REZULTATE FINALE Olimpiada de LIMBI STRĂINE 2020, etapa județeană: Elevii din ciclul liceal, care au obținut premiul I, sunt calificați la etapa națională

TECHNOVA - Înlocuiește-ți centrala
REZULTATE FINALE Olimpiada de LIMBI STRĂINE 2020, etapa județeană: Elevii din ciclul liceal, care au obținut premiul I, sunt calificați la etapa națională

Rezultatele obținute la OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ, OLIMPIADA DE LIMBA LATINĂ, OLIMPIADA DE LIMBA SPANOLA, OLIMPIADA DE LIMBĂ GERMANĂ.

Elevii din ciclul liceal, care au obținut premiul I, sunt calificați la etapa națională.

ELIT

OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ

NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA ŞCOLARĂ clasa PROFESORUL CARE L-A PREGĂTIT PREMIU
MIHEȚ D.T. XENIA COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU „CÂMPENI VII BODEA ROXANA I
GLIGOR D.A.MIRIAM AGNES COLEGIUL NAȚIONAL ” AVRAM IANCU „CÂMPENI VII BODEA ROXANA II
ACHIMEȚ N.G.  ANDRA  NICOLETA COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU „CÂMPENI VII BODEA ROXANA III
FLOCA C.D. MARIA DANIELA COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU „CÂMPENI VII BODEA ROXANA MENTIUNE
MORAR TEODORA-ELENA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI VII ARIEȘANU LILIANA-DANIELA MENTIUNE
GOȚIA TUDOR STEFAN SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA VII NICOLA IULIA MENTIUNE
BERINDEI GIULIA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA VII ONITA VIORICA MENTIUNE
DUMITRU PHILIP ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA VIII VĂCARIU ILEANA I
GRECU ȘTEFAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI VIII ARIEȘANU LILIANA-DANIELA II
ȚIARA MARIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI VIII ARIEȘANU LILIANA-DANIELA III
POTINTEU OANA-ANTONIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI VIII ARIEȘANU LILIANA-DANIELA MENTIUNE
DRĂGOIU  MARIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI VIII ARIEȘANU LILIANA-DANIELA MENTIUNE
BREAZ MARIA SIMINA SCOALA GIMNAZIALA „ION BREAZU” MIHALT VIII BREAZ NICOLETA SIMONA MENTIUNE
CHICIDEA V.  ANA COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU ” CÂMPENI IX BODEA ROXANA I
ANCA GABRIEL-MARK COLEGIUL NATIONAL,,TITU MAIORESCU ,,AIUD X STÎNCEL DIANA I
BÎCLEŞANU ALEXIA – MARA COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA X ROMAN CARMEN II
STANCIU N.L. MARA COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA X RUSU SOFICA III
   
STĂNESCU E. ANCA-GEORGIANA COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA X BILINGV BĂDĂU GEORGETA/CRIȘAN ALINA I
RUSU ANCUŢA COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA XI

 

LUPU LUCIA I
MAN ALEXIA- IOANA COLEGIUL NATIONAL,, ITU MAIORESCU ,,AIUD XI COSTEA IOANA II
   
OARGĂ  M.C. ANDREEA-CLAUDIA COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA XI CRIȘAN ALINA II
PUŞCAŞ OANA COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA XI ROMAN CARMEN III
IORGA ELENA BIANCA COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA XII ROMAN CARMEN I

OLIMPIADA DE LIMBA SPANIOLA

NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA ŞCOLARĂ CLASA PROFESORUL CARE L-A PREGĂTIT PREMIU
CATALICIU G. GHEORGHE ROBERT SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL SIMION ŞTEFAN” ALBA IULIA 9 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ  I
COMAN RAREŞ COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA 9 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ  II
RAD A. ANGHEL SERGIU COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA 9 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ  III
TOMUS  M. ISABELA IONELA SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL SIMION ŞTEFAN” ALBA IULIA 9 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ  I
BULBUCAN IOANA LICEUL TEORETIC „DAVID PRODAN” CUGIR 10 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ M
COVACIU S. SORINA-REBECA LICEUL TEORETIC „PETRU MAIOR” OCNA MUREȘ 10 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ II
MAN  LUP ALECSANDRA COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA 10 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ I
RAŢIU I.M. IOAN ANDREI SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL SIMION ŞTEFAN” ALBA IULIA 10 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ  III
ȘUTEU LUZ MARIA MILAGROS COLEGIUL NAȚIONAL „TITU MAIORESCU” AIUD 10 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ  I
ZUGA AMALIA LICEUL TEORETIC „DAVID PRODAN” CUGIR 10 MODOEANU LUCIA II
COTOARĂ V.I. IRINA FABIA SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL SIMION ŞTEFAN” ALBA IULIA 11 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ I
HANACHIUC MARIO OCTAVIAN COLEGIUL NAȚIONAL „TITU MAIORESCU” AIUD 11 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ II
SIMEDRU SORANA LICEUL TEORETIC „DAVID PRODAN” CUGIR 11 MODOEANU LUCIA I
CRISTEA ROBERT COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA 12 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ I
GOIA IONELA COLEGIUL TEHNIC APULUM ALBA IULIA 12 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ I
SANDRU TIMOTEI LICEUL TEORETIC „DAVID PRODAN” CUGIR 12 MODOEANU LUCIA II

OLIMPIADA DE LIMBĂ ITALIANA

NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA ŞCOLARĂ CLASA PROFESORUL CARE L-A PREGĂTIT PREMIU
BALUTIU DENISSA LICEUL TEORETIC „DAVID PRODAN” CUGIR 9 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ I
HANU O.I. ALAN LICEUL TEORETIC „PETRU MAIOR” OCNA MUREȘ 9 MUNTEANU ANCA I
BUONTEMPO RAUL COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA 10 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ I
VARGA BENJAMIN LICEUL TEORETIC „DAVID PRODAN” CUGIR 10 MUNTEANU ANCA I
GORAŞ MARIAN COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA 10 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ
NEGRUȚ MATTEO CLAUDIO LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA 10 OLTEAN RODICA II
NIŢĂ C. ROBERTA MARIA COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA 11 OLTEAN RODICA I
ŞERBAN GABRIELA RAMONA COLEGIUL ECONOMIC „DIONISIE POP MARŢIAN” ALBA IULIA 12 PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ  I
SASU GH. GEORGE GABRIEL COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA 12 MUNTEANU ANCA I

OLIMPIADA DE LIMBĂ GERMANĂ

NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA ŞCOLARĂ clasa NIVEL PROFESORUL CARE L-A PREGĂTIT PREMIU
AVĂDĂNI ANTONIA COLEGIUL NATIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ VII A1 MUCENICU ADINA I
AVRAM RALUCA COLEGIUL NATIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ VII A1 ROXANA SUCIU I
DĂIAN VERONICA COLEGIUL NATIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ VII A1 MUCENICU ADINA II
VASIU LARISA COLEGIUL NATIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ VII A1 MUCENICU ADINA III
ZANCANU DENISA FLORINA ȘCOALA GIMNAZIALA PETREȘTI VII A1 BOTTA ANNEMARIE M
BESOIU DARIUS-NICOLAE COLEGIUL NATIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ IX A2 MUCSI-AMARIȚEI ANDREEA III
HENEGAR MARIUS COLEGIUL NATIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ IX A2 ELEKES DANIELA I
SAFTA GEORGE MANUEL COLEGIUL NAȚIONAL ” HCC” ALBA IULIA IX A2 VOINA CRISTINA II
BELCIU CARLA COLEGIUL NATIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ VIII A2 ELEKES DANIELA II
BLAGA REBECA-IOANA COLEGIUL NATIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ VIII A2 MUCSI-AMARITEI ANDREEA I
GROSU OANA COLEGIUL NATIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ VIII A2 ELEKES DANIELA III
PETRAS KEVIN ANDREI COLEGIUL NATIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ VIII A2 MUCSI-AMARITEI ANDREEA M
MURESAN IOAN SEBASTIAN COLEGIUL NATIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ X A2 ROXANA SUCIU II
BOTTA REBEKKA ȘCOALA GIMNAZIALA PETREȘTI VII B1 BOTTA ANNEMARIE II
TECĂU ALESIA COLEGIUL NATIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ VII B1 ROXANA SUCIU I
DOBRA ANA MARIA COLEGIUL NATIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ VIII B1 MUCSI-AMARITEI ANDREEA M
HATEGAN HOREA

 

LICEUL TEORETIC SFÂNTUL IOSIF

 

VIII

 

B1 VOINA CRISTINA

 

I
   
HORHAT OANA LICEUL TEORETIC SFÂNTUL IOSIF VIII B1 VOINA CRISTINA II
TODORAN DIANA ELENA LICEUL TEORETIC SFÂNTUL IOSIF VIII B1 VOINA CRISTINA III
FARCAȘIU MARIA COLEGIUL NATIONAL LUCIAN BLAGA XI B1 MUCENICU CLAUDIA ADINA I
BELDEAN MARIA CATALINA

 

COLEGIUL NATIONAL ,,LUCIAN BLAGA”

 

XII

 

B1 MUCSI-AMARIȚEI ANDREEA

 

II
   
ILAȘCĂ RUBEN-JAVIER COLEGIUL NAȚIONAL ,, LUCIAN BLAGA” IX B2 MUCSI-AMARITEI ANDREEA II
MARINAȘ ALEXANDRU COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” IX B2 ELEKES DANIELA I
GOȚA ALEXANDRU ELISIU COLEGIUL NATIONAL ,, LUCIAN BLAGA” XII B2 MUCSI-AMARIȚEI ANDREEA I
CHICEA MIHAI COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” IX C1 ELEKES DANIELA I
DAMIAN SONIA COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” IX C1 ELEKES DANIELA II
SÎRBU DOLORES BEATRICE COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” IX C1 ELEKES DANIELA II
MĂRGINEAN CĂTĂLIN MIRCEA COLEGIUL NAȚIONAL INOCHENTIE MICU CLAIN BLAJ X C1 BALTRES ANDREIA ELENA III
MITUCĂ IOANA MIRUNA COLEGIUL NATIONAL LUCIAN BLAGA X C1 MUCENICU CLAUDIA ADINA I
PIENAR MIRUNA LICEUL TEORETIC SFÂNTUL IOSIF X C1 VOINA CRISTINA II
PIENARIU EMA COLEGIUL NATIONAL LUCIAN BLAGA X C1 MUCENICU CLAUDIA ADINA M
BRĂDILĂ SARAH MARIA COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA XI C1 ROXANA SUCIU II
KAST LARISA COLEGIUL NAȚIONAL ” HCC” XI C1 VOINA CRISTINA I

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419