// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

REZULTATELE finale la Olimpiada de Limba franceză 2018, în Alba. Punctajele oținute de elevi

Inspectoratul Școlar Județean Alba a transmis rezultatele finale la olimpiada județeană de limba franceză, desfășurată în data de 3 martie 2018, la Școala Gimnazială Ion Agârbiceanu din Alba Iulia.

Rezultatele sunt după soluționarea contestațiilor.

Numele și Prenumele Elevului/ Unitatea Şcolară/ Clasa/ Regim De Predare: Normal Sau Intensiv/Bilingv/ / Punctaj Obţinut La Faza Județeană/Profesor Îndrumator

CHICIDEA ANA SCOALA GIMNAZIALA CIMPENI VII Normal   97.50 BUDAE NICOLETA

MERA MĂDĂLINA SCOALA GIMNAZIALA CIMPENI VII Normal  89.00 ARIESANU LILIANA DANIELA
Todoran M. Maria Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia VII Normal  88.50 Oniţă Viorica
Naşca Elisei Şcoala Gimnazială « Toma Cocişiu » Blaj VII Normal  84.50 Cetean Brânduşa
Gherman E. Iulia Sc. Gimn. „Mihai Eminescu” Alba Iulia VII Normal  83.00 Pacurar Iulia
TOMUȘ SEBASTIAN SCOALA GIMNAZIALA CIMPENI VII Normal 82.00 ARIESANU LILIANA DANIELA
Bologa N. Denisa Sc. Gimn. „Mihai Eminescu” Alba Iulia VII Normal  73.00 Pacurar Iulia
FLOREA IOANA ŞC. GIM. ION BREAZU MIHALŢ VII Normal 71.50 BÂRLOG ELENA
Teisanu Dan Alexandru liceul Dr. Lazar Chirila Baia De Aries VII Normal  65.50 Tolca Alina
Jurca Raluca Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia VII Normal  63.00 Oniţă Viorica
Cipar Nereea Şcoala Gimnazială « Toma Cocişiu » Blaj VII Normal 54.50 Cetean Brânduşa
Oltean Mădălina Şcoala Gimnazială « Ion Pop Reteganul » Sâncel VII Normal  43.50 Oltean Ramona
Fleseriu Daria Scoala Gimnaziala ,,Vasile Goldis” VIII Normal 98.00 Muntean Liana
CHICIDEA MARIA SCOALA GIMNAZIALA CIMPENI VIII Normal 87.00 ARIESANU LILIANA DANIELA
Bozdog I. M. Ana Roxana Sc. Gimn. „Mihai Eminescu” Alba Iulia VIII Normal  85.00 Pacurar Iulia
BUZGARIU LIDIA SCOALA GIMNAZIALA CIMPENI VIII Normal  82.00 BUDAE NICOLETA
Bandici D. Dan Sc. Gimn. „Mihai Eminescu” Alba Iulia VIII Normal 78.75 Pacurar Iulia
BALAZSFI DARIUS SCOALA GIMNAZIALA CIMPENI VIII Normal 78.00 BUDAE NICOLETA
ONEȚIU S. DIANA MARIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”NICODIM GANEA”BISTRA VIII Normal  73.00 BENDEA NICOLAE DANIEL
OARGĂ M. ANDREEA CLAUDIA Colegiul Național HCC Alba Iulia IX Normal  91.50 CRIȘAN ALINA
PUŞCAŞ OANA MARIA COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA IX Normal 86.00 ROMAN CARMEN
MUNTEAN F.C. DENISA MARIA Colegiul Național HCC Alba Iulia IX Normal 85.00 RUSU SOFICA
RUSU ANCUŢA COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA IX Normal 84.00 LUPU LUCIA
BUSTAN JEFLEA ŞTEFANIA CNAI CÎMPENI IX Normal 80.50 POTINTEU ANCA
BUSTAN JEFLEA DANIELA CNAI CÎMPENI IX Normal 79.00 POTINTEU ANCA
VLĂZAN ANDA CNAI CÎMPENI IX Normal 77.50 BODEA ROXANA
Nagy Renata Colegiul Naţional « I.M. Clain » Blaj IX Normal  74.00 Oltean Florin
POPA PAULA MARIA COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA”` IX Normal  70.50 TODOR CORNELIA
MOTORA VASILICA CNAI CÎMPENI IX Normal 67.00 POTINTEU ANCA
SIRB OANA-ANDREEA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV „FLORIN FLESERIU” IX Normal 60.50 COSMA CORNELIA
Oniga Andreea Colegiul Naţional « I.M. Clain » Blaj IX Normal 57.00 Dulău Leontina
Cîmpean Andrada Colegiul Naţional « I.M. Clain » Blaj IX Normal  44.50 Dulău Leontina
MOLDOVAN AURA LICEUL TEORETIC TEIUŞ IX Normal  42.50 POPA GEORGETA ADRIANA
DANCIU ALEXIA COLEGIUL NATIONAL TITU MAIORESCU AIUD IX Normal ABSENT COSTEA IOANA
IORGA BIANCA ELENA COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA X Normal  92.75 ROMAN CARMEN
FLEȘERIU D. ROBERT Colegiul Național HCC Alba Iulia X Normal 87.50 CRIȘAN ALINA
PETRUSE VOCHIŢA NADIA COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA X Normal 86.25 ROMAN CARMEN
CUNTAN DENISA NICOLETA COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA”` X Normal 78.25 TODOR CORNELIA
BURSUC GEORGE CNAI CÎMPENI X Normal  77.25 DANCIU IOANA
GROZA D. DANIELA Colegiul Național HCC Alba Iulia X Normal  77.00 RUSU SOFICA
POPA CRISTIAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV „FLORIN FLESERIU” X Normal 75.50 COSMA CORNELIA
PĂDUREAN LAVINIA LICEUL „CORNELIU MEDREA’ X Normal  71.75 MOLDOVAN CLAUDIA
CHIRICA PAULA MARIA Liceul Teoretic Petru Maior, Ocna Mures. X Normal  67.25 Cristea Roma Maria
NARIŢA ANAMARIA CNAI CÎMPENI X Normal  60.75  BODEA ROXANA
Fornade Teodora Cristina Liceul Dr. Lazar Chirila Baia De Aries X Normal 51.25 Tolca Alina
ŢURCĂ ALEXANDRA COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA XI Normal 91.50 LUPU LUCIA
POP ANDREEA CNAI CÎMPENI XI Normal  78.50 BODEA ROXANA
CIFFO M. ROBERTA Colegiul Național HCC Alba Iulia XI Normal 76.75 CRIȘAN ALINA
Todea Petronela Colegiul Naţional « I.M. Clain » Blaj XI Normal 76.00 Oltean Florin
REVNIC ALEXANDRA COLEGIUL NATIONAL TITU MAIORESCU AIUD XI Normal  67.25 BUSA ALEXANDRA
IANCU ADELA NICOLETA COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA”` XI Normal  64.75 TODOR CORNELIA
MIHON IOANA CNAI Cimpeni XI Normal ABSENT MATES ELENA
ION ROBERTA COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA XII Normal  79.00 LUPU LUCIA
CIOREA COSMINA CNAI CÎMPENI XII Normal 66.50 BODEA ROXANA
BARNA P. MARIA DANIELA Colegiul Național HCC Alba Iulia X BILINGV 70.50 ANDRONESCU RODICA/BADAU GEORGETA
MAN ANDRA CNAI CÎMPENI IX BILINGV 64.50 POTINTEU ANCA/POPA MIRELA

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Un răspuns la REZULTATELE finale la Olimpiada de Limba franceză 2018, în Alba. Punctajele oținute de elevi

  1. Eu 08.03.2018 la 12:20

    FOARTE FRUMOS!FELICITARI ELEVILOR SI PROFESORILOR LOR!Poate vor invata franceza si elevii din Sebes,poate vom redeveni o tara francofona!VIVE LA FRANCE!