// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Semafoarele inteligente din Alba Iulia. Cel mai tare semafor din lume!

Semaforul din imagine este cel mai tare semafor din lume! Și avem norocul să funcționeze la noi în oraș, la o trecere pentru pietoni de pe B-dul 1 Decembrie 1918.

De câteva săptămâni, din cauza ploilor torentiale și a condițiilor atmosferice, semafoarele din Alba Iulia nu mai funcționează cum trebuie. Sau, nu mai funcționează deloc. Înțelegem că se mai strică, dar nu înțelegem de ce, cei abilitați nu rezolvă problema. Poate sunt plecati în vacanță?

Până una-alta, cetățenii, care s-au lovit de aceeași problemă și care se tem de vreun necaz, ne anunță că… semaforul funcționează, dar becul roșu este ars.

Într-o eră a tehnologiilor, semaforul din Alba Iulia funcționează pe bază de afiș scris cu marker.

Îi așteptăm pe cei abilitați să se întoarcă din concediu și să remedieze problema!

Facebook 

10 Răspunsuri la Semafoarele inteligente din Alba Iulia. Cel mai tare semafor din lume!

  1. ion 05.07.2018 la 21:30

    Pai se poate,jos guvernul!

    • Raul 06.07.2018 la 9:06

      jos hava bah ca e penalu din alba ce fura banii !

  2. Pp 05.07.2018 la 22:29

    Tare ca si presa locala, da..

    In timpul in care ati scris articolul puteati reclama problema pe pagina de dispecerat a primariei si va raspundeau instant, am incercat eu.

    Bine ca asteptati; asteptam si noi articole de calitate dar..

    • Raul 06.07.2018 la 9:10

      si ce ai rezolvat ? ai ramas cu reclamatia doar ! ca nu strica ei banii sa le repara pentru ca nu pot fura…. doar daca da firma ce le repare spaga atunci ii cheama sa le repara…intreaba-l pe hava ca iti zice ca am dreptate !

      Mai bine faceai o plangere la militie si dna ca merita hava !

  3. toma 06.07.2018 la 8:45

    In Cetate, de la Lic. Militar pana la giratoriul cu Goldis nu functioneaza nici un semafor inca de la inceputul primaverii. Primaria e…smart ?

    • Raul 06.07.2018 la 9:07

      primaria e smart la furat banii inpreuna cu cja !

  4. HH 06.07.2018 la 9:29

    IN CENTRU NU MAI FUNCTIONEAZA SEMAFOARELE DE TREI SAPTAMANI SI E IN PREAJMA PRIMARIEI !
    NU AVEM PRETENTII , A STAT hAVA CU MOLOZUL UNEI FANTANI ARTEZIENE UN AN IN FATA GEAMURILOR BIROULUI SI TOT MANDRU ERA !

  5. Pp 06.07.2018 la 14:29

    @Raul, da, am rezolvat! Stalpul crepat pe care il semnalasem era schimbat cand am trecut prin zona aia o saptamana mai tarziu.

  6. Maxim 06.07.2018 la 19:28

    Pana nu moare cineva , stiti bine ca nu se sesizeaza nimeni . Dupa primul pieton lovit groaznic pe trecere , politia va desfasoara activităţi specifice pentru prinderea ori clarificarea situaţiei persoanelor care se fac vinovate de producerea accidentului precum si circumstantele producerii accidentului .La nivel local se va stabilii o comisie pentru sanctionarea celor care se fac vinovati pt neindeplinirea sarcinilor de serviciu in spetza : Schimbarea becului la semafor . :))))))))

  7. CIUFU 08.07.2018 la 13:13

    MINDRITIVA CA LOCUITI IN ALBA IULIA SI SUNTEM NUMARUL 1 LA SEMAFOARE INTELIGENTE. LE VINDEM PATENTUL,CE ZICETI?
    LUATI PARTEA BUNA,NU ORCINE POATE FI PE PRIMUL LOC.
    SUCCES LA SI MAI MARE CIRCOTASILOR.