// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

REZULTATE la Olimpiada de Matematică 2019 în județul Alba, după contestații. Ce punctaje au obținut elevii

Inspectoratul Școlar Județean Alba a transmis rezultatele Olimpiadei Județene de Matematică, după contestații.

ADOLF HAIMOVICI – 16.03.2019

1 POPA FLORIN ALEXANDRU IX COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA ȘTIINȚELE NATURII SANDU CORNEL 25
2 ȘTEAU IULIU ANDREI XII COLEGIUL ECONOMIC ”DIONISIE POP MARȚIAN” – ALBA IULIA SERVICII ALEXIEVICI EUGENIA 25
3 INDREI DIANA X COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA ȘTIINȚELE NATURII PASCU ANDREI 19
4 ANDRICA MARIA ZOIȚA XII COLEGIUL ECONOMIC ”DIONISIE POP MARȚIAN” – ALBA IULIA SERVICII ALEXIEVICI EUGENIA 19
5 SUCIU VLAD ALEXANDRU X LICEUL TEHNOLOGIC – AIUD SERVICII SUCIU GHEORGHE 16
6 IRIMUȘ IOSIF ADRIAN X COLEGIUL ECONOMIC ”DIONISIE POP MARȚIAN” – ALBA IULIA SERVICII ALEXIEVICI EUGENIA 15
7 GOARNĂ DARIUS ANDREI X COLEGIUL ECONOMIC ”DIONISIE POP MARȚIAN” – ALBA IULIA SERVICII ALEXIEVICI EUGENIA 15
8 LAVU ANA-MARIA XII COLEGIUL TEHNIC “APULUM” – ALBA IULIA SERVICII OTELEA MARIANA 14.5
9 SIMIAN CRISTINA MARIA IX COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA ȘTIINȚELE NATURII SANDU CORNEL 14
10 TODESCU ŞTEFĂNUȚ AMALIA XI COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA ȘTIINȚE SOCIALE PASCU ANDREI 14
11 RĂȘINARIU IONEL FLORIN XI COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ ȘTIINȚELE NATURII TODESCU IRINA 14
12 UNGUR VALENTIN XII COLEGIUL TEHNIC ”ION D. LĂZĂRESCU” -CUGIR TEHNIC PRECUP CLAUDIA 14
13 VINERSAR IOANA RALUCA XII COLEGIUL ECONOMIC ”DIONISIE POP MARȚIAN” – ALBA IULIA SERVICII ALEXIEVICI EUGENIA 13
14 MATEŞ IOAN ANDREI X COLEGIUL NAȚIONAL ”AVRAM IANCU” CÂMPENI ȘTIINȚELE NATURII BUZGARIU FLAVIU 10
15 DAISA EMILIA GABRIELA CRINELA XII LICEUL TEHNOLOGIC – AIUD SERVICII SUCIU GHEORGHE 10
16 MANOILĂ ANDREEA XII COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ ȘTIINȚELE NATURII LUPȘE MARIA 10
17 MATEIU IOANA XI COLEGIUL NAȚIONAL ”AVRAM IANCU” CÂMPENI ȘTIINȚELE NATURII BUZGARIU MARIUS 9
18 MANIU ADRIAN MATIAS XI COLEGIUL ECONOMIC ”DIONISIE POP MARȚIAN” – ALBA IULIA SERVICII ALEXIEVICI EUGENIA 8
19 PUICAN CIPRIAN IX COLEGIUL ECONOMIC ”DIONISIE POP MARȚIAN” – ALBA IULIA SERVICII ALEXIEVICI EUGENIA 6.5
20 TOMA RAUL IOAN X LICEUL TEHNOLOGIC – AIUD SERVICII SUCIU GHEORGHE 6
21 ŞOAITĂ CURETEAN ANDREEA XI COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA ȘTIINȚE SOCIALE PASCU ANDREI 6
22 STOICA ADELA IOANA IX COLEGIUL TEHNIC ”ION D. LĂZĂRESCU” -CUGIR SERVICII PRECUP CLAUDIA 5
23 BALAN MARIA X LICEUL TEORETIC “DAVID PRODAN”CUGIR ȘTIINȚELE NATURII MIHAI CLAUDIA 5
24 OLTEAN ANAMARIA XI COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA ȘTIINȚELE NATURII PASCU ANDREI 5
25 DURBACĂ SORIN X COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA ȘTIINȚELE NATURII PASCU ANDREI 4
26 BALEA ANDREEA GEANINA XII COLEGIUL NAȚIONAL ”AVRAM IANCU” CÂMPENI ȘTIINȚELE NATURII BUZGARIU MARIUS 4
27 NANDREA ELENA LĂCRĂMIOARA XII COLEGIUL NAȚIONAL ”AVRAM IANCU” CÂMPENI ȘTIINȚELE NATURII BUZGARIU MARIUS 4
28 CUNȚAN LUCIAN NICU IX COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ ȘTIINȚELE NATURII TODESCU IRINA 3
29 HUDREA ADRIAN IOAN X COLEGIUL NAȚIONAL ”AVRAM IANCU” CÂMPENI ȘTIINȚELE NATURII BUZGARIU FLAVIU 3
30 GHIBAN DANIEL EMANUEL XII COLEGIUL TEHNIC ”ION D. LĂZĂRESCU” -CUGIR SERVICII CĂLUGĂR MARIA MONICA 2.5
31 ROTARU ALIN FLORIN IX COLEGIUL ECONOMIC ”DIONISIE POP MARȚIAN” – ALBA IULIA SERVICII MARINESCU IOAN 2
32 OLTEAN ROBERT ADRIAN IX COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ ȘTIINȚELE NATURII TODESCU IRINA 2
33 MACARIE SORANA X COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA ȘTIINȚE SOCIALE PASCU ANDREI 2
34 CRIȘAN MARIA X COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA ȘTIINȚE SOCIALE PASCU ANDREI 2
35 OPREA ANDA X COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA ȘTIINȚE SOCIALE PASCU ANDREI 2
36 STĂNESCU MIHAI VICTOR IX COLEGIUL ECONOMIC ”DIONISIE POP MARȚIAN” – ALBA IULIA SERVICII MARINESCU IOAN 1
37 PLEŞA CĂTĂLINA IX COLEGIUL NAȚIONAL ”AVRAM IANCU” CÂMPENI ȘTIINȚELE NATURII BUZGARIU FLAVIU 1
38 APAI ROBERT ARTHUR IX LICEUL TEHNOLOGIC – AIUD SERVICII POPA IOAN 0
39 GÎLEA BOGDAN ALEXANDRU IX LICEUL TEHNOLOGIC – AIUD SERVICII POPA IOAN 0

Clasa a IX-a

1 GIURGIU TEOFIL COSTIN IX COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA RUSU VALENTINA 22
2 CIRLEA MIHAI ALEXANDRU IX COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA RUSU VALENTINA 18
3 BOITOR DIANA ELENA IX COLEGIUL NAȚIONAL ”INOCHENTIE MICU CLAIN” – BLAJ GHIȚĂ IOAN 17.5
4 DAICHENDT IOANA PATRICIA IX COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ TODOR PETRU 15.5
5 DREGHICIU ANA MARIA IX COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ TODOR PETRU 14
6 MOLDOVAN ANDREI GABRIEL IX COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI VITEAZUL” – ALBA IULIA FUIA ANAMARIA 14
7 BĂRĂIAN ADRIAN CĂLIN IX COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ TODOR PETRU 13
8 BOTĂNEL MIRONA IX COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ TODOR PETRU 12
9 DRĂGHICI ALEXANDRU IOAN IX COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ TODOR PETRU 12
10 URIESU IULIUS IX LICEUL TEORETIC “DAVID PRODAN “CUGIR MIHAI CLAUDIA 12
11 BOGDAN VASILE IX COLEGIUL NAȚIONAL ”INOCHENTIE MICU CLAIN” – BLAJ GHIȚĂ IOAN 9.5
12 DUNCA DORIN VASILE IX COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI VITEAZUL” – ALBA IULIA STĂNILĂ PETRU 9
13 HEINTZ ROBERT IX COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI VITEAZUL” – ALBA IULIA FUIA ANAMARIA 9
14 BOTA ROXANA ANAMARIA IX COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” – CÎMPENI BUZGARIU MARIUS 7
15 VÂRCIU DORINA LIVIA IX COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” – CÎMPENI BUZGARIU MARIUS 6
16 DOBROVĂȚ DELIA ANCA IX COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI VITEAZUL” – ALBA IULIA HODOR MARIA 3
17 SĂVAN DENIS SERGIU IX COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI VITEAZUL” – ALBA IULIA FUIA ANAMARIA 2.5
18 OLTEAN ROBERT VIRGILIU IX COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ TODOR PETRU 0

Clasa a X-a

1 TOMOIOAGĂ CRISTIAN IOAN X COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ TODOR PETRU 21.5
2 DEGEU VLAD X COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI VITEAZUL” – ALBA IULIA FUIA ANAMARIA 19
3 ONIGA ANDREEA SIMONA X COLEGIUL NAȚIONAL ”INOCHENTIE MICU CLAIN” – BLAJ GHIȚĂ IOAN 11.5
4 CIBU CLARA X COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ TODOR PETRU 11
5 COJOCARU ANDREI OCTAVIAN X COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI VITEAZUL” – ALBA IULIA FUIA ANAMARIA 11
6 DAVID GIULIA ANDREEA X COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ TODOR PETRU 10
7 RAHOVEAN OANA MARIA X COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ TODOR PETRU 10
8 RĂCIANU MARIAN GABRIEL X COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI VITEAZUL” – ALBA IULIA FUIA ANAMARIA 9
9 NEGOITESCU ANDREEA X LICEUL TEORETIC “DAVID PRODAN” CUGIR ANDONE CRISTINA 8
10 TRIF ORIANA MARIA X COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ TODOR PETRU 8
11 FURCĂ DIANA ANTONIA X COLEGIUL NAȚIONAL ”INOCHENTIE MICU CLAIN” – BLAJ GHIȚĂ IOAN 7
12 PERȚA RAREȘ IOAN X COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ TODOR PETRU 7
13 LUPEAN OANA ELENA X COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ TODOR PETRU 6
14 RUS RAREȘ CĂTĂLIN X COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA SANDU CORNEL 5
15 OLTEAN ALEXANDRU BOGDAN X COLEGIUL NAȚIONAL ”TITU MAIORESCU” – AIUD VÂNTU IULIAN 4
16 JUGARIU DIANA X LICEUL TEORETIC “DAVID PRODAN” CUGIR ANDONE CRISTINA 3.5
17 IANCU GHEORGHE AURELIAN X LICEUL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ABRUD STAN MARCEL 3
18 OARGĂ ANDREEA CLAUDIA X COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA BORA DORINEL 0

Clasa a XI-a

1 VLAD MIRCEA DRAGOȘ XI COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA RUSU VALENTINA 10
2 LAZĂR PETRU XI COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ MOGA NICOLAE 9
3 BEL LUANA XI COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA RUSU VALENTINA 7
4 COJOCARU VALERIA TEODORA XI COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI VITEAZUL” – ALBA IULIA FUIA ANAMARIA 7
5 DOBRA NICOLAE ALEXANDRU XI COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ MOGA NICOLAE 7
6 JINGA TUDOR XI COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA RUSU VALENTINA 7
7 TODOR ANDREI PETRU XI COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ MOGA NICOLAE 7
8 BREAZ PAUL ȘTEFAN XI COLEGIUL NAȚIONAL ”INOCHENTIE MICU CLAIN” – BLAJ CIPARIU CIPRIAN 6
9 RADU TODOR ALEXANDRU XI COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ MOGA NICOLAE 5
10 GHIȘA ALEXANDRU NICOLAE XI COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA RUSU VALENTINA 3
11 ŞERBAN GEORGE CRISTIAN XI COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ MOGA NICOLAE 3
13 IRIMIE CODRUȚ XI COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ MOGA NICOLAE 1
14 BODEA GEORGIANA ALEXANDRA XI COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” – CÎMPENI BUZGARIU DUMITRU 0
15 BUMBU RĂZVAN VASILE XI COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ MOGA NICOLAE 0
16 POP COSMINA XI COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI VITEAZUL” – ALBA IULIA HODOR MARIA 0
17 ŢIMONEA RALUCA XI COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” – CÎMPENI BUZGARIU DUMITRU 0

Clasa a XII-a

1 MUNTEANU FILIP XII COLEGIUL NAȚIONAL ”TITU MAIORESCU” – AIUD VÂNTU IULIAN 20
2 GAIŢA ŞTEFAN LUCIAN XII COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” – CÎMPENI BUZGARIU MARIUS 11
3 BOZDOG RALUCA DELIA XII COLEGIUL NAȚIONAL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ALBA IULIA BORA DORINEL 6
4 IENEI RAUL ALIN XII COLEGIUL NAȚIONAL ”INOCHENTIE MICU CLAIN” – BLAJ GHIȚĂ IOAN 4
5 PARA ROXANA XII LICEUL TEORETIC “DAVID PRODAN”CUGIR ANDONE CRISTINA 0

Gimnaziu

1 CORBEAN TUDOR CIPRIAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ “TOMA COCIȘIU” – BLAJ VII ANTONIADE IOAN LUCIAN 16
2 BUMBU PAUL-COSMIN COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ VII MIHU ANCA 15
3 PETRAȘ KEVIN ANDREI COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ VII MIHU ANCA 14.5
4 MUNTEAN DAVID-CRISTIAN COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ VII MIHU ANCA 11.5
5 DOBRA ANA MARIA COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ VII MIHU ANCA 11
6 BELEIU GEORGE ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU” – ALBA IULIA VII MARINESCU RODICA 10.5
7 GROSU OANA COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ VII MIHU ANCA 10
8 MARIAN ILIE ȘCOALA GIMNAZIALĂ – CÎMPENI VII PRUNAR AIDA 9.5
9 NICOLAE ALEXANDRA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU” – ALBA IULIA VII BOJOR ANA-MARIA 9.5
10 FRĂȚILĂ ADA COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ VII MIHU ANCA 9
11 HODOR ANDREEA-OANA COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ VII MIHU ANCA 9
12 CÂRNAŢ ALINA IOANA COLEGIUL TEHNIC “APULUM” – ALBA IULIA VII ȚIBEA MARIA 8
13 COMȘA DARIAN NICOLAE ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION BREAZU” – MIHALȚ VII VIOREL IOANA MIHAELA 8
14 GHERMAN-LUMÂNĂRARU ȘERBAN-ANDREI COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” – SEBEȘ VII MIHU ANCA 7.5
15 HAȚEGAN AMINA MĂLINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION BREAZU” – MIHALȚ VII VIOREL IOANA MIHAELA 7
16 TEBAN SERGIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ, Nr. 3 – CUGIR VII COSTEA RADU 7
17 OPRINESCU CARMEN ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU” – ALBA IULIA VII BOJOR ANA-MARIA 6.5
18 BLEOCA PAUL ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”LUCIAN BLAGA” – OCNA MUREȘ VII CRIȘAN DANA 5.5
19 RANCA OLESIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU” – ALBA IULIA VII SAVA CORINA 5.5
20 SZABO ROBERT ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU” – ALBA IULIA VII BĂRBATU CAMELIA 5.5
21 UDVARI MIRUNA LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATOLIC„Sf.VASILE CEL MARE” – BLAJ VII NISTOR RALUCA 5.5
22 ANTONIADE TUDOR LUCIAN LICEUL TEORETIC – TEIUȘ VII BĂRBULEȚIU MIHAI 5
23 CIORTEA BOGDAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU” – ALBA IULIA VII SAVA CORINA 5
24 WAINBERG MIHAI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU” – ALBA IULIA VII SAVA CORINA 5
25 VLAD ANDREI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU” – ALBA IULIA VII BOJOR ANA-MARIA 4
26 BREAZ DARIANA LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATOLIC„Sf.VASILE CEL MARE” – BLAJ VII NISTOR RALUCA 3.5
27 PARFENE DANIEL EMANUEL LICEUL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” – ABRUD VII GHIȚĂ GABRIEL 3.5
28 GROZA OANA MARIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “OVIDIU HULEA” – AIUD VII NIȚU ANGELA 3
29 PLEȘA GEORGE EDUARD COLEGIUL NAȚIONAL”AVRAM IANCU” – CÎMPENI VII BUZGARIU DUMITRU 3
30 MARIAN IOAN DRAGOS ȘCOALA GIMNAZIALĂ – POIANA VADULUI VII CRISAN CALIN GHEORGHE 1.5
31 MARCU ALEXIA IOANA COLEGIUL NAȚIONAL”AVRAM IANCU” – CÎMPENI VII BUZGARIU DUMITRU 0
32 ȚÂMPEA RADU ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU” – ALBA IULIA VII MARINESCU RODICA 0

 

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419