// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Rezultatele concursului de ”Cultură și Spiritualitate Românească”, etapa județeană: Elevi din Alba Iulia, pe primele locuri

Elevi din Alba Iulia s-au clasat pe primele locuri la concursul național de ”Cultură și Spiritualitate Românească”, etapa județeană, ce s-a desfășurat în 24 februarie.

Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Alba, concursul a fost unul interdisciplinar – literatura română și religie –, iar elevi de la Școlile ”Mihai Eminescu”, ”Vasile Goldiș” și ”Ion Agârbiceanu” s-au clasat pe primele trei locuri.

Clasele VII- VIII

1             BANDICI DAN    SC. GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA             VIII         BANDICI EMANUELA/ ALBU CRISTINA            100 p

2             LEBĂDĂ DIANA MARIA  SC. GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA             VII          BANDICI EMANUELA/ ALBU CRISTINA 90 p

3             VLAIC MIRELA   SC. GIMNAZIALĂ ”ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA          VIII         LUPȘA ALINA/ ȘEUȘAN ANTON CAMEILA             86 p

4             DAMIAN  ELENA               SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    VII          TRIF IOANA-DANIELA/ OPRIȘ OLIVIA MONICA               78 p

5             CREȚ I. MARIA-MAGDALENA      ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOREA    VIII         POPA ANDRA CLAUDIA / COSTEA ANGELA              74 p

6             IORDĂCHESCU IOANA DARIA     SC. GIMNAZIALĂ ”ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA          VIII         LUPȘA ALINA/ ȘEUȘAN ANTON CAMEILA           68 p

7             MATEȘ S. DENISA            ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂTIȘEȘTI             VII          ANCA NICOLAE FILIP /COSTEA ANGELA                63 p

8             MALEȘ DARIA MARINA ȘC. GIMNAZIALĂ ”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA   VII          ȘOPTEREAN ADRIANA/ BOCA EUGENIA            62 p

9             JOLDEŞ I. ANDRA-ADINA              LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   VIII         POPA ANDRA CLAUDIA / COSTEA ANGELA           60 p

10           MATEŞ D. NICODIM-DANIEL       LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   VIII         POPA ANDRA CLAUDIA / COSTEA ANGELA           58 p

11           BATIN IOANA    LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA          VII          ȚUCULETE MARINELA/ ȘOIT GEORGETA                58 p

12           BONTA ALEXIA  LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA          VII          ȚUCULETE MARINELA/ ȘOIT GEORGETA                56 p

13           SCHMIT CARMEN PATRICIA        ȘC. GIMNAZIALĂ ”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA   VII          ȘOPTEREAN ADRIANA/ BOCA EUGENIA 56 p

14           MORAR ȘTEFANIA           ȘC. GIMNAZIALĂ ”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA   VIII         ȘOPTEREAN ADRIANA/ PAU MARIA 56 p

15           HOLTIȘ COSMINA            ȘC. GIMNAZIALĂ ”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA   VII          ȘOPTEREAN ADRIANA/ BOCA EUGENIA            absentă

 

Clasele V-VI

1             BOCA TEODORA               ȘC. GIMNAZIALĂ ”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA   VI           ȘOPTEREAN ADRIANA/ BOCA EUGENIA            85 p

2             PETRUȚIU MARIA ALEXANDRA  ȘC. GIMNAZIALĂ ”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA   V             ȘOPTEREAN ADRIANA/ BOCA EUGENIA 82 p

3             BOTOGA PAUL ADRIAN SC. GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA             VI           BANDICI EMANUELA/ OPREAN ANCA 81 P

4             CIBU ANA IULIA ȘC. GIMNAZIALĂ ”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA   VI           ȘOPTEREAN ADRIANA/ BOCA EUGENIA                80 p

5             MUNTEAN ANDREEA     SC. GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA             VI           BANDICI EMANUELA/ OPREAN ANCA 71 p

6             BUZGAR MĂDĂLIN         SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    V             TRIF IOANA-DANIELA/ OPRIȘ OLIVIA MONICA               70,5 p

7             BUCUR MARIA DORINA ȘC. GIMNAZIALĂ ”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA   V             ȘOPTEREAN ADRIANA/ BOCA EUGENIA            69 p

8             BEEAN DANIEL  SC. GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA             VI           BANDICI EMANUELA/ OPREAN ANCA    64,5 p

9             ONIȘOR RADU CĂTĂLIN COLEGIUL TEHNIC ”APULUM” ALBA IULIA            VI           TEIȘAN GENOVEVA/ SĂPUNARU ADRIAN       64 p

10           CRIȘAN ARIANA SC. GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA             VI           FURDUI VERONICA MIRONA/  ALBU CRISTINA 63 p

11           SOCOL GABRIELA MARIA             ȘC. GIMNAZIALĂ ”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA   V             ȘOPTEREAN ADRIANA/ BOCA EUGENIA 60,5 p

12           CRĂCIUN CLAUDIA MARIA          COLEGIUL TEHNIC ”APULUM” ALBA IULIA            V             TEIȘAN GENOVEVA/ SĂPUNARU ADRIAN       60 p

13           PETRIC MARIA IOANA   ȘC. GIMNAZIALĂ ”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA   VI           ȘOPTEREAN ADRIANA/ BOCA EUGENIA            59,5 p

14           BARTHA ANDA  COLEGIUL TEHNIC ”APULUM” ALBA IULIA            VI           TEIȘAN GENOVEVA/ SĂPUNARU ADRIAN 57,5 p

15           TRIFAN BIANCA ȘC. GIMNAZIALĂ ”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA   V             ȘOPTEREAN ADRIANA/ BOCA EUGENIA                56,5 p

16           RUSU MARA      ȘC. GIMNAZIALĂ ”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA   VI           ȘOPTEREAN ADRIANA/ BOCA EUGENIA                56 p

17           NAGY RAREȘ      ȘC. GIMNAZIALĂ ”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA   VI           ȘOPTEREAN ADRIANA/ BOCA EUGENIA                54,5 p

18           COSTEA ANDRA MARIA ȘC. GIMNAZIALĂ ”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA   VI           ȘOPTEREAN ADRIANA/ BOCA EUGENIA            52,5 p

19           SEMIAN  IOANA               SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    V             TRIF IOANA-DANIELA/ OPRIȘ OLIVIA MONICA               51,5 p

20           RUSANDU ALEXANDRA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA          V             OLTEAN LARISA/ ȘOIT GEORGETA         47,5 p

21           GHEORGHE BRIANA LAINA          COLEGIUL TEHNIC ”APULUM” ALBA IULIA            V             TEIȘAN GENOVEVA/ SĂPUNARU ADRIAN       44 p

22           POTOR ANDRADA           SC. GIMNAZIALĂ ”AVRAM IANCU” ALBA IULIA   V             IANC MIRELA/ BUCUR GABRIEL                42,5 p

23           SAS SARA ANASTASIA    SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    V             TRIF IOANA-DANIELA/ OPRIȘ OLIVIA MONICA               42,5 p

24           RAȚIU ALEXANDRA         LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA          V             OLTEAN LARISA/ ȘOIT GEORGETA         39,5 p

25           HÂRCEAGA ȚÂR MIHAELA            SC. GIMNAZIALĂ ”AVRAM IANCU” ALBA IULIA   V             SLEVAȘ DANA/ FLOREA SIMONA              absentă

26           CINĂZAN MARIA             SC. GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA             VI           FURDUI VERONICA MIRONA/  ALBU CRISTINA           absentă

27           LUȚĂ ROBERT    COLEGIUL TEHNIC ”APULUM” ALBA IULIA            VI           TEIȘAN GENOVEVA/ SĂPUNARU ADRIAN absentă

28           NATANTICU PATRICIA   SC. GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA             VI           BANDICI EMANUELA/ OPREAN ANCA absentă

29           PETREA I. DENISA IOANA             LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   VI           POPA ANDRA CLAUDIA / COSTEA ANGELA           absentă

30           PINCA DARIA     SC. GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA             VI           BANDICI EMANUELA/ OPREAN ANCA    absentă

COMISIA JUDEȚEANĂ

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419