată, a încercat să câștige nu doar pe forțele și puterile sale, ci încercând tot felul de șiretlicuri. Nu uitați că, în urmă cu câtva timp, a creat două tomberoane pe care le-a pus în Parlamentul României.

ELIT

Pe un tomberon scrie stânga politică și mai jos UNPR, și un tomberon pe care scria dreapta politică și mai jos ALDE. Au zis că toate valorile de stânga și de dreapta, care aveți coloană vertebrală și vreți să plecați din partidele voastre, poftiți la tomberoane. Și, după aceea, au făcut o alianță cu tomberoanele, acum câteva săptămâni.

Ce n-au știut cei de la PSD — ce știu marinarii, de exemplu Băsescu știa — este că întotdeauna când se scufundă o navă șobolanii află primii și fug. Și tocmai ieri, când voiau să își desemneze candidații la Primăria Capitalei, au aflat că tomberoanele nu mai vor să fie în alianță cu ei. Este o chestie interesantă. Știu ei de ce”, a afirmat Teodor Atanasiu, menționând că misiunea PNL este să „depesedizeze România”.

sursa:fn24.ro

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

21 Comentarii

laslau marius 20 martie 2016 at 10:14

Domnule Atanasiu fără să am ceva cu nici un partid vreau să vă reamintesc că la capitolul „tomberoane” puteți să includeți toate partidele politice din România fără excepție. Cât despre comportamentul de „tomberon” al PNL(la nivel local) aș vrea să vă reamintiți declarațiile domnului Florin Roman împotriva domnului primar Mircea Have și a PDL… Surprinzător la aceasta dată, domnul Florin Roman stă la aceeași masă cu mult injuratii și necapabilii Mircea Hava, Dumitrescu…
Acest fel de a face politica cum l-ați asemăna domnule Atanasiu? Ce fel de tomberon ia-ți atribui domnului Florin Roman?

Emilia 21 martie 2016 at 17:37

Asa e. Atanasiu are dreptate

unu 20 martie 2016 at 10:30

Sa nu uitam ca toti sunteti „tomberoane” , pe la spate sunteti toti pe o mana si aveti un singur lucru in comun …cum sa fraudati statul si cum sa bagati cati mai multi bani in buzunar prin firme de casa etc. asa ca lasati vrajeala, intrigile si schemele ….GUNOAIELOR !

1 20 martie 2016 at 10:32

Cel mai mare TOMBERON in viata esti tu eutanasiule. Mai mult decat atat esti un asasin economic care ai pus pe butuci atat fabricile din CUGIR cat si UTEPS Alba Iulia !

Alin 20 martie 2016 at 11:07

D-le Atanasiu. ..sa fiu politicos. .țin sa va aduc la cunoștință ca rolul nostru în aceasta tara este de a trai decent și normal …..nu sa depesedizam sau depenelizam. ..sunteți și veți rămâne același om …de nimic .

lulu apulii 20 martie 2016 at 12:31

Gunoaie sinteti cu totii cu Parlrmentui Romaniei cu tot.Rusine tuturor jigodiilor aciuate in fruntea tarii fara a avea nici un merit in afara de acele de a batjocorii aceasta tara,daca acesta poate fi nimit merit.Va asteapta Iadul pe toti, nemernicilor.

Bulă 20 martie 2016 at 13:21

Era vorba „ca comentariile”, inainte sa apara, trebuie APROBATE.
Si atunci cum se face ca apare, pe aici, cel care semneaza cu … „apulii””?

Bulă 20 martie 2016 at 13:44

„Comentariul tău necesită aprobare”

Normal ca trebuie aprobare pentru comentariul meu.

Pentru a lui „lulu”, de mai sus, n-a mai treb uit asa ceva.

„Apulii” situatie!

Cristian 20 martie 2016 at 12:56

asa este, tomberoane politice! cozile de topor si nulitatile carora nu le-au iesit socotelile in PNL si PSD, au fugit la ALDE si UNPR
in sfarsit un liberal adevarat!

De zi ! 20 martie 2016 at 17:16

Fonfaila la ce fata de pedeapsa lunga ai nu ne-ai surprinde daca ai da socoteala pentru toate cate ai facut alaturi de prea scumpa ta nepoata Luminita Gliga , si restul companiei ” PNL ALBA” ! Sa fi sanatos langa bunicu, poate il iei si pe Lazar ALDE cu tine ca doar aveti loc la SALPREST

marius 20 martie 2016 at 19:05

De data aceasta Atanasiu, zis şi Abatorul Ambulant se metamorfozază-n Stăpânul Tomberoanelor cu capac şi fără inele. Căci, el, gunoierul şef după ce se aşează la masa tăcerilor gângăvite, pe post de selector şi comparator, are bunul simţ să dea verdicte. Mă mir, deşi n-am fost miruit de ceva vreme, că profilul său moral, privit fireşte din profil, cu urme masive de msusculatură abdominală supradezvoltată, reuşeşte să dea culturii politice interne şi internaţionale asemenea judecăţi de valoare. Umilul alegător din mine ce poate face în faţa unui asemenea TITAN al politicii, decât să aşeze un buchet de flori la rădăcina copacului milenar fără rădăcină, având convingerea fermă că nu numai de Crăciun avem nevoie de abatoare, ci şi de PAŞTE. Până atunci- verdeţuri fericite şi comparaţii cât mai multiple.

marius 20 martie 2016 at 19:18

Dupa ce a scos cu buyele ;i manutele lui delicate tot gunoiul PDL/ ist din tomberon, ne da lectii de morala.
Sa traiesti nea Iancule

NELU 21 martie 2016 at 0:08

Domnule Atanasiu spui ca PSD incearca sa castige nu doar bazandu-se pe forte propii facand aliante, dar PNL s-a bazat vreodata pe fortele propii?.A-ti uitat aliantele DA,USL si acum” Marele PNL”(PNL+PDL).Uitativa in propia curte .Sunteti cel mai penibil partid.Apropo:ALDE siUNPR cresc pentru ca oameni capabili nu au loc in politica de baronii fara valoare PNL si PSD.

contribuabilu` 21 martie 2016 at 9:59

Sorry boss ! Mai…tomberon ca nou`PNL ?

ghita 21 martie 2016 at 10:42

Asta cred ca se uita în oglindă și gândeste cu voce tare.A început sa-i fie deja frică ? A afat deja câte procente pierde PNL-PDL ? După ultimul sondaj ,se mai aleg cu vreo 17-18 %

ion 21 martie 2016 at 11:28

PNL=tomberon:PDL=mizeria din poltica din Romania, care se afla in tomberon.

Status-Quo 21 martie 2016 at 12:32

O afirmatie 100% corecta. Din pacate continutul acestor tomberoane s-a plimbat si a stat sii pe la altii.

@ Atanasiu 21 martie 2016 at 20:32

Domnule senator, daca tot e vorba de tomberoane, dejectiile din PDL unde sau deversat ? Nu cumva in partidul dvs. ? Si atunci cine este tomberon politic despre care vorbiti ?

Vipera 21 martie 2016 at 13:20

Pe jumatate Atanasiu are dreptate ca frumosul insuratel de cateva ori>Tariceanu-ALDE se poate retrage lasand pe unul tanar,dar muirile avute se tin cu bani multi.Cuvantul ,,HALDE,, exprima un loc unde se arunca spre ex.gunoi,dar acum ALDE e inghesuit de sugative pentru bani publici si papa bun la taiat de panglici si evenimente culturale…..Si a lui Oprea -Acvila dotata cu prezervative de unpr, se gandesc doar la ei ca girofarul le-a picat in groapa dupa miile de insotiri ,ca-l fura teroristii !!!!Ati vazut ce datorii are la banci si Petre Toba MAI ,c-a luat 100 000 franci si 36 000 E din banci ca si alti snapani….La politia oras Lupeni conduce Mocanu,cel mai corupt politist din V.Jiului,ce spagi incaseaza asta cu unii subordonati si la cabana sa din Straja-HD doarme si mananca corpul de control ….condus de unul din Tg.Jiu……..!Pe un sef judetean de la HD,Toba l-a mutat la dresat caini in Sibiu,asta da pedeapsa in loc de un sut in fund !D-le Ciolos fa curatenie de primavara,ca mai totul e putred !!!!!

Hăhăhă 21 martie 2016 at 13:32

“ Senatorul de Alba Teodor Atanasiu: ALDE și UNPR, două tomberoane politice “

Ca să vezi cine vorbeşte de tomberoane politice !
Pă’ bă’ nenea Atanasiu, din DEX aflăm că tomberonul este „un recipient pentru gunoi”.
Şi din câte ştim, PDL-ul la voi în PNL s-a deversat. Nu ?
Pacat ca pe basescu l-ati ratat, dar inca nu-i tarziu !

muza 21 martie 2016 at 15:00

Asteptam scorul oamenilor care stiu sa faca si o altfel de politica pe care voi ati cam uitat de ea !!!! Deci Anastasiule cred ca dupa alegeri o sa cam dai socoteala pentru aranjarea tomberoanelor !!!!